SUMATRA by Eun Jin

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Еми всеки вярва доколкото му се иска. Доста други колеги могат да ти потвърдят точността на точно тази Суматра(Тя за това е при мен де). И аз не стрелям за група или за точки, а по скоро приложно. Та затова след 1-2 барабана необходими ми за хващане на необходимите корекции има след това доста добра повторяемост на изстрелите. Дори и с не мерени чашки резултатите са налице, поне в двора ми. В залата също, но там съм пробвал предимно по-големите дистанции.
Стрелям предимно на 25 или 33 метра в двора (такива са ми възможностите). За някой може да са малко за други си е в рамките на нормалното. И не е толкоз трудно по кибритени клечки да стреляш - нужна ти е много точна преценка за корекцията по вятъра, а по пропадането на тези метри корекцията не играе толкоз.
 

vanko

Редовен Потребител
peko написа:
Доста други колеги могат да ти потвърдят точността на точно тази Суматра(Тя за това е при мен де).

Знаех за една такава Суматра на Светльо Акела1 от Варна,неговата стреляше мн точно и то от кутията без никакви доработки,но това са единични бройки.Ако е неговата,извинявам се! Казвам го от личен опит,без намерение за заяждане и не си мисли че "така ми се иска...да не вярвам"
 

ininia

Потребител
ФТКС
Суматрата на Акела е при нас.С нея стреляме зет ми и аз.Невероятна пушка е.Аз стрелям главно по мишени - за удоволствие,но зет ми стреля по приложно и той е много доволен.Явно всичко зависи от бройката. :)
 

vanko

Редовен Потребител
ininia написа:
Суматрата на Акела е при нас.С нея стреляме зет ми и аз.Невероятна пушка е.Аз стрелям главно по мишени - за удоволствие,но зет ми стреля по приложно и той е много доволен.Явно всичко зависи от бройката. :)

Радвам се че е попаднала при теб Адаш! Пак ще кажа,това са единични бройки :exclaim: От Светльо съм чувал че е правел на 100м група от 10мм , нещо което е не възможно за много от класните пушки да не говорим за Суматрата.Аз съм я "скъсвал" от тестове и на 50 и на 100м, ами такива резултати са просто не възможни,за това и отговорих така на колегата peko,a смея да твърдя че стрелям добре,колкото и нескромно да звучи."Заклещвал" съм я в рестове,от-зад в заешки уши,ами пушката си има съвсем друго предназначение и това си е!
Това че пушката на Акела е попаднала при теб си е истинска шестица от тотото :exclaim: Всичко друго са свободни съчинения ;)
 

dinkata

Редовен Потребител
Тука и аз малко имам проблем с вярването с тея 100м и 10мм група, че и от Суматра :-[
 

vanko

Редовен Потребител
dinkata написа:
Тука и аз малко имам проблем с вярването с тея 100м и 10мм група, че и от Суматра :-[

Динка,
Проблема ти с вярването може да се разреши лесно.Пишеш едно лично на Акела,изключително достоен човек,който няма да те излъже никога,плюс това го е правил и пред свидетели(до колкото знам)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ето една мишена на малкия от залата (пазя му я нарочно). И това е със стари чашки(каквото ми беше поостанало в кутията, като на някои дори съм изправял полата със съчма защото кутията падна от масата). Пред доста свидетели в залата (по памет Тишо, Христо, Калоян и др.)
 

Attachments

  • IMAGE_711.jpg
    IMAGE_711.jpg
    565.9 KB · Прегледи: 208

dinkata

Редовен Потребител
vanko написа:
dinkata написа:
Тука и аз малко имам проблем с вярването с тея 100м и 10мм група, че и от Суматра :-[

Динка,
Проблема ти с вярването може да се разреши лесно.Пишеш едно лично на Акела,изключително достоен човек,който няма да те излъже никога,плюс това го е правил и пред свидетели(до колкото знам)

Познаваме се доста добре и няма нужда да му пиша лично, не че не вярвам на това, че той не може да направи такава група, а на това, че е направена със Суматра !
 

vanko

Редовен Потребител
peko написа:
Ето една мишена на малкия от залата (пазя му я нарочно). И това е със стари чашки(каквото ми беше поостанало в кутията, като на някои дори съм изправял полата със съчма защото кутията падна от масата). Пред доста свидетели в залата (по памет Тишо, Христо, Калоян и др.)

