МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

okooko

Потребител
здравейте, имам въпрос за нещо което за мен е странно. защо с по-тежка чашка групата ми отива нагоре? не би ли трябвало тежката чашка да пада по-бързо? дистанцията е 6-6.5м. нямах друг лист наоколо и затова ползвах каквото ми попадне:sorry:

20150404_133345.jpg

1-jsb exact 0.547gr
2-gamo mster pont не знам теглото но е близко до jsb
3-h&n baracuda hunter 0.67gr. тук групата се е качила с 2-2.5см
 

dberov

Редовен Потребител
здравейте, имам въпрос за нещо което за мен е странно. защо с по-тежка чашка групата ми отива нагоре? не би ли трябвало тежката чашка да пада по-бързо? дистанцията е 6-6.5м.
Ако вземеш чашки с еднакъв грамаж на различни марки резултата ще е идентичен заради различните форми на чашките и различния материал от който са направени.

Имах останали стотина бройки стари JSB 1.17 купувани преди 2 години, направих две групи с тях...коренна разлика от новите боклуци.
Днес почетох из форуми за кофти серии на JSB, почти всяка година отърват по една серия в някой калибър.

http://www.network54.com/Forum/79537/thread/1375673435/JSB+quality+control-
http://www.network54.com/Forum/79537/thread/1334822249/Problems+with+JSB+Exact+4,51mm+(8,44gr)
https://airgunaccuracy.wordpress.com/jsb-labelling-numbers-explained/
http://www.airgunforum.co.uk/forums...56dd53b1ad11&p=1229071&viewfull=1#post1229071
 

methaa

Редовен Потребител
Доколкото разбрах, важна е матрицата която ги прави. А една и съща матрица прави няколко субкалибъра o_O
 

dberov

Редовен Потребител
Според мен всичко е важно дори и годината на производство...броя на натискане на матрицата, отговорния служител в производството и служителя по контрола на качеството, техните номера са в дългия номер залепен на дъното на кутията.
Ако се направи оплакване или се върне дефектна партида по този номер могат да разберат кой е виновен за цялата серията.

Ето примера който извадих от единия линк.
2015-04-04_231642.jpg

First number: 8006709

8 = number of the pressing die
00 = personal number of responsible employee in production
67 =personal number of the employee in Quality Control
09 = year of production is 2009

Second number: 6 = manufacturing batch
Third number: 4.51 = head diameter in millimeters
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
здравейте, имам въпрос за нещо което за мен е странно. защо с по-тежка чашка групата ми отива нагоре? не би ли трябвало тежката чашка да пада по-бързо? дистанцията е 6-6.5м. .....

Понеже знам , че стреляш с пружинна пушка , ... ето защо :

http://www.arld1.com/rifledynamicssmaller.html
 

okooko

Потребител
темата с тези анимации я намерих преди няколко дни:) четох четох пробвах анимациите ама няма кой да гледа подробно май. така както аз го разбирам: по-леката чашка излита по-бързо и спрямо отката цевта се намира по-ниско. при по-тежката цевта е по-високо и съответно уцелва по-високо особено при моето малко разстояние. правилно ли съм го разбрал?
 

dinkata

Редовен Потребител
IMG_0193_zpsudapgfdl.jpg

Най - добрата мишена, която съм правил НЯКОГА. На мишена 17 двата изстрела в черното са заради вкарани 2 чашки в цевта (3ма свидетели).
Дистанцията 24м.
Ето и условията:
IMG_0188_zpsbe5jgzos.jpg
 

Карлсон

Потребител
Забравих нещо важно, не е стреляно с оптика, а с бързомер 2х24.. Просто държах точката в центъра на мишената и внимавах за всеки изстрел.. Понякога просто ти е ден за стрелби и толкоз, жалко че нямам повече метри в подземния паркинг на блока...
 

dberov

Редовен Потребител
Днес бях решил да правя тестове и видео с новата Sightron SII 36X42. Купих УЖ оригинална батерия за камерата но умря още на първия клип, добре че поне издържа до края... :wall:
Видеото не е обработено, хвърлих го в суров вид.

 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Браво, супер мишени се получават! :bravo:
Само един съвет:
Ако не е изпъната идеално мишената се получават кофти разкъсвания на хартията, после трудно ще смяташ точките.
Слагай зад мишената картон или нещо твърдо, дупките стават доста по-отчетливи.
 

sniper elite

Потребител
Браво, супер мишени се получават! :bravo:
Само един съвет:
Ако не е изпъната идеално мишената се получават кофти разкъсвания на хартията, после трудно ще смяташ точките.
Слагай зад мишената картон или нещо твърдо, дупките стават доста по-отчетливи.

Става уникално отчетлив пробива ,когато хартията е изпъната на ЛАМИНИРАН ПАРКЕТ,/парчета някакви/.
Личен опит ,но при малокалибрено огнестрелно,но не виждам причина да не сработи и при въздушна.
 

Карлсон

Потребител
Статичното електричество от ламинирания паркет държи хартията залепена за дъската, все едно че дупчиш само дъската... Наистина стават уникално отчетливи дупки...
 

dberov

Редовен Потребител
Браво, супер мишени се получават! :bravo:
Само един съвет:
Ако не е изпъната идеално мишената се получават кофти разкъсвания на хартията, после трудно ще смяташ точките.
Слагай зад мишената картон или нещо твърдо, дупките стават доста по-отчетливи.
По принцип не стрелям на 25 метра, тази мишена беше пробна иначе слагам отзад парче шперплат и дупките стават като бити със замба.

п.п.
Рачо, забеляза ли че изчаквах между изстрелите както бях обещал :D
 
Нагоре