SUMATRA by Eun Jin

vanko

Редовен Потребител
Суматра(карабина) с FX цилиндър 400cc и заглушена цев :eek:

2011-10-02_124445_bae13_28530331.jpg
 

qtex

Потребител
Според мен изглежда по-добре от оригинала, но пък и двете не съм ги виждал наживо. Така малко мяза на ловен автомат.
 

dwado

Потребител
niko_suzuki написа:
пуснах във темата моето фото -моето видео едно клипче от мястото за което ти говоря

клипчето е екстра, само ще препоръчам на колегата да ограничи трошенето на стъклени бутилки по поляните ...
аз лично стрелям по пластмасови бутилки пълни с малко вода за баласт или по кутии от бебешко сухо мляко.
 

kaloqn

Новодошъл
Здравейте Някой може ли да ми каже каде се полира спусъка за да стане малко поне по мек ??? Или по някъкъв друг начин да го променя защото сега си е направо камък Ако може и някаква схема ще е полезно и за много други колеги :)
 

dilom08

Редовен Потребител
Здравейте колеги, не ми се чете цялата тема и затова питам- трябва ми размера на Опръстена на цевта на 25 калибър суматра. Този който уплътнява на дотиквача.
Благодаря предварително.
 
A

Anonymous

Гост
здр.колеги да задам един последен
Между късата Суматра и дългата разликата само в точността на по големи разтояния ли е и също късата дава ли по малка скорост.Питам защото най вероятно и аз ще съм собственик на една Суматра след месец 5.5мм
 

lynx

Редовен Потребител
kaloqn написа:
Здравейте Някой може ли да ми каже каде се полира спусъка за да стане малко поне по мек ??? Или по някъкъв друг начин да го променя защото сега си е направо камък Ако може и някаква схема ще е полезно и за много други колеги :)
Само с пилене на спусъка е много малък ефекта, впрочем почти няма ефект.
Изпробвано е.
За реално подобрение се правят доста други неща.
На новите суматри при някои екземпляри спусъка е камък, а на други е 3 пъти по-лек.
Въпрос на късмет е да уцелиш с по-добър спусък още от завода.
 

azzaro

Потребител
По-добре дай на някой който го е правил това нещо да ти я направи!!Успех.
Моята е докарана до положение, при крайно положение на регулиращия винт на спусъка да стреля сама.За това обаче претърпя:полиране на спусъка,рязане не пружините на ударника и на бойния клапан,олекотяване на ударника,редуктор и доста разглобяване ,въздух и стрелба/няколко хиляди чашки/ .Другото нещо е да решиш за какво ще я ползваш,моята е по-скоро за точна стрелба а не за лов,не прави повече от 65 J ,дори на въздух не вдига повече от 305м/с с баракуда.Е имаш цяла зима за тестове!!!
 

kaloqn

Новодошъл
благодаря за отговорите не съм окуражен изобщо надявах се колегата scandalo да каже нещо по въпроса той има доста опит За сега ще пробвам с полиране макар и да знам че е безмислено . за други интервенции не мисля за сега очаквам си двуногата утре и това ме кара да чакам с нетърпение хубаво време за :rambo: Но спусъка си остава един основен проблем на тази иначе отлична пушчица за спортен :) лов :cheers:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ето какво направи моята суматра при теста.Скорост 291-293м/с 45 брутални изтрели и не лош разход.Може още поне 5-6 изтрела да се изтискат,но за сега ми харесва и остава в този вариант.Даже не остават 425 кубика въздух понеже ако извадя задредукторната камера ще остане по малко,но да кажем че е толкова.Понеже аз бях смятал обема на цилиндъра на суматрата е точно 423 кубика по моите сметки без да смятам че отпред тапите ядат от обема,но аз за сега съм доволен.

Po= 205 Начальное давление, атм
P1= 110 Конечное давление,атм
V= 425 Объем резервуара, см^3
E= 83 Энергия пули, Дж
n= 45 кол-во выстрелов

Ответ:
Расход в см^3/Дж = 10,0
10,8 (рез-тат по классической формуле для "идеального воздуха")
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега scandalo, добре е да уточниш с какъв грамаж чашка са постигнати тези резултати. Все пак става въпрос за пушка с доста голям обем на резервоарите. :cheers:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
cilindura написа:
Колега scandalo, добре е да уточниш с какъв грамаж чашка са постигнати тези резултати. Все пак става въпрос за пушка с доста голям обем на резервоарите. :cheers:
Прав си колега пропуснал съм го въпреки че може да се сметне :).Чашките са баракуда 6,35 ,а обема е далеч по-малко от 500мл аз съм го смятал и е към 423 кубика,а не 500.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте колеги, тъй като пушката Голден сейвър 7000 Суматра е нова на нашия пазар, ме интересува някой има ли по - пълна представа за модела? Тъй като отправих запитване до магазина, който ги предлага и не можаха нищо да ми отговорят по простата причина, че "не боравят с оръжие" ме интересува следното: дали е необходимо при ползването на различни по дължина проектили настройването на приемната планка. Визуално погледнато моделът е идентичен с Кериър ултра, при който е необходима настройка на приемника на проектилите. Това е въпросът, който е най - важен за модела, тъй като, ако е необходима специална настройка то тя се извършва едва след свалянето на капака на цевната кутия, което от своя страна изисква демонтаж на оптическия мерник и т.н и т.н. Интересът ми е продиктуван от факта, че наш колега се интересува от модела и съм натоварен със задачата да му купя такава пушка.
Поздрави! :cheers:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте колеги,от скоро съм регистриран на този сайт и от още по-скоро съм собственик на Суматра 6,35мм късата версия,изкам да ви попитам преди експлоатация необходима ли е някаква профилактика? :)
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Принципно ако е нова не е лошо да се отвори и да се почисти,но аз бих ти казал стреляй си докато разбереш че си има нужда от пипане и тогава на 1 път ще се правят нещата.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря за бързия отговор,и аз така мислех да направя.Сега съм пред дилемата помпа ли да си купя или някаква бутилка да търся.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Пак бърз отговор.Според мен и двете си трябват нищо,че аз си имам само помпа още.Ако мислиш много да стреляш 100% бутилка на 300 бара ако няма да стреяш кой знае колко става и помпата,но си е хамалогия.
 

lynx

Редовен Потребител
Суматра 6,35 и помпа са 2 съвършено несъвместими неща, но улави секакви.... ;)
Няма да излизаш "на стрелба" а "на помпане" и между другото може и да постреляш малко ;)
 

azzaro

Потребител
По-добре си вземи бутилка,една добра помпа/а за суматра трябва да е добра/ще ти струва колкото бутилка,а и повярвай хамалогията си е найстина голяма ;).
 
Нагоре