SUMATRA by Eun Jin

njatanasow

Редовен Потребител
danmaxi
Колега и с JSB става но трябва да свалиш скоростта на 240 м/с (ако ще стреляш по книжни мишени) Групата е максимум 3 см на 50 м.но не от коляно ,а от маса ;) :cheers:
 

rosento

Потребител
За калибър .25 от каде мога да си купя шомпъл за чистене на цевта .Или начин без шомпъл ,бях чел за филтър от цигара но не става вади го на прах като вкарам въздух в цевта.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
rosento написа:
За калибър .25 от каде мога да си купя шомпъл за чистене на цевта .Или начин без шомпъл ,бях чел за филтър от цигара но не става вади го на прах като вкарам въздух в цевта.
А пробва ли да намалиш мощноста когато я чистиш (нали суматрата си имаше регулатор на мощността) с филтъра, ако не си по-добре така пробвай и така прави чистенето ;)

ПП: lynx май е прав не бях обърнал внимание на калибъра ???
 

lynx

Редовен Потребител
Не става с филтър от цигара, поне не е подходящия диаметър и дължина.
Продават се плътни тампони, но съм виждал само за 4,5 и 5,5.
 

TeXHo

Потребител
rosento написа:
За калибър .25 от каде мога да си купя шомпъл за чистене на цевта .Или начин без шомпъл ,бях чел за филтър от цигара но не става вади го на прах като вкарам въздух в цевта.
Дебела корда (0.40, 0.50) и с нея изтегляш меки памучни парцалчета напоени с балистол през цевта.
 

lynx

Редовен Потребител
Колегата go_punch си беше купил интересна джаджа.
Около метър здрав конец-корда в единия край с малка тежест с диаметър 3-4мм. и дължина около 10мм.
От другата страна има лента, като връзка от обувка но по-широка.
Спускаш през цевта кордата с тежеста отпред, като се покаже от другата страна на цевта хващаш кордата и издърпваш лентата, която преминава плътно през цевта и бърше добре.
Като се зацапа лентата я переш и наново е годно за употреба.
Хареса ми като идея, не знам кой е производителя но беше добре изработено.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Дебела корда (0.40, 0.50)
Още по-дебела, ако имаш де. Аз ползвам въже от простор, но не от стоманените(1,5 мм е дебело). Може и стоманено, но от тези с покритие. Кордата ми се скъса на няколко пъти(като сложиш по-големо парцалче де, та затуй минах на по-яко).
При мен се получава и без тежест, щото си е дебело и върви без проблем докато се покаже. Прокарвам сгънато на две и мушкам парцалчето в сгъвката. Като намериш точния размер(да върви нито хлабаво нито много стегнато) си нарязваш парченца да имаш.
 

rosento

Потребител
Аз си направих топчета от мокра кърпа но я оставих да изсъхне преди това и вкарвам с дотиквача и пускам въздух /последната я напоих с масло.Мисля че се изчисти но ще пробвам с корда не бях се сетил :) А за мощноста беше на минимална на 100бара налягане .
 

st_beer

Редовен Потребител
lynx написа:
Колегата go_punch си беше купил интересна джаджа.
Около метър здрав конец-корда в единия край с малка тежест с диаметър 3-4мм. и дължина около 10мм.
От другата страна има лента, като връзка от обувка но по-широка.
Спускаш през цевта кордата с тежеста отпред, като се покаже от другата страна на цевта хващаш кордата и издърпваш лентата, която преминава плътно през цевта и бърше добре.
Като се зацапа лентата я переш и наново е годно за употреба.
Хареса ми като идея, не знам кой е производителя но беше добре изработено.

