Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

rashko

Редовен Потребител
Кой ще ми поръча 3 бр от тези пружини от съответният сайт
http://progunner.se
Artikelnr: 11500 това е номера на продукта пружина за ударник на FX Cyclone
Може и от друго място
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
hlapeto написа:
Не знам , дали на някой ще му е необходимо , но все пак.

http://www.arminse.es/ - от тук пращат за България въпросните версии.
Транспорта до България на една пушка с NACEX интернешънъл - 85 евра и казват че пристига за 10 дни.

конкретните цифри са за HW100S , но предполагам за друга няма да е голяма разликата.

едит от CDman: а аз го добавих и на 1-ва страница.
 
A

Anonymous

Гост
А как стои въпроса с удостоверението, че оръжието е въздушно? При покупка от онлайн магазин, получаваш ли такова удостоверение, или друг подобен документ за пред полицията при евентуална проверка?
 

angelmr

Редовен Потребител
На този етап нямаш нужда от никакво удостоверение пред полицията. А и на никой етап нямаш нужда от документ показващ че оръжието е неогнестрелно. Дори и за полицаите това винаги е било очевидно.
Ако в бъдеще въведат някъкви режими ще мислим какво да правим, но и законодателя трябва още повече да мисли, понеже над 90% от пнвматиката е без документ.
 

cdman

Администратор
като купиш от онлайн магазин получаваш и фактура от там - а ако мине през митница и митническа декларация - така имаш документ за произход в който пише че това е въздушна пушка.
 

angelmr

Редовен Потребител
Май ще е полезно да се пазят тези документи предвид евентуални бъдещи промени, макар ча аз за сега имам само за валтера. Е той е с щампа F, което още повече улеснява документалната му кариера. :)

vsemionov написа:
Това проверено ли е опитно? Т.е. някой минавал ли е успешно проверка на пневматика без документ? После да няма "кво ше правиме сега"? :)

Какво да е проверявано? До сега единствения ми сблъсък с полиция беше на една от националните срещи когато една патрулка дойде, полицаите погледаха как стреляме без въобще да излизат от колата и след 5 минути си тръгнаха.
Темата беше коментирана в другия форум от адвокати и резултата е че ако не си направил някъкво нарушение документ не ти трябва. Имат пълното право да я проверят дали не е преработена в огнестрелна, но дотам. Документ ще ти трябва за установяване на собствеността, но само ако някой предяви претенции към пушката. Но в този случай мисля че този с претенциите трябва да докаже че е негова. :) Така че бъди спокоен. Пазиш си фактурата в шкафа и до там. Не я разбасяй с теб за да не я повредиш или изгубиш.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Поръчах и получих!!!
Чашки AirArms Diabolo Field 4,52 http://www.pyramydair.com/images/diabolo_field.jpg
10 кутийки ми струваха приблизително 140 лева!!!
Няма да споменавам линк все още, защото искам да направя повторна поръчка и да съм сигурен в надеждността на магазина.
Още не съм прегледал всяка кутийка поотделно за наличие на деформирани проектили.
 
A

Anonymous

Гост
Въпрос към fatalen: Ако говориш за тези http://www.pyramydair.com/cgi-bin/pelle ... let_id=578 чашки, как се получава цена от 140 лв. за 10 кутии, при положение, че по курса на $ за днес един брой в Пирамид без транспорта и всичко останало ти идва на 17лв. приблизително?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Parabellum написа:
Въпрос към fatalen: Ако говориш за тези http://www.pyramydair.com/cgi-bin/pelle ... let_id=578 чашки, как се получава цена от 140 лв. за 10 кутии, при положение, че по курса на $ за днес един брой в Пирамид без транспорта и всичко останало ти идва на 17лв. приблизително?

