SUMATRA by Eun Jin

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Взимаш един по-дълъг, навиваш му една гайка докъдето трябва, и с ножовката кръц.... и си имаш болт с точната дължина..
 

vencibull

Потребител
А видях че има и двуноги които се захващат чрез подобен болт, ама дали няма да е къс на самата двунога? Има ли монтажни релси които да се закрепят там и за тях да бодна двунога?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС

rosento

Потребител
Здравейте колеги !Днес имах възможността да пробвам новите 3,7 грама проектили за който писа колегата Cilindura.Особено силно впечатление ми направи качеството на тяхната изработка.При тези проектили не се забелязва ,така характерният при отливката делителен ръб от матрицата .Същите изглеждат като струговани. Отлично са направени обтуриращите пръстени .Те са с ясно изразени ръбове по периферията.От пръв поглед става ясно , че проектилът е с изключително висок стопиращ ефект .
Ще публикувам група която направих днес при много силен поривист вятър.Тъй като проектилът е тежък групата е изключително добра.Стреляно е на метан със скорост около 300м/с ,което дава 160 джаула ,разстояние 50м.Прилагам снимки на проектилите за да придобиете представа за тяхната прецизност !
 

Attachments

  • 20150822_100031.jpg
    20150822_100031.jpg
    104.6 KB · Прегледи: 175
  • 20150822_100042.jpg
    20150822_100042.jpg
    176.9 KB · Прегледи: 171
  • 20150823_122825.jpg
    20150823_122825.jpg
    260.9 KB · Прегледи: 183
  • 20150823_122833.jpg
    20150823_122833.jpg
    223.6 KB · Прегледи: 176
  • 20150823_123150.jpg
    20150823_123150.jpg
    212.6 KB · Прегледи: 174
  • 20150823_123302.jpg
    20150823_123302.jpg
    250.5 KB · Прегледи: 165
  • 20150823_123320.jpg
    20150823_123320.jpg
    139.3 KB · Прегледи: 164
Последна промяна:

kaloqn

Новодошъл
Е , чудесно ! Колеги искам 600 броя , как мога да си купя? това е, със скосен връх... Който го е направил е бог! Това е точно за което е произведено оръжието.
 

vencibull

Потребител
Здравейте колеги !Днес имах възможността да пробвам новите 3,7 грама проектили за който писа колегата Cilindura.Особено силно впечатление ми направи качеството на тяхната изработка.При тези проектили не се забелязва ,така характерният при отливката делителен ръб от матрицата .Същите изглеждат като струговани. Отлично са направени обтуриращите пръстени .Те са с ясно изразени ръбове по периферията.От пръв поглед става ясно , че проектилът е с изключително висок стопиращ ефект .
Ще публикувам група която направих днес при много силен поривист вятър.Тъй като проектилът е тежък групата е изключително добра.Стреляно е на метан със скорост около 300м/с ,което дава 160 джаула ,разстояние 50м.Прилагам снимки на проектилите за да придобиете представа за тяхната прецизност !


Колега колко изстрела имаш на пълна мощност с тия хубавини?
 

rosento

Потребител
Колега колко изстрела имаш на пълна мощност с тия хубавини?
Колега аз стрелях с тунингована суматра на мой приятел.Моята суматра ги мята с 315м/с но за да направим коректен тест ми трябваше суматра с двунога и оптика с доста голямо приближение Сайтрон (х50).Пушката ако не ти е тунингована няма как да изкара такава скорост и брой изстрели.Ние имаме около 8 изстрела в 10 метра коридор - това е по спомен.Това зависи много от скоростта - ако стреляш с 290-300м/с 12 изстрела ги докарваш без проблем.
 

michelscofield

Новодошъл
Здравеите колеги поради лошите атмосферни условия тестат на този проектил ще оставя за утре. Но и аз останах изключително доволин от ваншният му вид изглежда много добре и бях сигорен че и ще лети перфектно. След теста утре ще кача снимки и от моите групи.
 

