SUMATRA by Eun Jin

lynx

Редовен Потребител
И без това си разглобявал, дано поне си се сетил да обърнеш о-пръстена щом не си го сменил ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
Може и да е голяма разликата в зарядните клапани м/у Суматра и Хатсан Ат 44 (не съм запознат) , но зарядният клапан моят бивш АТ 44 се смлях да го отварям и да го почиствам, защото през две помпения започваше да изпуска...а пушката беше нова. Светнах се на края да разглобя основно клапана, и какво се оказа, о-пръстенът беше от накаква кашкавалена гума, аз го стискам да се сплеска като елипса...и той си остава така сплескан. Смених го с нов купен от наш магазин...и край с разглобяването, всичко си дойде на мястото. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Защо да го обръщам?
В общия случай о-пръстените (като ги напъне налягането) се захабяват от едната страна.
Като нямаме под ръка подходящ о-пръстен за подмяна, обръщането върши работа за известно време, докато намерим нов.
Не е панацея, но често върши работа и се печели време до следващото разглобяване.
 

vencibull

Потребител
Ясно. Не помня дали съм го обръщал, за мен е важно че не изпуска, аз със сигуеност ще ходя за нови о пръстенчета, но хубавото е че мога да си стрелям преди това.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Старите проектили 3.2 гр. при скорост 300 мс. в една педя списания и некермани.
Сериозен шок ...
Янко другия път ще опитам новите как се справят.
 

Attachments

  • IMAG5254~01.jpg
    IMAG5254~01.jpg
    124.8 KB · Прегледи: 164
  • IMAG5257~01~01.jpg
    IMAG5257~01~01.jpg
    291.7 KB · Прегледи: 162
  • IMAG5256~01.jpg
    IMAG5256~01.jpg
    91.1 KB · Прегледи: 159

andi

Редовен Потребител
Много красиви приклади имат някой Суматри . Трябва това да се признае на корейците . Мина една такава през мен , на живо е лудница . Ако беше ловна пушка , само приклада щеше да 4 цифрен .
 

Attachments

  • IMG_6136.JPG
    IMG_6136.JPG
    498.9 KB · Прегледи: 150
  • IMG_6137.JPG
    IMG_6137.JPG
    479 KB · Прегледи: 152
  • IMG_6134.JPG
    IMG_6134.JPG
    585.2 KB · Прегледи: 149
  • IMG_6135.JPG
    IMG_6135.JPG
    540.3 KB · Прегледи: 147

vencibull

Потребител
Колеги, спешно имам нужда да разбера дължината на релсата за оптика? Благодаря предварително!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На моето Биг Боре са следните: Понеже отзад е скосена, отдолу където стъпва в/у цевната кутия е 117,5. Отгоре е 113,3. Предполагам на Суматрата са същите..
 

vencibull

Потребител
Колеги редкутор за суматра има ли? Четох някъде назад из темите че май има? В момента с моята правя 40 изстрела с 285-270 м/с с жсб 2.2гр, но чрез регулатора на мощността - на всеки барабан завъртам 1 зъбче. С редуктор как ще се получат нещата някой знае ли?
 

vencibull

Потребител
Иди на газстанцията до летището в 11 вечерта и ще видиш колко хора са така :D :D не искам да намалявам силата, искам да има плато.
 

lynx

Редовен Потребител
С редуктора ще падне скороста минимум с около 10-15 м/сек. на въздух.
Има редуктори за Суматра, но се правят малко по-трудно заради външния диаметър на редуктора, който трябва да е около 19мм.
На Реко Суматрата е с редуктор, слаган от предишния собственик и резултатите са много прилични.
Е, губиш огромните скорости, но печелиш добра бройка изстрели с прилична скорост.
На метан през лятото ще е още по-добре.
 
Нагоре