Може и да е от Европа, където повечето търговци при покупка на 10 и повече кутийки правят сериозни отстъпки, дори някъде бах срещнал безплатна доставка.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
ivodoc написа:
Cenata e kraina do ofisa ni v
Sofia i vkluchva vsichki danaci taksi mita i transport do Bg

Не мога да разбера , кое те впечатлява?
1- че те печелят много?
2- че те печелят малко?
Какво не ти е ясно?
Трети път пишеш отговор на въпросите не даваш.
И защо аз търся под вола теле?
А ти сметката я направи.
akraba1
Смятъйки по курса на ( $ )те печелят 275лв. или казано по друг начин $177
 

cdman

Администратор
akraba1 написа:
В темата за SUMATRA hlapeto даде линк към страница която внася стоки от USA.
Направих запитване колко ще ми струва това като крайна цена http://www.pyramydair.com/cgi-bin/model ... el_id=1384

Днес получих оговор който е следния

Zdraveite ,

cenata na vazdushnata pushka 22 kalibar shte bade 700$. Cenata e kraina do ofisa ni v
Sofia i vkluchva vsichki danaci taksi mita i transport do Bg.Za da startira porachka e
neobhodim depozit v razmer na 520$.

Pozdrav
Lombard Ltd.
----- Original Message ----- To: <lombard@cablebg.net>; <net@lombard.bg>
Sent: Friday, February 20, 2009 8:48 PM
Subject: Zapitvane: Syobshtenie ot Даниел Начев

--------------------------------------------------------------------------
Смятъйки по курса на ( $ )те печелят 275лв. или казано по друг начин $177

Лично според мен тая сметка е грешна :) , сега пушката струва в пирамид 522$ - от там нататък има Транспорт + мито и ДДС - което е точно 23% от цената - ако я вкараш както си трябва цената трябва да е около:

522$ + ДДС = 626$ + 3% мито = 644$ + доставка която според мене ще е поне 30-40$ дори и по най тънките тарифи + 10лв данъчна декларация + 6лв превод в банката + 20-тина лева за някой "наш" човек да няма много много чакане на онез места дето се зема пратката... - освен всичко все пак ти извършват услуга и трябва да си сложат печалба която аз лично мисля че трябва да е минимум 100-лв на такваз пушка щото иначе не си струва разправията ...

Та аз като смятам си отивам до 700$ без проблем , така че това ...

akraba1 написа:
Смятъйки по курса на ( $ )те печелят 275лв. или казано по друг начин $177

Не изглежда съвсем вярно :) дори и да минеш "тънко" с ДДС-то което си е чист късмет и няма как да го направиш без помощ от приятел там отвъд океана -ще откараш поне 5-6 часа в Митница - аз чаках точно толкоз - и вече бях озверял да седя от глад - наложи се да звъня на шефа миче не мога да се върна на работа до края на деня и едва успях да я взема в 16:55 - а те в 17:00 затварят..

Така че не правете сметки без кръчмар.
 
A

Anonymous

Гост
По скоро всичко тръгна от там че колегата не беше дооточнил с този си коментар дали това му се струва много или малко като цена(или по скоро го беше дал само за инфо според мен)и от там трагнаха едни безмислени коментари :) на мен ми се струва нормална цената но преди месец когато попаднах на сайта се разтърсих и непомня точно къде но имаше коментари че някой са си дали парите пък нищо не са взели че и парите не са си получили още,но докато някой от форума не пробва 100% никой не може да каже за какво става въпрос.
 

gunman

Потребител
ако може да вметна, че 30% са прилично нормална надценка. Всички знаят сайта, но не искат да рискуват с непридвидимите фактори. Минавал съм по тоя път и някой път боли. И то много. Сумарно могат да ви обложат с до 50% данъци /разбирайте бланки, такси, мита, ДДс и прочие/ :wall:
 
A

Anonymous

Гост
хора предстои ми получаване на колет от USA какъв е редът, аксесоари за въздушо оръжие са.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Погледни на първа страница на тая тема.
Там е описано подробно.
Ако е под 40 или 50 $ ( не съм сигурен точно каква беше сумата), може да минеш метър.
Не, че не може и ако е по висока де , ама въпрос на голям късмет.
Не е желателно да се опитва с фактури със занижени цени, за да не се попадне в графата " Опит за митническа измама",
че в последно време практиката много се раздуха и да не опере някой пешкира и да стане изкупителна жертва за някаква мижава сума.
 
A

Anonymous

Гост
До 45 евро не се плаща мито - стоката под тази сума е с малоценна стойност според закона. В тази сума не влизат транспортните разходи. Над тази сума... стойността по фактура + транспорт + застраховка - върху това мито. Към получената сума от всичко се добавя ДДС. За повече подробности тук :)
 
Нагоре