Предполагам става дума за този модел:
BoreSnake_12g_HC24035.jpg


Умишлено пуснах бял за да се видят телените четки. Аз ползвам такъв модел шомпол за почистване от години и съм много доволен. Извадил съм му телените четки да не наранявам цевта и ползвам само фитила за протривка. Казва се Bore Snake и си има за калибрите различни. Така му изглежда опаковката.
img958Boresnake%20bilde%201%20-%20Winge%20V%C3%A5pen%20AS.jpg
 

rosento

Потребител
st_beer написа:
lynx написа:
Колегата go_punch си беше купил интересна джаджа.
Около метър здрав конец-корда в единия край с малка тежест с диаметър 3-4мм. и дължина около 10мм.
От другата страна има лента, като връзка от обувка но по-широка.
Спускаш през цевта кордата с тежеста отпред, като се покаже от другата страна на цевта хващаш кордата и издърпваш лентата, която преминава плътно през цевта и бърше добре.
Като се зацапа лентата я переш и наново е годно за употреба.
Хареса ми като идея, не знам кой е производителя но беше добре изработено.

Предполагам става дума за този модел:
BoreSnake_12g_HC24035.jpg


Умишлено пуснах бял за да се видят телените четки. Аз ползвам такъв модел шомпол за почистване от години и съм много доволен. Извадил съм му телените четки да не наранявам цевта и ползвам само фитила за протривка. Казва се Bore Snake и си има за калибрите различни. Така му изглежда опаковката.
img958Boresnake%20bilde%201%20-%20Winge%20V%C3%A5pen%20AS.jpg
Пусни един линк ако имаш възможност
 

lynx

Редовен Потребител
Най-вероятно това на go_punch е от същия производител.
Направи ми впечатление, че при издърпване минава доста плътно през цевта и обира добре.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Преди време "открих топлата вода" след размисли и страсти - какво и как и още преди армса минах на дебела корда и памучна тъкан.
Направих и клипче в тубата.
Впоследствие разбрах че и други го правят така.

При мен "пачовете" ги нарязвам да са по-плътни и чистят отлично още при първата ръка.
Минавам още 2-3 пъти за всеки случай и после със сухо 2-3 пъти и цевта е по-чиста от нова.

Имам пачове на Паркър Хил но не струват. Размъхват се и са недостатъчни като обем за да чистят...
Най-добрата материя е стари (много пъти прани) качествени тениски 100% памук нарязани с определен размер.
Отлично се изчиства всичко и системата е нежна и безвредна към цевта.
 

lynx

Редовен Потребител
todor79 написа:
imam priqteli gumadjii koito pulnqt gumite s azot za da ne se zagrqvat lqtoto,ima li nqkakuv problem ako mi zaredqt pushkata s azot,za6toto imat butilka na 200 atmosveri ? pishete ako nqkoi e pompal s azot :)

Бате, в този форум обясняват най-подробно за стрелбата с азот:
http://www.iran-airrifle.com/forum/index.php?checked=rnd100sec
Чети внимателно, че си има тънкости ;)
 

mystislav

Потребител
Бях твърдо решен да си купя ПЦП - жена ми като разбра ми направи скандал и след като постигна своето - да ме откаже да си купя, ми купила суматра 6.35. :yahoo: вярно пак с пари от общата каса, но това не помрачава радоста ми.

извинявам се за спама - просто искам да кажа че и аз съм горд собственик на суматра. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Гледам, че доста хора търсят щуцери и трудно се намират.
Не знам какво толкова им се разваля, че всеки търси нов.
Освен о-пръстените какво друго може да се износи? ???
Ако някой се прежали да направи чертеж и да го постне тук в темата, всеки закъсал ще може с чертежа да отиде при първия стругар и да си направи щуцер.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте колеги, на щуцерите на Суматрите нищо не им се разваля, напротив даже са много качествени. Изработени са от бронз и са никелирани. Единственият недостатък са О пръстените, които са изключително твърди и доста над диаметъра на зарядния порт. Именно поради тази причина те се закъсват много бързо и спират да си вършат работата. Но това не е болка за умиране тъй като могат да се ползват други с по-малък диаметър, съвсем обикновени маслоустойчиви.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Може и да съм сгрешил,но след като щуцера влизаше трудно,си омаслих палеца и показалеца със силиконово масло (леко) и с пръстите си протрих о-пръстените.До сега проблем не съм имал.Щуцера го купих от Яшо.
 
Нагоре