SUMATRA by Eun Jin

lynx

Редовен Потребител
Иване, недей така :)
30-40мм на 100 метра "от ръка" със Суматра си е направо световен рекорд.
Спусъка е доста твърд на повечето Суматри, а и огромното тегло отпред пречат за нормална стрелба "от ръка".
Искам да видя как някой прави такива групи и ще го поздравя.
Пробвал съм на Оризаре със Суматра да стрелям прав от ръка и е много трудна работа-не е за всеки.
Според мен, от ръка може да се стреля добре само с лека пушка и мек спусък.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Иване, недей така :)
30-40мм на 100 метра "от ръка" със Суматра си е направо световен рекорд.
Спусъка е доста твърд на повечето Суматри, а и огромното тегло отпред пречат за нормална стрелба "от ръка".
Искам да видя как някой прави такива групи и ще го поздравя.
Пробвал съм на Оризаре със Суматра да стрелям прав от ръка и е много трудна работа-не е за всеки.
Според мен, от ръка може да се стреля добре само с лека пушка и мек спусък.
Не е точно така всичко опира до техника и опита ( яки тренировки ) на стрелеца от такава позиция също така и от ергономиката на самото оръжие за баланса си прав не е лесно ако не е добър баланса на пушката. Но 30- 40 мм група на 100 метра от прав си е невероятно постижение ако го е правил някой ;)
Аз изключително рядко стрелям прав и когато го правя все е по цели за които не пишем ;) иначе по едно време взех да тренирам на къси дистанции и доста ми се свиха групите ( от рода на 6-7-10мм на 10 метра ама не винаги де ;) ) докато имах някакво постоянство да стрелям прав, но от как я позарязах тая поза нещата логично се влошиха ;)
 

vanko

Редовен Потребител
dilom08 написа:
Като няма повторяемост за какво изобщо се споменава. То тогава излиза че това си е чиста случайност и може да се постигне с всяка една пушка някога във времето.

Хубавите работи се споменават диломе,няма как! Познавам човека и знам че не е чиста случайност ;)
 

ininia

Потребител
ФТКС
Рачо,прав си!Май не се изразих достатъчно точно.
Съпругът на внучката ми и баща му стрелят прави,с подпряна лява ръка и пушка на стебло на дърво.разстояние 100 мои крачки,мишена - дъното на най-малките консервни кутии (диаметър 50 мм) закована на дърво.Практически от един барабан (6 изстрела) Много рядко някоя сачма е вън.За съжаление при мен не е така.Аз прав вече на практика не мога да стрелям. :(
Вчера за проба изстрелях един барабан от бенчрест маса,подпрян на чувалче пясък на разстояние 47 м - това е максималното разстояние в двора ми,когато няма съседи.Нправих група 18 мм.Много често съм стигал идо 10-12 мм.
На нашата пушка спусъкът не е толкова твърд,че да пречи.Изобщо пушката е бижу и пазим като такова. :)
 

cilindura

Редовен Потребител
"И я пазим като бижу" - това е изказване на един истински ценител на пневматиката. Именно по този начин трябва да се отнася всеки любител на пневматиката със своето оръжие. Браво колега и наздраве! :cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ivory написа:
Коя пушка пробива повече 5.5 или 25 калибър . Някой досега копувал ли си е Суматра от тук http://shop.oragie.com/product_info.php ... ts_id=1347


TE1000_01.jpg
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ivory - зависи за какво ти трябва.
5.5 според мен е перфектния калибър за ВО до 50j, но Суматрата предлага много мощ и много въздух, които са идеални за 6.35.
 

Yasho

Потребител
доиде новата пратка суматра 6.35 естествено отново цевите са валтерски,отново исках сертификата,незнам кой пусна тая търчи лъжи история с корейските цеви,завода не само че не произвежда цеви ами нямат и намерение да започват това е в писмото им.
 

vanko

Редовен Потребител
Yasho написа:
незнам кой пусна тая търчи лъжи история с корейските цеви,завода не само че не произвежда цеви ами нямат и намерение да започват това е в писмото им.

Казвах аз на времето че Суматра в с Валтерска цев но никой не вярваше...не та не!
 

Yasho

Потребител
показването на сертификати и показването на кореспонденсия с валтер се е правила вече тук,така,че смятам да не се занимавам повече с тия глупости,а историците би трябвало да си спомнят:)
поздрави
 

dinkata

Редовен Потребител
Yasho написа:
показването на сертификати и показването на кореспонденсия с валтер се е правила вече тук,така,че смятам да не се занимавам повече с тия глупости,а историците би трябвало да си спомнят:)
поздрави

Не съм много нов във форума, но наистина и аз не мога да се сетя да съм виждал някъде черно на бяло да го пише, а също така има много нови колеги които проявяват интерес към суматрите и дори и за тях ще бъде от полза ако го покажеш :cheers:
 

Yasho

Потребител
динка още когато станах представител,не еднократно показвах кореспонденцията макар че определено не е в мои интерес да публикувам писмата между мен и завода,за мен този спор одавна е приключен, сега ако се публикуват отново,след една година пак ще има вярващи и невярващи така че по добре да спра до тук
 

dinkata

Редовен Потребител
Yasho написа:
динка още когато станах представител,не еднократно показвах кореспонденцията макар че определено не е в мои интерес да публикувам писмата между мен и завода,за мен този спор одавна е приключен, сега ако се публикуват отново,след една година пак ще има вярващи и невярващи така че по добре да спра до тук

Виж аз не споря или още по - малко се опитвам да кажа, че не е вярно ! Просто за да спрат всички спекулации и недомлъвки можеше да покажеш съответния сертификат, които също така може да бъде сложен в първия пост от темата и така ще бъде по - лесно за всеки който се е насочил към Суматрата да направи своя избор :cheers:
 

kaloqn

Новодошъл
И аз съм за,нека веднъж за винаги приключим с тази дилема.Макар да нямам съмнения че е немско произвотство това си го пише в книжката :pardon:
 

ininia

Потребител
ФТКС
Днес поради много хубавото и тихо време реших да направя едно изпитание на Суматрата.
Сачми Баракуда 1,37 гр,разстояние - 40 м.Направих 48 изстрела в една мишена.
Скорост на първия изстрел - 349,7 м/с,на последния - 277,8 м/с. 36-ия изстрел имаше скорост 298 м/с.
Начална енергия - 84,4 дж,крайна - 53,3 дж.На 36-ия - 61,3 дж.
ОТ показаната мишена се вижда,че за 48 истрела максималното спадане е около 30 мм,което за тази пушка е прилично малко и практически не й влияе.Интересното е,че като се абстрахираме от влиянието на стрелеца,се виждат две отчетливи групи - от първите 24 и вторите 24.
 

Attachments

  • Снимка0128.jpg
    Снимка0128.jpg
    758.4 KB · Прегледи: 186

vanko

Редовен Потребител
ininia написа:
Днес поради много хубавото и тихо време реших да направя едно изпитание на Суматрата.
Сачми Баракуда 1,37 гр,разстояние - 40 м.Направих 48 изстрела в една мишена.
Скорост на първия изстрел - 349,7 м/с,на последния - 277,8 м/с. 36-ия изстрел имаше скорост 298 м/с.
Начална енергия - 84,4 дж,крайна - 53,3 дж.На 36-ия - 61,3 дж.

Отлично Адаш! Тъкмо предполагам си направил изпитание и на капана за чашки :)
Ако стреляш с по малка скорост и с JSB 1,17 струва ми се групите ще се постегнат още.
А за тая Суматра две мнения няма...отлична пушка без всякаква доработка!
 
Нагоре