Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
dani62 написа:
Някой да е попадал на това?Твърде хубаво изглежда,
не е ясен шипинга обаче,а и степента на достоверност.

http://quick-sales.net/catalog/index.php?categoryid=93

Да добре изглежда, ама е в Англия и сигурно всичко е 16J, а тогава го има навсякъде. Макар че има Вайрауси които ми изглеждат с 60 см. цев, а нея я слагат само на FAC-версията. ???
 
A

Anonymous

Гост
MAD MAX написа:
dani62 написа:
Някой да е попадал на това?Твърде хубаво изглежда,
не е ясен шипинга обаче,а и степента на достоверност.

http://quick-sales.net/catalog/index.php?categoryid=93

Да добре изглежда, ама е в Англия и сигурно всичко е 16J, а тогава го има навсякъде. Макар че има Вайрауси които ми изглеждат с 60 см. цев, а нея я слагат само на FAC-версията. ???

Немците ги продават като F версия , което ще рече 7,5J (около 125м/с)
 
A

Anonymous

Гост
Има промяна в прага на обмитяване на вноса на стоки извън ЕС! От 1.12.2008 прага, от който се дължи мито е 150 евро или равностойността в друга валута :cheers: Условието е изпращача да е фирма. С две думи вече поръчките от онлайн магазини е фри до 150 евро ^-^ Повече инфо тук :bravo:
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте, някой да е пазарувал от тази страница: http://www.falko.de/
Попитах ги дали пращат до България и те ми отговориха, че пращат и доставката струва 30 Евро. Попитах ги да ми потвърдят, че могат да ми изпратят Weihrauch HW100T FAC version 35J и ми отговориха, че в момента нямали в наличност, но ако направя заявка, сигурно ще я изпълнят до 8-10 седмици. Метода на плащане е банков превод и малк ме притеснява да им превеждам парите и да чакам да видя какво ще стане след 2 месеца.
За това и питам ако някой има опит с тях да сподели.
Благодаря!
 
A

Anonymous

Гост
akraba1 написа:
Отново за прословутата ф-ма "Ломбард"
Вчера се разкарвах покра "Пирогов" и видях техен офис. Реших да ги разпитам, кое как става.
1. Офиса е пълен с привидно празни кашон от доставки с хартиени лепенки /ксерокс/ с логото на "Ломбард". Явно трябваше да създадът впечетление че става "страшна" търговия там. Напомнят на някоя куриерска фирма дето е затрупана с поръчки, само дето кашоните са и празни ;) Защо ли не ги изхвърлят!? ??? :-[
2. Страшно нехайство от персонала /3-4 дами/ Стояха и си говореха по телефоните в продължение на 15мин. Все едно ме нямаше. Реших че е по-добре да ги зарежа и да тръгна, тогава едната от дамите реши, че "можеби" искам нещо и стана да ме разпита.
3. Обясних, че искам доставка от US страница. УСМИХАНАХА СЕ ;) Започнаха да ми обясняват на дълго и широко как става. Караха ме да и посоча в нета точно какво искам. Имат 2 PCта до стената за клиенти ;) ;) ;)
4. Обясних, че ме интересува срок на доставка. Обяснението и твърдението бе, че става за седмица. Едва ли не ми се клеха ;) Всеки четвъртък от щатите тръгвала пратка и ако ПОБЪРЗАМ да и направя поръчката другата седмица ще е тук ;) ;) ;)
5. Умишлено задодох въпроса дали са сигурни и обедени в това което казват. ...Ма, моляви се господине, разбирасе /мазна усмивка/
6. Попитах сключва ли се договор свързан със срока на доставка. Усмивките намаляха. Започнаха обяснения от рода на ...ама господине ние не сме сигурни дали американската фирма от която вие искате да купите нещо ще е коректна и дали ще ни го достави в нашият офис нареме. Казах, че аз съм сигурен. Започнаха обяснения от рода, че те били и зависими от авио трафика и авокомпаниите, че не е толкова лесно да доставиш стока по въздух.
Тука не издържах и казах- Аз съм служител в авио компания и знам как става каргото. УСМИВКИТЕ ОТ ЛИЦАТА И ИЗЧЕЗНАХА. Аз се усмихнах ;)
7. Разказъх какво съм чел в нета и затова съм дошъл при тях за да разбера каква е истината. Усмивките и изчезнаха напълно.
8. "Камъчето бе изплюто" ...Е господине няма проблем един контейнер от щатите до България пътува за около 40 дена, ще почакате! ;) ;) ;)
9. Излязох с усмивка /кикотейки се/


