SUMATRA by Eun Jin

rosento

Потребител
Ръба не ме притеснява :) Притеснява ме това ,че леглото където опира полиамида е наранено.Мисля да ги дам на стругар да ги вземе по една десета от мелиметъра .Не вярвам да промени много от комфигурацията на пушката ;)
 

Attachments

  • IMG_0665.JPG
    IMG_0665.JPG
    628.6 KB · Прегледи: 219
  • IMG_0666.JPG
    IMG_0666.JPG
    659.6 KB · Прегледи: 213
A

Anonymous

Гост
колеги и аз да се похваля с моята ново придобита суматра 5.5 благодарение на колегата cilindara много коректен мъж
 

miteto77bv

Потребител
здравеите колеги да се похваля поправих пушката благодаря на всички които ми помогнаха в краина сметка се наложи да скася цевта с няколко милиметра нова фаска и всичко е ок
 

niko_suzuki

Потребител
тия суматри от новата партида излязоха голям боклук нямам идве седмици редовна стрелба и лоста ми за зареждане си остана прав и не мърда ни напред ни назад не можах да я побера дори в калъфа за подобен проблем чух иза още една суматра в русе която устиска една седмица
 

cilindura

Редовен Потребител
Здрасти колега, аз имам две Суматри, преди десетина дни си купих втората, която е с хромиран зареждащ лост и стоманена гривна (гайка) на малкия резервоар. Първата ми работа естествено бе да отворя пушката и да прегледам състоянието на детайлите и да проверя за наличието на стружки и недобре обработени повърхности. Еднакво и за двете Суматри бе, че лостчето превъртащо барабана е отсечено на щанца поради което на обратната страна на удара при отсичането се бяха получили доста остри ръбове (заосенъци). Тези остри, режещи ръбове по канала на превъртащият барабана зъб, трябва да бъдат идеално загладени, тъй като сйщият трие в цевната кутия. Другото, което ми направи впечатление бе недобрата повърхностна обработка на тялото на дотиквача, което е с квадратно сечение. Ясно си личаха следите от фрезовата обработка на детайла. Следите оставени от фрезата ги премахнах посредством шлайфане на детайла с няколко номера шкурка. Окончателният финиш на детайла бе неговото полиране. Преди да пристъпя към тази процедура, преди още да разглобя пушката се усещаше едно стържене по време на зареждане. Улеят, в който се движи дотиквачът беше обилно смазан с минерална грес, по която ясно личаха полепнали стружчици, вероятно образували сепир при триенето на грубо обработеният детайл в хромираната повърхност. След извършената от мен интервенция пушката се зарежда изключително мазно, без почти никакво усилие. Дотиквачите на двете пушки, които са абсолютно един и същи калибър и модел, не са взаимо заменяеми. Дотиквачът на по - старата партида не влиза в улея на новата. Вероятно при самото отливане на цевната кутия новата партида е направена с по - тесен улей и, за да бъде напаснат дотиквачът е трябвало да бъде допълнително обработен, за да може да се движи безпроблемно. Именно поради тази недобра обработка той и заклинва, тоест затяга и може да доведе до абсолютно брокиране по време на зареждането. Моят съвет е при закупуване на нова Суматра: Първо дотиквачът да бъде демонтиран, шлайфан, в последствие полиран и след зачистването на цевната кутия от стружки и заосенъци да бъде монтиран. Като цяло пушката с хромираният лост ми харесва много повече от старите партиди, поради изключително добрият финиш: много добро напасване на дървото към цевната кутия; изключително добър хром, което се забелязва при свалянето на капака на цевната кутия, който се демонтира с лекота за разлика от старите партиди. Друго не по - лако важно за новата партида е вкопаният в ложата манометър, което предотвратява неговото лесно счупване при удар.
Поздрави!
 

valentin4o_mihailov

Новодошъл
привет на всички
Днес гледам как вървят цените на Суматрите понеже ще си взимам една такава и забелязах,че на късата версия скоростта е доста по ниска от от дългия вариант.Заради цевта ли е тази разлика понеже е по къса или има някаква грешка.Да не би да са със занижена мощност фабрично от производителя знам ли.Ако има някой и с 2-та варианта ще се радвам да драсне 2-а реда,че да не си блъскам акъла повече.Някъде бях чел,че вече новият внос са със занижена мощност и,че качеството е паднало
Може и на ЛС
 

lynx

Редовен Потребител
В поста преди твоя, колегата Цилиндъра е описал някои разлики между старите партиди и новите.
При новите някои неща са по-добре от старите.
Ако търсим максимална мощност си вземи по-дългата версия.
Мощноста е малък проблем, тия пушки може да се отпушат до много висока мощност.
Друг е въпроса дали след това ще ти хареса броя на изстрелите и точноста, ако се приближиш до свръхзвука.
 

skokot

Потребител
колеги мисля да си взема една суматра 6.35 и моля някои ако може да ми каже от каде мога да я намеря на най добра цена като нова или някой ако е решил да се раздели с неговата моля да пише.
 

vanko

Редовен Потребител
skokot написа:
колеги мисля да си взема една суматра 6.35 и моля някои ако може да ми каже от каде мога да я намеря на най добра цена като нова или някой ако е решил да се раздели с неговата моля да пише.

