МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

ivofox

Редовен Потребител
Днес пострелях малко на късите дистанции от ФТ-поза.За пръв път от както си направих пушката.За сега съм доволен как стреля.20150529_164706.jpg
 

aandreev

Потребител
Ето и една интерактивна мишена от мен забравих обаче да снимам резултатите...
 

Attachments

  • WP_20150530_19_57_00_Pro.jpg
    WP_20150530_19_57_00_Pro.jpg
    352.7 KB · Прегледи: 81

Dominus

Редовен Потребител
25м ФТБР16j
Тествах новата партида от Петко. Първите три реда вървяха много добре, докато свърших чашките и отидох за нови. Като се върнах и продължих си "оправих" резултата за няма и ред. Явно трябваше да почина, макар и да не съм бягал.
64e59ac4f92e8139947038505aa65cde.jpg

Така ги насрах, че не е истина.
 

Dominus

Редовен Потребител
Стрелям само 4.53
Интересното е че от първите дето стрелях почти всички не ги хвана сито 4,53мм. Имаше 6бр. които пък бяха с доста големи кратуни. Трите ги оставих така, а другите три им калибровах главите. В крайна сметка всичките летяха добре. На първи и втори ред в незачотните съм ги стрелял по отделно.
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз взех от същите 5 кутии и мисля да ги мина през везна.. Калибър нямам засега но съм намислил една джаджа. Само да видя кой ще ми я изработи... Ще ти скажа на Софийското. Само да се сетя.... :)
 

Б.Богданов

Потребител
И аз тествах партидата на Петко от 6,35 mm от 2,2 грамовите на дистанция 36 метра, като изстрелях 40-50 чашки. Резултатите са много обнадеждаващи на това разстояние. Няма особена разлика от 1,645 грамовите, но предвид дистанцията и малкия брой изстрели за сега не могат да бъдат направени някакви по-сериозни изводи.
Само да добавя, имаше лек вятър в ляво под остър ъгъл и инверсия на въздуха, но точността не се повлия от метеорологичните условия, приличаше на стрелба на закрито

Но, определено ми допадат.. масивен як проектил! :)
Интересно, как ли ще държат на над 100 метрови дистанции. Скоро и този тест ще бъде проведен...
 

sts1969

Редовен Потребител
Днес в тоя вятър, без да имам особенни очаквания, реших да видя какво може пушката и пуснах няколко групи на 25м. от рест, чашки направо от кутията JSB 4.52мм. 0.547г. В горната дясна точка има 1 изстрел, в останалите 4 точки има по 5 изстрела. :)
 

Attachments

  • DSC_0837.JPG
    DSC_0837.JPG
    181.1 KB · Прегледи: 79
Последна промяна:

runi.b

Потребител
Чезетката е супер,само спусаците са твърди но се правят с полиране
 

njatanasow

Редовен Потребител
Днес в тоя вятър, без да имам особенни очаквания, реших да видя какво може пушката и пуснах няколко групи на 25м. В горната дясна точка има 1 изстрел, в останалите 4 точки има по 5 изстрела. :)
Браво,много добра стрелба :bravo::cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Е това е вече добра мишена!
Ще се видим ли в Пазарджик?
 

Gogo

Потребител
И аз се пресрамих да кача резултат от моята стрелба: 8 - 10 м с моя пищов и бъзромерец, с две ръце. 10 м са последните 2 от по-голените мишени и дясната от по-малките. Останалите са от 8 м.

Браво колега Гого,не се притеснявай,няма от какво да те е срам!
С течения на времето резултатите ще ти стават по-добри.
Другия път когато пускаш мишена,добавяй с какви чашки си направил мишената,дали си подпирал-стрелял подпрян на торбичка/предна упора/ и т.н.
Стрелях прав с две ръце, без допълнителна подпора. Използваните чашки бяха два вида - RWS CO2 Target 4.5mm, 0.45g. (по-широките дупки) и JSB Diabolo Exact RS 4.5mm, 0.475g. (по-тесните дупки).

Тия работи трябва да се пишат,желая ти успех!
Благодаря :)

target001.jpg
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Браво колега Гого,не се притеснявай,няма от какво да те е срам!
С течения на времето резултатите ще ти стават по-добри.
Другия път когато пускаш мишена,добавяй с какви чашки си направил мишената,дали си подпирал-стрелял подпрян на торбичка/предна упора/ и т.н.
Тия работи трябва да се пишат,желая ти успех!
 

Dominus

Редовен Потребител
38м. от маса. Чашките са JSB-0.547-нетеглени. Всички 20бр. са стреляни при вятър доста по-силен от сутринта.
ad7c3793e2f2827befa5b1e724907afe.jpg

379dc2c65450e8fc67559d9dd191f9b1.jpg

И всички 20бр.са минали през този прототип
c245121da1d5e218a5a28d6419e13e15.jpg

от което движението нагоре и надолу намаля драстично. Смея да твърдя и хоризонтално. Все едно вятъра е полъх.
Той обаче е друга история и ще си остане тайна
 
Последна промяна от модератор:

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Жалко, че ще остане тайна, но това е твое право.
Поздравявам те
:cheers:
 

Б.Богданов

Потребител
И аз се пресрамих да кача резултат от моята стрелба: 8 - 10 м с моя пищов и бъзромерец, с две ръце. 10 м са последните 2 от по-голените мишени и дясната от по-малките. Останалите са от 8 м.
Стрелях прав с две ръце, без допълнителна подпора. Използваните чашки бяха два вида - RWS CO2 Target 4.5mm, 0.45g. (по-широките дупки) и JSB Diabolo Exact RS 4.5mm, 0.475g. (по-тесните дупки).
Благодаря :)
И това си го постигнал с Crosman Vigilante? Браво! А имам такъв револвер и най-добрият ми успех е от десет метра да уцеля бял лист формат А4.
 

Gogo

Потребител
И това си го постигнал с Crosman Vigilante? Браво! А имам такъв револвер и най-добрият ми успех е от десет метра да уцеля бял лист формат А4.

Нещо не е било наред в твоя пищов. При прострелка от чувалче с пясък на 10 м със съчми RWS R10 Match Premium Line 4.5mm, 0.45g успях да направя група с диаметър около 1 стотинка.
 
Последна промяна:

Б.Богданов

Потребител
Възможно е. Пък и стрелям с него само на механични без опора.
 
Последна промяна:

Gogo

Потребител
Възможно е. Пък и стрелям с него само на механични без упора.

Пробвай да го простреляш от чувалче с пясък. Ако групата е много отворена, пробвай с празен барабан и ръчно вкарана съчма в цевта. Така ще разбереш, дали причината е в барабана и напасването му към цевта.

При моя пищов единствения проблем е тежкия спусък. Успях да го олекотя малко, като разглобих частично спусъчната група и нанесох тънък слой фина грес върху триещите се повърхности.
 
Последна промяна:
Нагоре