Радваме се, че сме допринесли за доброто Ви настроение г-н Х, но бихме искали да внесем някои повече от наложителни корекции в честно казано лошото експозе, което се наложи да прочетем два пъти, за да повярваме, че сме ние!
Първо- където и да влезете по света не бихме повярвали, че служителите ще зарежат клиент по телефона, за да обслужват влезлия- във вашия случай явно,нямайки какво друго да прави!
Но,по-важното, което сте стпестил на всички:

1. Ние не сме се възпозвали от безгрижното ви настроение в този ден и сме Ви предупредили,че не можем да внесем исканата от Вас пушка, защото това ще НАРУШИ ЗАКОНИТЕ НА ДВЕ СТРАНИ- ако Ви интересува, разбира се!
2. Ние НЕ СМЕ ВЗЕЛИ Вашите пари, а сме можели, ако целта ни е била да Ви лъжем
3. Всичко, което ние сме обяснили по повод на нашите доставки ,като погледнем изнесеното от Вас в този форум, просто е минало покрай безгрижните Ви уши
4. Ние ще продължим да спазваме законите и да бъдем любезни, въпреки Вашето неодобрение

послеслов: Литературните опити на някои хора са далеч от "висшия пилотаж"- забелязвате ли? ???
 

angelmr

Редовен Потребител
Аз ли не мога да чета или наистина представителя на Ломбард току що каза че внасянето на въздушна пушка нарушава законите както на сащ така и нашите? Май нещата наистина придобиват хумористични оттенъци.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
lombard написа:
Радваме се, че сме допринесли за доброто Ви настроение г-н Х, но бихме искали да внесем някои повече от наложителни корекции в честно казано лошото експозе, което се наложи да прочетем два пъти, за да повярваме, че сме ние!
Първо- където и да влезете по света не бихме повярвали, че служителите ще зарежат клиент по телефона, за да обслужват влезлия- във вашия случай явно,нямайки какво друго да прави!
Но,по-важното, което сте стпестил на всички:

1. Ние не сме се възпозвали от безгрижното ви настроение в този ден и сме Ви предупредили,че не можем да внесем исканата от Вас пушка, защото това ще НАРУШИ ЗАКОНИТЕ НА ДВЕ СТРАНИ- ако Ви интересува, разбира се!
2. Ние НЕ СМЕ ВЗЕЛИ Вашите пари, а сме можели, ако целта ни е била да Ви лъжем
3. Всичко, което ние сме обяснили по повод на нашите доставки ,като погледнем изнесеното от Вас в този форум, просто е минало покрай безгрижните Ви уши
4. Ние ще продължим да спазваме законите и да бъдем любезни, въпреки Вашето неодобрение
послеслов: Литературните опити на някои хора са далеч от "висшия пилотаж"- забелязвате ли? ???
И аз прочетох вашето експозе, и то много повече от два пъти и пак нищо не разбрах. Какви "НАРУШЕНИЯ НА ЗАКОНИТЕ НА ДВЕ СТРАНИ" какви 5 лева? Аз съм юрист с двадесетгодишна практика и не открих нищо незаконно в исканията на колегата към вас. :eek:
 
A

Anonymous

Гост
Що ли стила на изказ на мистър lombard ми напомня едни други коментари :-\ Явно съществуването ни, хобито ни и най-вече това, че не сме тъпаци и балъци дразнят здраво някои хора :mad:
 

