МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Gogo

Потребител
Намерих стандартни размери за различни видове мишени тук. Според размерите за стрелба с пистолет на 25м и 50м (не знам защо препоръчват една и съща), изработих мишена за отпечатване на формат А3 - 25-50m-a3.pdf.
 

Attachments

  • 25-50m-a3.pdf
    9.3 KB · Прегледи: 61
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
След малко финни донастойки една групичка от тази вечер. 25м. ФТ-16J, 5бр. JSB exact
5c8ec2a922b3979ab4db86c9bf8fb911.jpg
9504850548dac64c06dbf05fbb825aee.jpg

Или както се казва още - около 0.25 МОА
 

rashko

Редовен Потребител
Браво Павка, много добре!!!!
Пожелавам ти същата стрелба да те следва на световното.
 

alex70

Потребител
Една мишена от преди малко от капака на колата. Като за аматьор е добре.
 

Attachments

  • IMAG0267.jpg
    IMAG0267.jpg
    128.6 KB · Прегледи: 91

methaa

Редовен Потребител
Ако се загледаш в мишената, ще видиш че всичките освен номер 4 са хубави. И щяха да са още по-хубави ако беше се прицелил на 5мм по-нагоре :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Тази сутрин. 5бр. JSB exact, 16J, 25m прав. Честно казано ми е трудно да повярвам, че аз съм го стрелял това. Във важният момент едва ли ще го повторя. Затова си остава в графа "късметлийска стрелба"
29148be238cc306abd5ba528dd418325.jpg
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Брей... браво Павка.
На ти трябва повече да мъкнеш възглавница...
;)
 

Dominus

Редовен Потребител
Кала, пробвах пак и изобщо не се получи това. Требе да се тренира, да се правят приспособления които помагат и т.н.
 

dberov

Редовен Потребител
Павка, с тия твои мишени ми подпали чергата...
Отдавна се каних да поработя по Щурчо и след два дни съм почти готов. Тегавото презареждане е вече мазно и леко, намалих още малко разхода и отката и днес пуснах 4 пробни мишени. Поствам само последния си клип за деня понеже другите са по 13-15 минути.

Бърза стрелба BR - Дистанция 25m, JSB 1.175g / 5.53mm от кутията, предна упора - двунога, задна - заешки уши, скорост 274м/с, вятър много слаб, време за покриване на мишените - чисто 2:50min (без в простреловъчните) или средно по 6 секунди за изстрел...;)

CIMG9680.JPG CIMG9681.JPG

 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
В отговор на адаша относно смисъла от селектирането пуснах една група на 35м. от ФТ, съдържаща 5бр JSB exact (Dominus selected) включващи селекция по глава +- 0.01мм и тегло +-0.001гр.
Прицелната точка е между двете кутийки в горния край. Една кутийка е с размери 6.8 х 6.8 мм.
be2952d086a8fed7a3eae5fa55cee39b.jpg
 

methaa

Редовен Потребител
В отговор на адаша относно смисъла от селектирането пуснах една група на 35м. от ФТ, съдържаща 5бр JSB exact (Dominus selected) включващи селекция по глава +- 0.01мм и тегло +-0.001гр.
Прицелната точка е между двете кутийки в горния край. Една кутийка е с размери 6.8 х 6.8 мм.а
Не разбирам защо тестваш чашките от фт поза ??? Все едно да стреляш от покрива на колата.
 

Dominus

Редовен Потребител
Доста далече си от истината. Сравнявайки стрелба от кола и от ФТ показва, че второто не си го стрелял. Не го приемай като упрек, но е така. Когато изградиш една камара навици за определен тип стрелба (в случая ФТ) ще видиш какъв контрол над прицелването може да се постигне. За сега единствената стрелба която упражнявам и която ме вълнува е ФТ. За това ме интересува какво се случва на мишената именно от ФТ.

Една система е толкова прецизна, колкото е най-слабото звено.
 
Нагоре