SUMATRA by Eun Jin

skokot

Потребител
аз по принцип искам да зареждам с метан и сега не знам каква бутилка да търся.Метана знам че се пълни малко над 200 атм.ако намеря нчкоя която е на 250 работно дали ще ми правят проблем за зареждането при положение че бутилката не е от метанова уретба.
 

lynx

Редовен Потребител
skokot, понеже виждам че си от Пловдив, свържи се с Аndi или някой друг от Пловдивската група.
Те повечето стрелят на метан и ще те открехнат от къде и какво да си купиш, за да не се луташ излишно.

P.S. Само такъв "стъклен" барабан за Суматра не бях виждал! :eek: ??? ;)
Sumatra-177cal_SU-177-Mag_mag_lg.jpg

Sumatra-177cal_SU-177-Mag_mag_zm1.jpg


http://www.pyramydair.com/s/a/Sumatra_six_shot_magazine_22cal/1288;jsessionid=AD15BE327C852ECBE0A2F2FB173A0EBC.app01
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега, пълнителите не са стъклени, а са изработени от плексиглас и неръждавейка. Вече новите партиди Суматри се произвеждат именно с такива пълнители. Хубавото при тези пълнители е, че гнездата за проектилите са с по-малък диаметър, което не позволява евентуалното изпадане на пржектилите. Другото хубаво нещо е, че много по-лесно се контролира наличието на проектили в барабана.
Поздрави!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Някой има ли опит с късия модел на суматра?
Тато, тази която си дал в линка е нормалната. Късата се води Карабина. Пробвах я в един магазин, но не ми стоеше нещо, дори и на мен ми идваше неестествено къса. А на тегло почти не усетих разлика с нормалната, въпреки че я дават по-лека.
 

lynx

Редовен Потребител
cilindura написа:
......Хубавото при тези пълнители е гнездата за проектилите са с по-малък диаметър, което не позволява евентуалното им изпадане.

cilindura, ако имаш от старите барабани, проблема с изпадането на проектилите се лекува лесно.
На струг се изрязва канал по средата на външната стена на барабана, в канала се поставя о-пръстен който спомага проектилите да влизат по-плътно в барабана и вече няма да изпадат.
Това което не ми хареса на "стъкления" вариянт е, че няма номерация както при старите метални барабани.
Но като е прозрачен барабана, номерацията е така да се каже....излишна.
:cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
peko написа:
Някой има ли опит с късия модел на суматра?
Тато, тази която си дал в линка е нормалната. Късата се води Карабина. Пробвах я в един магазин, но не ми стоеше нещо, дори и на мен ми идваше неестествено къса. А на тегло почти не усетих разлика с нормалната, въпреки че я дават по-лека.

Прав си корегирах линка.
Ами аз искам нещо късо и мощно. Иначе дълга тояга вече имам - даже прекалено дълга :-\
Не знам защо но не съм чувал някой да е купил късата версия... защо ли ???
Още, не съм виждал хроно тестове, както и точност.
 

miteto77bv

Потребител
Здравейте колеги, имам един вапрос към Вас. Ако напомпиш на 240 - 250 бара суматра 25кал това означава ли ,че първите чашки докато налягането падне на 200 бара ще бъдат изстреляни с по- висока скорост от тези ,които ще бъдат изстреляни след това? Говорим за максимални мощности. Благодаря предварително!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
miteto77bv написа:
Здравейте колеги, имам един вапрос към Вас. Ако напомпиш на 240 - 250 бара суматра 25кал това означава ли ,че първите чашки докато налягането падне на 200 бара ще бъдат изстреляни с по- висока скорост от тези ,които ще бъдат изстреляни след това? Говорим за максимални мощности. Благодаря предварително!


В balgariq няма кой да ти отговори!!!
 

praetorian

Редовен Потребител
miteto77bv написа:
Здравейте колеги, имам един вапрос към Вас. Ако напомпиш на 240 - 250 бара суматра 25кал това означава ли ,че първите чашки докато налягането падне на 200 бара ще бъдат изстреляни с по- висока скорост от тези ,които ще бъдат изстреляни след това? Говорим за максимални мощности. Благодаря предварително!

Ако я напомпиш на 250 бара първо превишаваш доста работното налягане на резервоара, което си е игра с огъня, а второ, изстрелите ще са по- слаби, понеже по- високото налягане ще притиска иглата на клапана с по- голяма сила и той ще отваря по- малко.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
fatalen написа:
miteto77bv написа:
Здравейте колеги, имам един вапрос към Вас. Ако напомпиш на 240 - 250 бара суматра 25кал това означава ли ,че първите чашки докато налягането падне на 200 бара ще бъдат изстреляни с по- висока скорост от тези ,които ще бъдат изстреляни след това? Говорим за максимални мощности. Благодаря предварително!