vencibull

Потребител
Тунингована е и моята гега, сигурен съм че ще се представи добре, дано и аз набарам от тез проектили :)
 

rosento

Потребител
Здравеите колеги поради лошите атмосферни условия тестат на този проектил ще оставя за утре. Но и аз останах изключително доволин от ваншният му вид изглежда много добре и бях сигорен че и ще лети перфектно. След теста утре ще кача снимки и от моите групи.
Колега направи теста в безветрие кажи и скоростта с която ги стреляш защото не обичат ниски скорости.Преди седмица правих този тест но новата пружина на колегата се оказа доста по зле от старата и скоростта вместо да се качи падна на 250-260м/с и групите бяха доста лоши .Което доста ме разочарова ,но вчера резултатите бяха просто перфектни.А за стопиращия ефект нямам думи.
 

michelscofield

Новодошъл
Здравеи колега (rosento) надявам се утре вече да е идеално времето и да направа този далгоочакван тест. Вече седмица стоят проектилите и немога да ги тествам заради лошото време и обилни даждове.
Няма да мога да кажа с точнос с каква скорост се движат поради простата причина че нямам хронограф. Но бо трябвало да летя здраво. Сменох прожината с нова много по качествена и по здрава. Направил съм само един истрел с новата прожина и до сега не съм чувал пушката ми да стреля толкова здраво.
 

rosento

Потребител
Здравеи колега (rosento) надявам се утре вече да е идеално времето и да направа този далгоочакван тест. Вече седмица стоят проектилите и немога да ги тествам заради лошото време и обилни даждове.
Няма да мога да кажа с точнос с каква скорост се движат поради простата причина че нямам хронограф. Но бо трябвало да летя здраво. Сменох прожината с нова много по качествена и по здрава. Направил съм само един истрел с новата прожина и до сега не съм чувал пушката ми да стреля толкова здраво.
Тъй като не ти знам конфигурацията на пушката може ли да я закачиш директно на бутилка теста да е по коректен?
 

vencibull

Потребител
Колеги къде в софия мога да си намеря антабка за суматрата? Щото моята е два пъти по-къса и тънка от болта който е хванат там където се слага антабката? У практис и в две железарии в квартала проверих но не намирам. Някой ако знае да помага!
 

michelscofield

Новодошъл
Здравейте колеги първо се извинявам за късният отговор, но много положителен!
Теста с въпросните 3,7 гр "халби". Суматрата тунингована на метан и чипосана с нова уникална пружина, единственият и недостатък остана цевта(от новите).
Атмосферните условия бяха най-добрите за това място в което винаги има вятър за това отбелязвам за наличието му дори минимално. От снимките се вижда хоуммейдският станок на който беше закачена. Преди всеки барабан зареждах с метан. На макс както беше, прогнозираната скорост на проектила е 300+ .
Нека приключа с увода, разбрахте ме какво имам в предвид. Суперлативите за този проектил изпъкват и в не най-добрият случай. Изработката му е с мисъл, търсеща онова съвършенство на бенчрестовите куршуми. Силата му по формулата в джаули - сериозна. 50 мм чамово ребро не можа да измери, може би трябват две за да кажем пробивната стойност.
За мен групите са повече от добри, без никакви настройки и репетиции.След няколко дни ще направя закрепващи крака на станока ще използвам мишени с по-малка цел и ще публикувам втори тест.
Убеден съм, че със стабилен станок, добра цев и оптика резултата ще бъде дупка в дупка.
Държа за финал не само да благодаря, а да изрязя признателността си към гуруто на тези творения под налягане, чиито никнейм е геометрично тяло, което явно в пространството е във възходящ наклон и оправдава определението, че няма върхове...IMG_8170 modified.jpg
IMG_8178.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
 

dilom08

Редовен Потребител
Добра стрелба и добра енергия на куршума. резултата е много добър. Мисля, че не три трябва друга цев. На суматрата спусъка е зле и затова групата е такава, но въпреки това групите са хубави. Само не разбирам какво й е уникалното на пружината?
 

vanko

Редовен Потребител
Убеден съм, че със стабилен станок, добра цев и оптика резултата ще бъде дупка в дупка.

Какъвто и станок да ползваш,това е Суматра! Чак пък дупка в дупка....забрави! Имал съм я пушката,знам и възможностите,дупка в дупка може но на 20м;) Виж ако е Щаер,темата е друга!
 
Нагоре