SUMATRA by Eun Jin

kaloqn

Новодошъл
Тъй като суматрите имат възможност за ремък а нямат такъв в комплекта реших да се поровя малко и открих това : http://www.weapons-trading.com/product_ ... =265 :ruak47: в комбинация върши страхотна работа и при стрелба в изправена позиция Заедно с двете карабинки ми излезе 26.00 лв За физически лица поръчките са без ддс пращат по Еконт. :cheers:
 

Attachments

  • DSC00336.JPG
    DSC00336.JPG
    139.2 KB · Прегледи: 184

kaloqn

Новодошъл
Някой от суматраджиите знае ли от коя година се произвежда пушката ? Колко време е вече на световния пазар ? И дали не е взаимствана от Кариера Защото, 1996 е годината мисля в която за първи път е произведен. Просто за информафия на всички. Когато притежеваш нещо е хубаво да му познаваш и историята.
 

lynx

Редовен Потребител
В края на 2007 е пусната първата Суматра на пазара.
Много е сходна с Кериъра, даже до колкото знам някои части от карантията са взаимозаменяеми.
Суматрата е нещо като продължение на Кериъра.
 

vanko

Редовен Потребител
kaloqn написа:
Просто за информафия на всички. Когато притежеваш нещо е хубаво да му познаваш и историята.

90% от цевите на Суматра,са произведени в Германия ;) И това не е маловажно :) За това и бяха въпросите,как така Суматрата на Акела стреля точно от кутията и без доработки,за разлика от някои други!
 

kaloqn

Новодошъл
Как да разберът собствениците коя цев е Валтерова или не или всичо опира до качествена дулна фаска ,а може би само реклама !!! И кой може да направи статистика колко са точни пушките за да постави процентово съотношение пък даже и приблизително такова.
 

FreeMan

Редовен Потребител
И аз се интересувам.
Има оплаквания от някои бройки и се борят с дулни фаски и прочие.
Нека знаещите кажат по какво се отличава Валтерската от Корейската цев.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ехо, тука май вече никой не влиза. :(

Странно е че има разлика между корейските модели и тези за износ.
Различни имена, приклади, както и устройство.
Има и модели или по-скоро разновидности за които и не сме чули.

На светлинни години са в отношение на присъствие, яснота и достъпност на пазара от примерно FX.
 

vanko

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Нека знаещите кажат по какво се отличава Валтерската от Корейската цев.

Ами един от най знаещите в този форум е Перил.От него знам че Валтерските цеви са с 12канала и оксидацията им е с леко червеникав отенък.В пневматиката най голямото число нарези е 14,най малкото 6,а обикновенно 8-12.Количеството нарези е важен фактор,но добра групираност може да се направи и с цев от 70лв (Хатсанска) стига да се намери правилната скорост на чашката.
 

cilindura

Редовен Потребител
Колеги, забравете Хатсанските цеви. От около 20 цеви преминали през ръцете ми, една единствена беше що годе читава, но пък качеството на стоманата от която е направена е отврат ( халва ). На моята Суматра цевта й не е червеникава, но пък е Валтерска. След като се свали мерника на участъка от цевта, върху който е бил разположен, има надпис Карл Валтер Спортвафен ГМБХ. ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
За Хатсанските цеви е ясно...

cilindura - би ли споделил дали си видял някъде другаде белязки.
Това под мерника само след сваляне ли се вижда или може да се види и без да се свали.
Дай снимки ако е удобно.
Благодаря.
 

cilindura

Редовен Потребител
Други "белязки" не съм виждал. На моята Суматра надписа се вижда само след сваляне на мерника.
Снимка не мога да ти пусна, защото за да демонтирам мерника и да заснема надписа, трябва да разглобя цялата пушка. Което значи, че трябва да изпусна 500 кубика въздух и поради липса на бутилка, после да помпя цял ден като луд, за да възвърна нормалната кондиция на пушката.
Моята пушка е закупена отвън. Пушките, които съм разглобявал на 100 % са закупени от чужбина.
За пушките, които са внесени в България не мога да твърдя, че цевите им не са немски. Абсолютно всички цеви са перфектно полирани както отвън така и отвътре. Нарезите им са огледално гладки, абе просто нямам думи.
;)
 

lynx

Редовен Потребител
Значи твърдението че са с цеви Лотар Валтер е невярно?
Всички знаят , че има голяма разлика между двата вида "Валтерови" цеви.
Не че Карл Валтер са лоши, но са различни.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Рачо не съм сигурен,но мисля че са Карл Валтер на суматрата цевите но според мен цевта е едно от най-качествените звена на пушката.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Мдаа, по нета ако се споменава е LW а не CW.
Единственото място на което се споменава CW e на pcprifles.eu :-\
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Отдавна беше разнищена тая тема.Ако е LW производитела първо с това ще си хвали пушката никъде в официалната книжка не пише нищо за LW.Каквато и да е цевта е качествена.
 

vanko

Редовен Потребител
022594217.jpg
 
Нагоре