Umarex Gauntlet 2 (5.5 или 6.35), или GAMO Coyote Black PCP HP кал. 5.5 за стрелба до 20-30- 50-60m

RR TANEV

Новодошъл
здравейте , Избрал съм 2 модела и се нуждая от съвети за : Umarex Gauntlet 2 (5.5 или 6.35), или GAMO Coyote Black PCP HP кал. 5.5 за стрелба до 50-60-70 метра или в двора на 20-25 метра .
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Защо да бъде Гамо, или Умарекс и до колко пари си готов да отделиш за пушка? Гамото е с ужасно малък резервоар и е слабичко. Иначе е приятна, лека пушчица и става за стрелба на дистанциите, които си посочил, ако не търсиш мощност. Няма плато от кутията и иска пипане. Плато = равни по скорост изстрели. Пушка с плато = точност. Без плато - няма точност. Гаунтлетът е доста повече пушка, от Гамото. Не е лош, има какво да му се пипне, но става и от кутията. И двете пушки са подходящи в кал. 5,5 мм. За 6,35, Гаунтлетът е слаб и не те съветвам да го взимаш в този калибър.
 
Последна промяна:

RR TANEV

Новодошъл
Защо да бъде Гамо, или Умарекс и до колко пари си готов да отделиш за пушка? Гамото е с ужасно малък резервоар и е слабичко. Иначе е приятна, лека пушчица и става за стрелба на дистанциите, които си посочил, ако не търсиш мощност. Няма плато от кутията и иска пипане. Плато = равни по скорост изстрели. Пушка с плато = точност. Без плато - няма точност. Гаунтлетът е доста повече пушка, от Гамото. Не е лош, има какво да му се пипне, но става и от кутията. И двете пушки са подходящи в кал. 5,5 мм. За 6,35, Гаунтлетът е слаб и не те съветвам да го взимаш в този калибър.
Здравей , Това е високо квалифициран отговор с най малки подробности и много изчерпателен благодаря. За мен тези 40 джаула мощност на Гамо койоте не ми се струват малко за 50 метра стрелба по мишена . Не бързам с покупката . бих разгледал внимателно за нещо до 1200лв и с останалите приспособления да не 1800-2000 лв Mожеш ли да ме насочиш към някой модел с които да имам по малко проблеми ? Ако не е проблем
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здрасти. Ако сега бях на твоето място, бих погледнал пушките на Kral. Например NP-500. Или Monarch. В 5,5 са страхотни.
 

RR TANEV

Новодошъл
Да. Също е много добър модел.
Здравей отново . Разглеждах модели и се спрях на няколко би ли погледнал и ме посъветвал към кой да се насоча ,кой модел е по прецизен ,кой трябва да се пипне по малко , и кой е направен с по голямо качество :

Въздушна пушка Walther Rotex RM8 5.5mm​

Въздушна пушка Aselkon PCP MX8 EVOC Black SYNTH 5.5mm, 55cm​

Въздушна пушка Aselkon PCP MX7 WOOD 5.5mm, 55cm​

Въздушна пушка Kral Arms Puncher PCP Monarch W cal. 5,5mm​

Въздушна пушка Kral Arms Puncher Jumbo PCP 5,5мм Орехов Приклад​

Въздушна пушка Hatsan AirMax QE PCP 5.5​

и относно този модел много пипане ли иска за да бъде прецизна точна и да и се радвам на прецизна стрелба години или да очаквам главоболия с нея - Hatsan Flash 101 5.5 -
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравей колега, имал съм walther rotex и с ръка на сърцето мога да кажа, че пушчицата е с много добра изработка, правех около 35-40 изстрела. Доста точна на дистанция 25м.-45м. Не е много мощна, така че ако търсисш нещо с повече мощ се насочи към изброените от теб турски марки. Успех!
 
Нагоре