В balgariq няма кой да ти отговори!!!

Абе не е да няма,но не го прави.
 

traun

Потребител
добро утро колеги.преди малко за прьв пьт стрелях сьс суматрата.целта ми беше кенче на колче.че много висок треволяк.на 51 широки крачки от две барабанчета нито едно попадение.пушката подпряна на четал.намалих на 30 широки и от един бараб. 4 попадения.без оптика-механични.чашки h&n 2.01гр.за три барабана според манометьра отидоха 35 бара.ако му се вярва на 100%.започнах на 205 и спрях на 170.това ми беше пьрвото запознаване с новият ми гьдел.до сега не бях пуцал сьс Суматра.спрях след третия барабан че ме нападнаха жеги и комари,а и няма смисьл да си пилея вьздуха.
По ме кефи от предишното ми АТ,без да пренебрегвам и неговите достоинства.
Поздрави.
 

FreeMan

Редовен Потребител
На механични е много куцо. Все едно си взел 5000куб БМВ и го караш на първа.
Вземи си оптика, простреляй я на 40 или 50м според нуждата ти и предпочитанията и после я простреляй на през поне 5 метра за да знаеш как и къде ти стреля пушката. Фактор е и че нямаш редуктор и имаш отклонения в налягането, което при суматра е низходящо.
Като я опознаеш и и свикнеш, на 100м всички ще са вътре!
 

traun

Потребител
FreeMan написа:
На механични е много куцо. Все едно си взел 5000куб БМВ и го караш на първа.
Вземи си оптика, простреляй я на 40 или 50м според нуждата ти и предпочитанията и после я простреляй на през поне 5 метра за да знаеш как и къде ти стреля пушката. Фактор е и че нямаш редуктор и имаш отклонения в налягането, което при суматра е низходящо.
Като я опознаеш и и свикнеш, на 100м всички ще са вътре!
Абе ще взема и оптика ,ама сега наред е жената.а и морето ми почва след 4 дни.та след тва всичко ще си дойде на мястото полека.иначе минаха няколко човека и ме гледаха доста...хем бях извьн селото.
 

ininia

Потребител
ФТКС
За спада на налягането не се учудвай - за всеки изстрел спада по около 2 бара.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Разпечатай си някаква мишена на лист А4 за да видиш как бие,може да не е простреляна или да е простреляна на по тежки чашки.На такова разстояние не би трябвало да има проблем и на механични да уцелиш канче стига да не е 50 грамова мярка за алкохол !С тези чашки стреляй на по малка мощност,леки са и.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
batnan написа:
Има ли пушка с възходящо налягане? ;)

НА повечето правотокови ПЦП-та /тези без редуктор/ при най-високото налягане скоростта е по-ниска от максималната вървейки възходящо за първите няколко изстрела, след което минавайки през максимума започва да спада. Именно максимума ние с тунинг гледаме да бде най-дълъг и наричаме "плато". Ако направиш графика на изстрелите, ще видиш че наистина прилича на плато. По-ниската скорост в началото се дължи на факта, че високото налягане в цилиндъра противодейства с по-голяма сила върху клапана който пружината на БК отваря при удара върху иглата. Когато налягането намалее малко, времето за което стои отворен клапана се увеличава, и скоростта става по-голяма. Писано е доста по темата и ако ти е интересно прочети назад.
 

batnan

Редовен Потребител
Благодаря CaMyPau ще прочета :) макар че и ти го обясни добре идеята е че при по високо налягане в цилиндъра в началото,в цевта постъпва по малко налягане поради изброените от теб причини :cheers: или по голямо налягане ама за по кратко време ??? май второто ???

п.п. Човек се учи докато е жив :) /за мен се отнася/ ;)

След една цигара размисъл при по високо налягане в цилиндъра клапана се отваря за по малко време и не подава въздух докато сачмата излезе от цевта а примерно до половината а после въздуха в цевта се разширява но му пада налягането и поради триенето в цевта на сачмата намалява скороста :)
Добре е че има колеги които обясняват на новаците като мен :cheers:
 

traun

Потребител
о.к.суматрата ква се води?в смисьл как се дьржи от високо кьм ниско налягане?или за всяка пушка е различно?аз днес стрелях 2клика минус от средата.може пьк да е трябвало още малко да намаля а?
 
Нагоре