МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Кире майтапа настрана но найстина не бях мятал почти от половин година:lol::lol: А това дори не ми е топ обурудването.:lol::-[:-[
 

methaa

Редовен Потребител
По-добре не идвай с топ оборудването. Димо ще ти сложи клечки за зъби (не от неговите) или някакви карти на 50 метра и тогава ще видиш зор... Ще мяташ с куки 20 номер :D
 

anibis

Редовен Потребител
Виждам едни мазен флаер другия път коригирай!:D
19625-5df0298f3cc7246cf4177ca5374b46ee.jpg
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Въдицата не беше простреляна на 50 метра а и стрелеца на моменти беше много жаден :D Простено му е :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Не се стърпях и си купих Армс, но заложих на "сигурното"

S510 16J
разстояние до мишена 25 метра
чашки JSB 0.547
оптика на увеличение х12
позиция за стрелба - седнал ФТ

За миг се отпуснах на мишена №9 и оаках хубавият лист
IMG_20150518_200734.jpg
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Отдовна не бях стрелял бенрест и тая вечер тъй като вятъра си беше супер реших да се пробвам. Мишената е на 25м от маса и предна упора торбички. Щеше да е супер от рест с всичките му салтанати, но колкото, толкова. Изключително съм доволен от резултата. На моменти правех корекция по 1МОА и влизаше в центъра.
a642f17a01387f12b23002e4739f2771.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Абе не сам баш от можещите, но реших малко да разнообразя. Не съм и мислел да практикувам тази стрелба сериозно. Иначе имам голям мерак да я сложа на рест и чакам да ме поканиш [emoji1]
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Май всички днес ни е ден за стрелба. Днес дойде новия Лийпърс за 5,5-цата. Трябваше да сваля Хоука от нея и да го кача на 6,35-цата. Лийпърса отиде на него. И понеже почти се стъмни успях да пусна няколко групи с 5,5-цата и само една с 6,35-цата щото не си намерих чашките, пък и се стъмни.

Начало на стрелбата:
IMG_0191.JPG


Край на стрелбата:
IMG_0193.JPG


понеже в пушката имаше малко въздух реших да пусна 1 група. получи се това:
IMG_0196.JPG

Групата много ми хареса - изстрелите са 5. После пуснах една група "ала Беров" от 3 изстрела защото бях на 140 бара и не знаех дали няма следващите много да пропаднат. След тази група напълних до 200 бара.
IMG_0197.JPG


Първата стрелба на от 200 бара. Ясно се вижда пушката как влиза в плато. Изстрелите са поредни а попаденията отдолу нагоре. Дупката встрани е прицелната точка:
IMG_0199-2.jpg


След 7 изстрела бях на 180 бара и почнах отгоре. Пак 7-8 изстрела. Поучи се това:
IMG_0199-1.jpg


Понеже нямаше време и резултата ми хареса, завъртях всички въртележки които имам заложени в двора по веднъж и прибрах 5,5-цата. За 6,35-цата вече беше много тъмно и понеже Хоука е до 12 увеличение не стана най добре но аз съм доволен. Чашките са от нааай-старото JSB което изрових от архива. Онова с много дълбоките поли.
IMG_0195.JPG


И така.. Оптиките са настроени и аз доволен отивам на работа че съм нощна..
 

dberov

Редовен Потребител
Който има двор за стрелба , му завиждам .

Аз съм решил да съчетая полезното с приятното и до няколко дена ще стана собственик на селска къща с 12 декара двор на 7км от Добрич (само да не чуе дявола). Стане ли тая работа почвам да си правя закрито стрелбище а на открито може и състезания да се организират.
 

FreeMan

Редовен Потребител
То с 12 декара можеш и ФТ / ХФТ трасе да наредиш и да не го сваляш за ежемесечни състезания :D и ще има място и за БР в края ;)
 

dberov

Редовен Потребител
Като писах стрелбище имах в предвид нещо като на Едуард но малко по широко и когато ми трябва да си прострелям оптика или на вън е студено да си пуцам на закрито. Иначе за земята ще оставя 2 декара дворно място да има и за стрелби и за паркинг. Дано да стане сделката че тая къща е на един Англичанин който ще бяга от тука и иска много ниска цена и се моля да не го надушат брокерите на не движими имоти. Уж обеща ....
 

Dominus

Редовен Потребител
Друго си е като утихне вятъра. Основните грешки се получават от напрежението което вкарвам при позициониране на пушката поради липсата на рест.
5c6305c3dcadafe38f81e1aa977e04a6.jpg
 

andi

Редовен Потребител
IMG_6051.JPG
ЗАГАДКА - каква е пушката ?
условия за стрелба : 60 м , голо поле , оптика х12, от багажника на колата ми , опора крачоли от дънки пълни с специални полимерни гранули , 20часа и 45 минути . вятър 1,9 мс югоизток . 10 сачми jsb 1.03 g , скорост 370 мс
 
Последна промяна:
Нагоре