SUMATRA by Eun Jin

vanko

Редовен Потребител
rosento написа:
.Аз съм със Суматра и свикнах с регулатора след като изстрелях няколко кутии чашки.Имам предвид да следиш какво е налягането в цилиндрите и да знаеш на каква степен да си завъртиш регулатора.

Да въртиш регулатора ако ти е паднало налягането е грешка! С него разхлабваш или натягаш пружината на ударника като по този начин увеличаваш мощноста.Виж колко изстрела в плато прави пушката и до колко бара,отдели си чашките и като свършат,скачай на помпата без да пипаш регулатора.Той е да си настроиш скоростта при тест с различни чашки.
 

rosento

Потребител
vanko написа:
rosento написа:
.Аз съм със Суматра и свикнах с регулатора след като изстрелях няколко кутии чашки.Имам предвид да следиш какво е налягането в цилиндрите и да знаеш на каква степен да си завъртиш регулатора.

Да въртиш регулатора ако ти е паднало налягането е грешка! С него разхлабваш или натягаш пружината на ударника като по този начин увеличаваш мощноста.Виж колко изстрела в плато прави пушката и до колко бара,отдели си чашките и като свършат,скачай на помпата без да пипаш регулатора.Той е да си настроиш скоростта при тест с различни чашки.
Аз моята съм я разглабял ,регулатора не натяга пружината .Като го развиваш се скрива стерженчето което е свързано с полиамида и от там ударника отваря по малко клапана и обратно като завиваш регулатора стерженчето се разкрива и удурника повече отваря клапана и се получава по голям дебит .
 

rosento

Потребител
Казах го принципно ;) Аз не ходя по състезания а в последствие видях че е 6,35мм тази на обявата :)
 

cilindura

Редовен Потребител
njatanasow написа:
.....Ако ще ходиш по състезания и ти трябва прецизна стрелба редуктора варши перфектна работа

За какво състезание става Суматрата,нещо не разбрях ;)

За стрелба по кнсервени кутии и още нещо ;) ;) ;)
Наздраве :cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Става за туй дето ти е кеф! Ама след време ти омръзва или искаш нещо повече.
За малкото време което намирам за пуцане, успях да науча малкия да цели с нея кибритени клечки на 33метра дори и при вятър. От 10 барабана първите 2 бяха за прострелка и за да му хвана корекцията, от другите 8 най-лошия резултат му беше 4 от 6, 2 пъти успя 6 от 6. За мен не остана време и въздух, пък и сърце не ми даваше да му секна ентусиазма.
 

lynx

Редовен Потребител
peko, твоята е "нагласена" и е отлична бройка.
Имал съм възможност да стрелям съм с нея и отлично знам какво може.
Пушката направи група колкото железен лев на 90 метра(не бях аз стрелеца), така че тренирай докато достигнеш поне това постижение ;)
33 метра е дистанция за 7 джаулови пушки ;)
:cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Абе дете да бута кибритени клечки със суматра на 33м си е постижение.
Браво на стрелеца и да продължава да се развива!

Колкото за състезания - не става ли за бенчрест?
 

lynx

Редовен Потребител
Клечки на 33 метра си е отлично постижение.
За бенч не е много подходяща заради зареждането.
Ако е вариянта на Суматрата със сайт левъра ще е по-добре.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Става за бенч ако си вземеш лебедка да ти дърпа спусъка ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ако на 90м ги събира в левче, с лебедка или без си е повече от добре.
Аи не се ли оравяше спусъка, на Пеко май е доработвана.
 

lynx

Редовен Потребител
Free Man, не го слушай scandalo-то, неговата 6,35 е с пружини от ВАЗ 2107 и се зарежда....трудно ;)
Аз не съм пипал много Суматри, но на една русенска спусъка го бяха олекотили поне 3 пъти в сравнение със стандартното заводско изпълнение. На @Реко също е направена добре.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Спусъка даже съм го "втвърдил" нарочно, иначе беше на косъм от самострел. 33 метра е максимума в двора ми, но сина ми е показвал добри резултати и на 50 м в залата. Още е на 10,5 и използвам стрелбата като поощрителна награда :)
Преди да сложа оптиката, на 25 м се пробваше с известен успех(1-2 от 6) и само на мерни по цветни кабърчета(без маса, без двунога, само с подпряна ръка на стената на къщата). То като се замисля, ако не броим прострелките, той има повече изстреляни кг олово от мен.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Абе да но спусъка е от 2 елемента.Моята пружина е много слаба на удърника и е лек,но пак е гаден.Мен лично не ме кефи спусъка правен не правен е по-гаден от Бамския от Хатцанския от Теобенския от Евовия и от всички до който съм имал допир.
 

skokot

Потребител
значи за ловни цели редуктора ще е излишен.възможно ли е махането на този редуктор или за да се постави се преработва пушката и неможе да се махне понеже няма да плолзвам толкова мощна пушка за стрелба по мишени и ми се ще да мога при желание да повишавам мощноста.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не е проблем махането. Ама се замисли защо всички слагат редуктори. Редуктора също може да се изчисли и за по-мощни изстрели, но тогава е голям разхода на въздух. Главната задача на редуктора е да имаш определен брой изстрели с постоянна скорост, а каква искаш да е тя е друг въпрос. Други слагат редуктори с настройки за минимален разход при запазване на определена мощност, увеличавайки по този начин броя на изстрелите с едно зареждане. Според мен, не е излишен дори и за "други" цели редуктора(просто трябва да е с други настройки).
Ако се зачетеш назад в темите ще откриеш и един лаф за 140-те джаула в опашката и 40 в окото на вълка!
 

lynx

Редовен Потребител
Редукторът не пречи, ако е настроен на по високо налягане скороста ще е по-висока и обратното.
Регулатора на мощноста също си работи добре, без значение дали пушката е с редуктор или не.
Аз не бих го махнал, само ще го регулирам на необходимото налягане.
Ако търсиш висока мощност го нагласи на 130 или повече бара.
 

njatanasow

Редовен Потребител
@peko
Спусъка даже съм го "втвърдил" нарочно, иначе беше на косъм от самострел
Това няма нищо общо със хубавия спортен спусък.Ние също правим така на Валтерите,но това е компромис поради липса на рамена.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами аз не гоня "спортен спусък", и нарочно искам да е по-близко до реален - като на карабина примерно. И въпреки това добре си стреля пушката.
Вкарвам няколко съчми дупка в дупка и ми става безинтересно. Затова си "утежнявам" малко условията и ги приближавам повечко до реалността. Не ми достига само времето за стрелба. Като бях ерген имаше време за всичките ми оръжия(и къси и дълги и огнестрелни и въздушни), но сега не съжалявам ни най-малко, че го споделям със сина ми.
 

vanko

Редовен Потребител
peko написа:
Вкарвам няколко съчми дупка в дупка и ми става безинтересно.

Колега peko,
Tова за кибритените клечки на 33м и то във вятър,ми е малко трудно да го повярвам.Дупка в дупката също,освен ако не е на 20м.Колегата Цилиндър май го каза най точно,става за стрелба по консервени кутии...и нещо друго! Имал съм я тая пущина 3 год,прекарал съм през цевта и хиляди съчми,стрелял съм и без редуктор и с редуктор(Перил-ски) все същата работа.Това е мощна,ловна пушка но за прецизна стрелба е просто не-сериозно да се говори.
 
Нагоре