SUMATRA by Eun Jin

valentin4o_mihailov

Новодошъл
Здравей те колеги и за много години
Защо ми изпуска въздух от щуцера там където се завива на резбата на маркуча на помпата
 

anibis

Редовен Потребител
valentin4o_mihailov написа:
Здравей те колеги и за много години
Защо ми изпуска въздух от щуцера там където се завива на резбата на маркуча на помпата
Резбата ти е финиширала. ;) И на мен също взе да ми прави така и си направих нов щуцер с конусовидна резба и до сега нямам проблеми. :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
ininia написа:
Може и да съм сгрешил,но след като щуцера влизаше трудно,си омаслих палеца и показалеца със силиконово масло (леко) и с пръстите си протрих о-пръстените.До сега проблем не съм имал.Щуцера го купих от Яшо.
Аз леко го наплюнчвам и ефекта е същия. С "Кариера" нямам проблеми вече почти 2 години.
 

bateelmo

Потребител
Не ми стана ясно точно за коя резба говориш, но често срещана грешка е когато едната резба е 1/8 цола а другата 10x1. Много са близки и едната се навива в другата но остава хлабава и бързо се поврежда.
 

traun

Потребител
а за много години!!!
при мен щуцера си влиза много добре.става вьпрос на суматрата де!няма нужда ни от плюнчене,ни от смазване.докато на бившият ми асан без плюнка не ставаше.
като взех суматрата,добрата работа на щуцера бе едно от пьрвите ми впечатления.обаче имам един друг мальк проблем.като изстрелям 3-4 барабанчета,ми се охлабва,не знам как се казва точно,прьстена дето е навит на резбата за тишината.мислих да му туря някакво гумено прьстенче,ама дойде зимата.
та има ли го този проблем при някой друг и как го е решил.
поздрави на всички.
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега, обясни какво значи промемена политика в производството. Все пак сме колеги във форума, може пък някой от нас да си поръча от чужбина и по този начин да се набута.
За нас от написаното от теб остава да гадаем за тази политика. Какво значи политика на производството - кофти материали, високи цени, занижено качество или какво? Уточни.
Поздрави!
 

ZMeyGorianin

Новодошъл
Колеги, има ли някакво приспособление или чалъм за поставяне О-ринговете на щуцера за пълнене? Реших да сменя старите с оригиналните от комплекта, но не става-не влизат!
 

rosento

Потребител
ZMeyGorianin написа:
Колеги, има ли някакво приспособление или чалъм за поставяне О-ринговете на щуцера за пълнене? Реших да сменя старите с оригиналните от комплекта, но не става-не влизат!
Аз моите ги намазах със селиконова смазка и много лесно се плъзнаха
 

ZMeyGorianin

Новодошъл
Те и сега ми се пързалят от пръстите /без да съм ги мазал/. Уж не са ми дебели "кебапчетата". Много е твърда гумата. Страх ме е да ги напъна с нещо за да не се повредят. Пък и не виждам как ще се прекара вътрешния.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Тарикатлъка е следният:
взимаш тънка медна телчица(може и стоманена ама аз си имам медна) и я огъваш на две през целия щуцер- отгоре и отдолу по диаметъра. Оставяш си отпред поне 2-3 см да стърчи, за да можеш да хванеш края. Мушкаш едното О-пръстенче и като стигне до местото където не можеш да го прекараш - разпъваш леко двата края на телта, като стискаш с другата ръка 2-та тела към тялото на щуцера. Като влезе в първия канал, телта също помага да го изкараш от него и го предвижиш към задния. По същия начин процедираш и с втория О-пръстен.
Ако не успееш с една телчица, ползвай 2 на кръст(стават 4 по диаметъра). С този метод се предпазват О-пръстените и от нараняване при преминаване през ръбовете на каналите(ако не си ги шлайфал).
 

mystislav

Потребител
аз слагам пръстена на земята /на равно място върху чиста повърхност - пластина/ и отгоре под ъгъл вкарвам щуцерът. Не знам до колко е редно но става бързо.
 

mystislav

Потребител
ц, ц, ц,
винаги така става... с моя пуст късмет, бащата есента редовно си хващаше сафрид и чернокоп. отидох с него - капо. излиза шаран на николаевка - отивам - пак капо. ама не само аз капо - всички!
пък сега и със суматрите.... :wall:
 

valentin4o_mihailov

Новодошъл
Здравейте колеги
Днес спря да вали и реших да пострелям.Как ви се струва тази мишена на 48метра мерени,стрелях от колата през прозореца,дори имаше вятър и не се старах много.
Тези които съм задраскал са от лека прострелка понеже преди това стрелях с други съчми

Суматра 5.5мм,скорост 320мс с ЖСБ Монстър 1.65гр. 6 изстрела.
 

Attachments

  • P1190040.JPG
    P1190040.JPG
    450.6 KB · Прегледи: 154
  • P1190041.JPG
    P1190041.JPG
    455 KB · Прегледи: 134
Нагоре