Termina4

Потребител
Аз небих се доверил на такава фирма Която мисли че закопуването на въздушна пушка е противозаконо :eek:
ПП Благодаря че ни казахте че има начин за разплащане с целия свят ние това не го знаем и си стреляме с четали завързани с гуми :wall:
 
A

Anonymous

Гост
Termina4 написа:
... :eek:
ПП Благодаря че ни казахте че има начин за разплащане с целия свят ние това не го знаем и си стреляме с четали завързани с гуми :wall:

Така и така са почнали , ако може да ни обяснят как се вадят картофи , че по няшия край ги вадим с бомби... :crazy:
;) ;) ;)
 

Iv

Потребител
Леле а аз мислех да поръчвам с ломбард, а те не са наясно кое може и кое не, добре че овреме се описаха, щеше да стане :eek: :eek: :wall: :wall: , добре че се разгоря дискусия :bravo: :cheers: :cheers: :cheers:
 

gunman

Потребител
аз съм се сблъсквал с проблема за въздухарките и газеняците.... Не е противозаконо, но има някакви тъпи разпоредби за превоз на такива стоки. Не мога да изнеса за Европа /анилирал съм над 30 поръчки/ защото никой превозвач не иска да ги закара. По закон може, но леллката зад тезгяха не дава.

Ако някой има идея чрез кой може да се праща ще съм благодарен.
 
A

Anonymous

Гост
gunman написа:
аз съм се сблъсквал с проблема за въздухарките и газеняците.... Не е противозаконо, но има някакви тъпи разпоредби за превоз на такива стоки. Не мога да изнеса за Европа /анилирал съм над 30 поръчки/ защото никой превозвач не иска да ги закара. По закон може, но леллката зад тезгяха не дава.

Ако някой има идея чрез кой може да се праща ще съм благодарен.

Получава се с интерлогистика , за пращане не ми се е налагал.Попитай ги.
 

gunman

Потребител
Eконт, DHL, InTme,EMS/български пощи не искат да превозват...

ОК ще им звънна.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Предполагам че си го взел от Германия.
Интерлогистика са подизпълнители(представители) за България на куриерската фирма GLS (Германия). Една от малкото фирми склонни да изпълняват подобни поръчки в Европа.

Вносът в БГ чрез куриери е малко по лесен в сравнение с износа, впредвид на това че закона ни е малко по-либерален от европейските такива. А и за самите куриерски фирми, чисто документално е по-лесно да внесат отколкото да изнесат и предпочитат да си спестят подобни разправи, инъче почти всички предлагат международни услуги.

2 gunman: Просто като идея ми хрумва в момента - пробвай износ чрез спедитори, а не куриери. Вариантът идва малко по-скъпо, но почти винаги работи.
 

gunman

Потребител
не се бях сещал за този вариант :cheers:

Да разкажа и малко куриози....Клиент дойде чак от Унгария ,за да си купи 3 пистолета.Отнесе си ги без проблем. 20 часа насам защото GPS-а показвал ферибот на Никопол .... но такъв няма.Освен това бе оптимис за румънските пътища.Гласял се за 10 часов път в едната посока, но уви. Не успях да убедя човека да преспи в БГ и разпиля колата на връщане, но на него нищо му няма.
 
A

Anonymous

Гост
sir John написа:
Предполагам че си го взел от Германия.
Интерлогистика са подизпълнители(представители) за България на куриерската фирма GLS (Германия). Една от малкото фирми склонни да изпълняват подобни поръчки в Европа.

Вносът в БГ чрез куриери е малко по лесен в сравнение с износа, впредвид на това че закона ни е малко по-либерален от европейските такива. А и за самите куриерски фирми, чисто документално е по-лесно да внесат отколкото да изнесат и предпочитат да си спестят подобни разправи, инъче почти всички предлагат международни услуги.

2 gunman: Просто като идея ми хрумва в момента - пробвай износ чрез спедитори, а не куриери. Вариантът идва малко по-скъпо, но почти винаги работи.

:no:
Шотландия
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Няма лошо. Толкова по-добре говори за GLS. Аз им ползвах услугите (GLS/Интерлогистика) от Чехия. Доволен :cool:
 
Нагоре