МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Dominus

Редовен Потребител
Една групичка на30м. от ФТ. 10бр. JSB 0.547, 15.6J
До седмия изстрел я задържах почти на половина.
Явно боята си казва думата[emoji1]
9f95a1d40633fa7952db6cb552e8b700.jpg
 

petkof

Редовен Потребител
Мишените са на 82-83 м.Умерен до силен вятър/4-7 метра в секунда/ на пориви от ляво.Температура 18 градуса Целзий.Пушка ФХ Гладиатор МКI в 5,5 мм. със Смуут Туист цев.Пълна мощ с 50 джанки при Торпедото и 48-9 с ЖСБ 1,175 гр.Външен диаметър на най-големите кръгчета в мишената 35 мм.Подпрян на предна опора на колата.На първата снимка е групата с Торпедото.На третата са две групи с ЖСБ 1,175 от перфектна партида.Направих и втора защото по време на първата вятъра си беше много силен и променлив.
 

Attachments

  • IMG_20150503_151711.jpg
    IMG_20150503_151711.jpg
    136.7 KB · Прегледи: 110
  • IMG_20150503_152110.jpg
    IMG_20150503_152110.jpg
    229.2 KB · Прегледи: 105
  • IMG_20150503_154533.jpg
    IMG_20150503_154533.jpg
    136.8 KB · Прегледи: 110

dberov

Редовен Потребител
С JSB 1.175 на 50 метра пак така ли ги отваря групите, да не е от цевта да не ги харесва. Ясно е че с по тежка чашка при вятър за далечна дистанция е по добре или Торпедото са по добри от JSB... ???
 

petkof

Редовен Потребител
При липса на вятър и с добра опора и двата вида чашки на такава дистанция са с групи под 15 мм.Торпедото обаче са си чашки за Смуут Туист цевите на ФХ.Не случайно СТ-чашките на ФХ са в същите опаковки като Торпедото.Не знам къде и как са правени, но са в идентични кутии и приличат на турските Торпедо.Не съм се сетил да поръчам една кутия ФХ СТ чашки и да ги сравня.:-[ Определено обаче Торпедото е много по-добра чашка на дистанции над 80-те метра, която се държи предсказуемо и при много силен вятър.По-добри от тях са само Дефиант, които не знам дали ще видим вече,след като H&N май са ги купили.Това пък са ФХ СТ.
http://www.fxairguns.com/2011/09/smoothtwist-pellets/
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
В последно време мисля за булпап в по големите калибри но изгледах доста клипове с пушки в .22 стреляно с по тежки чашки или самоделни проектили с много добри резултати и съм решил да изпробвам няколко марки по тежки чашки.
Баракуда 1.37 се представи ужасно, ще пробвам и с Торпедо и ще споделя мишени.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Нарезните цеви не харесват Торпедото май. Пробвал съм ги с всичките си пушки.
 

FreeMan

Редовен Потребител
На крикета освен че е нарезна е и шокова, което също е фактор.
Петко тези на H&N не си ли ги пробвал? Твърде вероятно е да са демианско качество, поне в началото. Ако са добри си купуваш за няколко години напред...
 

methaa

Редовен Потребител
Каква е логита... Торпедо са дълги чашки а СТ цевите са много по-бавни от останалите. Би трябвало да стреля по-добре с по-къси съчми.
 

krasiml

Потребител
Напротив по-бързи са им цевите


Май говорите за различни неща . Доколкото ви разбрах , колегата anibis има в предвид скороста на чашката , а methaa twist-a .
 

petkof

Редовен Потребител
Каква е логита... Торпедо са дълги чашки а СТ цевите са много по-бавни от останалите. Би трябвало да стреля по-добре с по-къси съчми.
Бъркаш нещо.На един и същ Гладиатор в рамките на няколко минути сложихме ФХ СТ цев и Лотар Валтер.Скоростта с едни и същи чашки беше с десет метра в секунда по-висока с ФХ СТ цевта от скоростта с Лотар Валтер цевта.

На крикета освен че е нарезна е и шокова, което също е фактор.
Петко тези на H&N не си ли ги пробвал? Твърде вероятно е да са демианско качество, поне в началото. Ако са добри си купуваш за няколко години напред...
Кои на H&N имаш предвид?
 

methaa

Редовен Потребител
Под бавна цев имам в предвид че има много малък туист. И няма да й стигне ъгловата скорст да стабилизира дългата съчма.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
20150504_221731.jpg Най-накрая си ремонтирах самоделката и вече стреля отново като хората (само спусъка остана да се олекоти някой ден), и вече съм на въздух край с метана :)
На 25 метра е мишенката, чашки 0,547 г. и 3 пъти ме прекъсваха по телефона :D:D човек не може да се съсредоточи :wall:
Времето беше чудесно почти нямаше вятър, но аз компенсирах с треперене днеска щото вече съм с помпа :D

ПП: От ФТ поза е мишената
 

petkof

Редовен Потребител
Под бавна цев имам в предвид че има много малък туист. И няма да й стигне ъгловата скорст да стабилизира дългата съчма.
Точно това е целта на тази цев, да увеличи началната скорост и да намали ъгловата.Ние стреляме с чашки, не с куршуми.Тези проектили са с различни форми, съответно център на тежестта и балистика.При куршумите е нужна по-висока ъглова скорост за стабилизирането им при полет, докато при чашките това е обратно.Колкото по-бързо се върти чашката,толкова повече въздух увлича около себе си и създава по-голям "пашкул" от въздух,върху който страничният вятър влияе по-дълго заради по-ниската скорост на чашката в сравнение с тази на куршума.Тогава тя се откланя осезателно от траекторията.При куршума е обратното.Заради формата и изнесеният назад център на тежестта той се нуждае от високи начална и ъглова скорости.Това налага стрелянето му с нарезни цеви и големи мощности.ФХ СТ цевите според мен са замислени за чашки.Имат по-ниско съпротивление, от което се вдига КПД-то на системата и не увреждат проектила при преминаването през тях, от което се подобрява точността.
 
Последна промяна:

alex70

Потребител
20 изстрела. Разстояние 40м. от покрива на колата. При пълно безветрие. Чашки JSB 1.175.
 

Attachments

  • IMAG0098.jpg
    IMAG0098.jpg
    105.8 KB · Прегледи: 68

methaa

Редовен Потребител
Колега, с осмица ли си или постепенно ти е падала скоростта???
 
  • Харесвам
Reactions: 5ko

alex70

Потребител
С осмица съм, не смея да я махна засега. Скоростта в този диапазон на налягане в който стрелях е в рамките на 3-4 м/с разлика.
 

anibis

Редовен Потребител
Не знам дали осмицата ти е както при Хатсаните,тя може да си е там,но О-пръстена е махнат,
и леко има луфт самата цев,в осмицата. При тоя вариант не е опасно да си изкривиш нещо цевта,защото
осмицата ти е на място но е освободена,махнат е о-пръстена.
Ако е такава осмицата ти махни О-пръстена,и ще се подобри още повече групата.
 
Нагоре