Напълно възможно е за тези метри с тази пушка в зала :yes: Поздравления за малкия :bravo:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колеги,не ,че неможе да се "истиска" всичко от Суматрата,но си е все едно впрегатен кон да го правим кон бегач.
Според мен пушката си е супер за предназначението си,а всички го знаем какво е то. :cheers:
 

valentin4o_mihailov

Новодошъл
Привет колеги
Днес успях най накрая да пострелям с Суматрата 5.5мм.Имаше доста силен вятър и не съм стрелял за група,пък и не се старах изобщо,но замерих как е със скоростите

от 220-160бара,направих 10барабана 312-270м/с,като първите 5 барабана бяха с 14м/с разлика а останалите с около20м/с.Чашките са ЖСБ 1.17,понеже такива имам в повечко,пък и не ми се хабеше Юджина.
Как ви се струват тези скорости,при положение,че пушката не е отваряна по думите на стария собственик
 

azzaro

Потребител
Не се чудете толкова на постиженията на Реко,тази суматра беше доста известна още когато Геената я притежаваше/бутаха запалка на 105м/,след това аз я доработвах заедно с Перила за определено спортна стрелба/това е първата в страната суматра с редуктор/ и наистина имам постижения на открито групи на 90м колкото 20 стотинки. Гената на състезанието в Оризари на БР стана 5-ти с нея/без редуктор/.Това е една изключително успешна бройка/сигурно е правена в сряда или четвъртък сутринта ;)/ Само мога да пожелая на колегата Реко много да й се кефи,това е модела въздухарка която максимално се доближава до огнестрелките,след нея BSA-то ми стой малко като играчка.
 

valentin4o_mihailov

Новодошъл
tova na max

Не колега,това е на 4-ри клика надолу от тази скорост с която стрелям с Юджийн иначе на пълна мощност стреля с ЖСБ 1.17 с над 400м/с,но не се сещам с колко точно.Скоро само да събера пари ще се обзаведа и с 6.35,че тая Суматра ми е влезнала под кожата.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Някой слагал ли е ремък за през рамо на Суматрата? Защото когато скиташ с нея няколко часа из гори тилилейски е много уморително. За монтиране на антабаки (мисля че така се казваше :)), не става на предната полу-ложа,дървото е много тънко и има опасност да изпусне. Как да се реши проблема?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Няма проблем бай Иване.
На фабричните винтове с дупки монтираш здрави рингове и на тях си закачаш ремъка. Но по-удобно се носи с цевта надолу.
Аз ползвам понякога една много удобна презрамка с добро регулиране от една стара чанта за лаптоп и съм доволен.
Дори и със закачена двунога, има на нея също къде да се закачи ремъка.
 

azzaro

Потребител
Проблема с антабките е никакъв понеже фабричната антабка се навива не в полуложата а само минава през нея и се навива в метална гайка заварена за тънкия резервоар.Завивайте спокойно .
 

skokot

Потребител
някой може ли да ми даде схема на саун модератор за 25 калибър че имам мерак да си направя един.може да прешате на лични.
благодаря предварително
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте приятели, тъй като получих много запитвания относно причините за не много високата скорост на някои от Суматрите, реших да разкрия тук в темата няколко от причините. Наскоро закупената от мен Суматра се оказа с мощност на макс 70 джаула.
Какво установих - разглобявайки Суматрата, открих че нарезите на цевта започват на 3 см от нейния вход, тоест, разстояние с дължина 3 см и диаметър 6 мм от самото начало на цевта е лишено от нарези, като този чист участък е изключително грубо обработен. Установих, че чашката с калибър 5,5 мм, зареждайки се в цевта не може да достигне до нарезите, тъй като дотиквачът идва къс. Същият не може да бъде удължен, поради простата причина, че ако се удължи, той изпреварва превъртащият барабана зъб и не позволява на барабана да се завърти. Какво се получава? Зареждайки пушката, чашка с диаметър 5,5 - 5,6 мм остава в този широк 6 милиметров участък и при изстрел огромна част от въздуха минава между нея и вътрешната страна на цевта преди още тя да се е нарязала в нейните нарези. Друг изключително неприятен факт, който открих е наличието на раздут участък в цевта, който съставлява последните 6 см от нейната дължина до дулния срез. Вкарвайки чашката в цевта тя преминава през недобре зачистен приемник съставляващ първите три сантиметра от входа. Избутвайки я с шомпол напред, стигайки на 5 см от дулния срез тя внезапно пропада. И обратно - вкарвайки чашката от дулния срез на цевта ( посока обратна на нейното излитане ) чашката влиза много плътно, при което се нарязва перфектно. Моето решение в случая е радикално: обръщане цевта на обратно, изработване на нов приемник на проектила от неръждаема стомана с вътрешен диаметър 5,8 мм перфектно полиран, закрепен посредством резбата, предвидена за заглушител. По този начин входът на цевта бе снабден с перфектна фаска, която да приеме проектила без да го деформира и наруши неговите балистични характеристики. Много лошо впечатление ми направи площадката, изработена на цевта, върху която стъпва трансферпортът. Тя е толкова плитка, че О пръстенът, който изолира трансферпорта от цевта почти не си изпълнява ролята, тъй като излиза извън контура на цевта. Тунинговах клапанното тяло като промених конфигурацията на входния и изходния отвори и изработвайки нов трансферпорт с коренно различен дизайн, подобряващ неговата функция. При първа възможност ще илюстрирам направеното от мен със снимки.
Поздрави!
 
Нагоре