Като нова от тук инак чакаш да се появи на сергията във Форума и скачаш в тигана :D
 

Yasho

Потребител
valentin4o_mihailov написа:
привет на всички
Днес гледам как вървят цените на Суматрите понеже ще си взимам една такава и забелязах,че на късата версия скоростта е доста по ниска от от дългия вариант.Заради цевта ли е тази разлика понеже е по къса или има някаква грешка.Да не би да са със занижена мощност фабрично от производителя знам ли.Ако има някой и с 2-та варианта ще се радвам да драсне 2-а реда,че да не си блъскам акъла повече.Някъде бях чел,че вече новият внос са със занижена мощност и,че качеството е паднало
Може и на ЛС

Ми няма такова нещо дори скороста е по висока
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте колеги, тъй като постоянно получавам запитвания за силата на новата Суматра в сравнение със старите екземпляри и в разрез с това, което казва Yasho, ще изкажа моето мнение.
Имах възможност да замеря три Суматри закупени съвсем наскоро, една от които е моя. И трите дадоха на максимална мощност 70 джаула. Вероятно тези бройки са 50 - 60 % от срещаните по сила нови Суматри. След разглобяването на моята установих къде е причината, но предпочитам този факт да го запазя за себе си. Все пак 70 джаула не са никак малко, а и броят на изстрелите няма чет.
А сега към Yasho. Крайно време е да представиш на колегите моделът Голдън Сейвър и да опишеш по - подробно неговите способности. За човек с твоите възможности не би представлявало проблем и илюстрирането им със серия от качествени и добре представени по формат фотографии. След като си вносител предполагам, че би могъл да покажеш някои от основните възли на тази пушка, защото все пак тук във форума, а и не само, имаш потенциални клиенти. Вземи това като колегиален съвет от човек, който е абсолютен маниак на темата пневматика във всичките и форми (тунинг на механиката, изработка на приклади и не на последно място стрелба).
Поздрави!
 

Yasho

Потребител
колега cilindura, аз говорих за късата суматра,че не е с по-ниска скорост от дългата не за нови и стари партиди,а това че късата дори е с по-висока скорост предполагам се дължи на по-късата цев съответно на по-краткото съприкосновение на проектила с нарезите.колкото до разлики в партидите възможно е да има някакви аз не ги меря всички,но разлики в мощността има от самото начало,общо взето всяка пушка си е различна и винаги е било така,иначе промяна в производството на детайлите няма и цевите винаги са били едни и същи въпреки че се изписа много че преди били валтер пък сега били не знам си какви няма такова нещо.
Колкото до Голдан сейвър 7000 има доста продадени бройки още предната година и си мисля че са достатъчно познати вече на пазара,пушката е с качествата мощността на по-разпространената суматра 5,5/2500 разликата е в това че е с линеен пълнител, който се презарежда доста бързо и зареждащият лост е като при валтер доминатор като усилието при презареждане е по малко тъй като не превъртаме барабан
 

dinkata

Редовен Потребител
Yasho написа:
късата дори е с по-висока скорост предполагам се дължи на по-късата цев съответно на по-краткото съприкосновение на проектила с нарезите
100% се дължи на това :iagree: :violin:
 

rosento

Потребител
Има ли Суматраджии които са стреляли с метан , да кажат как им се държат пушките, интересува ме на максимална мощност с проектил 3,3 грама дали ще се вдигне началната скорост.Това е за 25 калибър :)
 

Yasho

Потребител
Ето няколко снимки на Голдън Сейвър,че моного хора ме питат как изглежда
има го само в калибър 5,5мм.
 

Attachments

  • 7001.jpg
    7001.jpg
    41.6 KB · Прегледи: 278

Yasho

Потребител
а и за модела тилт на зос,разликата от обикновения зос е че тилт е удароустоичив и в лещите е добавян титаниев оксид оптиката е с много по голям контраст от познатия зос и при нея вече го няма млечния образ,пробвано и сравнено с няколко зоса!!
 

Attachments

  • 7003.jpg
    7003.jpg
    44.3 KB · Прегледи: 273
  • 7000.jpg
    7000.jpg
    45.5 KB · Прегледи: 256
  • 7002.jpg
    7002.jpg
    40 KB · Прегледи: 259

niko_suzuki

Потребител
извинявам се че в предния пост нарекох суматрите от новата партида боклук беше ми се развило едно болтче и беше паднало в цевната кутия оправих я за 10 м но това ми провали целия ден за стрелба и бях малко ядосан пиша едва сега понеже паднах с мотора счупих крака и две седмици в болницата а относно за суматрата това е моята пушка само с нея се чувствам като истински .......друите пушлета ми са малко като детски играчки
 

rosento

Потребител
До колкото съм запознат редуктора е сложен за да поддържа постоянно налягане към чашката и пушката стреля с постоянна мощност .Ако я ползваш за ловни цели не мисля че не ти трябва редуктор ,защото има различни по грамаж проектили съответно по тежките ще изискват повече дебит на въздух и ти е необходим механичният регулатор на мощноста при Суматрите.Ако ще ходиш по състезания и ти трябва прецизна стрелба редуктора варши перфектна работа .Аз съм със Суматра и свикнах с регулатора след като изстрелях няколко кутии чашки.Имам предвид да следиш какво е налягането в цилиндрите и да знаеш на каква степен да си завъртиш регулатора.До колкото четах из форума че трябва скороста да не надвишава 320м/с защото чашките летят като мухи и стреля неточно и при мене се получи така затова ти сам ще си правиш преценка на коя степен да стреляш.Тежките проектили над 2,7гр. се стрелят на максимална мощност и от там силата става по-голяма около 140 джаула (това е за Суматра 6,35мм.) :cheers:
 
Нагоре