Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
И аз го получих. Ужас. :mad: Ще изгорим на сянка - даже и за частите! :eek:
 

radionov

Новодошъл
Който е поръчвал чрез Royal Mail би ли казал след като пратката пристигне в България след това с кои куриери се доставя в градовете , че нещо се губи връзката.
 

lynx

Редовен Потребител
.....а най-често се получава честитка, да ходиш до пощата да си прибереш колетчето.
Поне при мен това най-често се случва.
Може би само 10% са ми доставяни с куриер до вратата.
 

radionov

Новодошъл
lynx написа:
.....а най-често се получава честитка, да ходиш до пощата да си прибереш колетчето.
Поне при мен това най-често се случва.
Може би само 10% са ми доставяни с куриер до вратата.
Аз ходих до пощата ама там го няма и затова питам че да не вземат да го върнат , иначе и колегите казват че пристигат с различни куриери ама те много. Май ще им пиша да видим те да ли няма да могат да ме упътят къде да го търся.
 

lynx

Редовен Потребител
Питай по мейла изпращача, дали пратката е "Signed-for" и дали разполага с "Tracking number".
Ако ти прати Tracking number веднага ще издирим къде се намира пратката към момента.
 

radionov

Новодошъл
lynx написа:
Питай по мейла изпращача, дали пратката е "Signed-for" и дали разполага с "Tracking number".
Ако ти прати Tracking number веднага ще издирим къде се намира пратката към момента.
На сайта на Royal mail като проверя с Tracking number ми казва: Your item has reached the destination country. Май ще рече че пратката е пристигнала до местоназначението си ако превеждам правилно. На 21 е изпратена и на 22 е била в България. Ако искаш мога да ти дам номера да видим да ли е така.
 

lynx

Редовен Потребител
В сайта на Royal mail можеш да виждаш пратката само докато напусне Англия и край.
След това продължаваш следенето в нашия сайт:
http://www.bgpost.bg/IPSWebTracking/

Напиши какво съобщение ти изкарва като го чекнеш в нашия сайт на БГ-пощи.
 

lynx

Редовен Потребител
Тогава няма страшно, стоката е напуснала Англия, но още не е заведена в нашенския сървър.
Обикновено от Англия до БГ стоките пристигат за около 7-10 дни.
Много рядко е да пристигнат за 3 дни, зависи кога има полет с пощенски пратки.
Ако е изпратена на 21-ви е рано да пристигне.
Продължавай да следиш кога ще се появи информацията в сайта на БГ-пощи.
Щом имаш Tracking number, вероятноста да се изгуби е много малка.
Имай търпение и ще пристигне.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Вече месец чакам пратка от Англия чрез Royal Mail.
Изпратена е на 24.07.2012
Бати... От Китай са ми пристигали по-бързо...

В нашата поща ми казаха и за това
 

apapazov

Редовен Потребител
www.kkairsoft.com
Онлайн магазин за еърсофт с безплатна доставка до бг
Има интересни оптики и неща който биха ни послужили за хобито
Поръчах си бързомерец от ибей но ми го пращат от този магазин.Явно ония бастун е някъв посредник и ме натвари 5 долара повече от колкото е тук.Да е жив и здрав и да пие един китайски първак :cheers:
 

VGAlexandrov

Новодошъл
Здравейте, искам да си закупя някои неща от ebay.uk, някой има ли представа как точно става доставката, какви пари струва и може ли директно до вратата да ми доставят поръчката?? Благодаря предварително
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На всяка стока си пише дали има доставка за България. Повечето китайски търговци пращат за България, а Хонг-конг малко по-рядко. Обикновено ползват Български Пощи което означава доставка като колет. Може и на вратата но най добре е като си проследиш пратката /трябва да имаш tracking number/ и като ти изпише че вече е в България да идеш да си я потърсиш за да не стане така че да не ти намерят адреса и да я върнат. Не е като да не се е случвало. :cheers:
А, иначе стандартните неща - трябва да имаш карта за разплащане /Visa, MasterCard или подобна/ Трябва да си направиш PayPall акаунт и да регистрираш картата си там. И общо взето това е... Успех !

Помощ:

http://www.pazaruvane.com/ebay-introduction.html
http://bglog.net/BGLog/18301
 

VGAlexandrov

Новодошъл
Когато поръчвам от страни в ЕС (Гърция) плаща ли се мито и ддс?? Гърците в тая криза са подбили цените на пушкалата :))
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Днес получих следният мейл: :bravo: :bravo: :bravo:

Thank you to all of you who supported us with the Royal Mail proposals to ban the carriage of firearms and component parts.

The consultation ended on the 27th Sept and the Royal Mail was supposed to have printed what they intended to do by the 26th Oct. As of this date they have not decided what they intend to do.

They have stated, IN RESPONSE TO THE NUMBER OF REPRESENTATIONS RECEIVED FROM ACROSS THE UK AND THE DEPTH OF FEELING WHICH THIS MATTER HAS PROVOKED, WE HAVE DECIDED TO CONSIDER FURTHER OUR POSITION ON FIREARMS IN OU NETWORK. THE ROYAL MAIL IS CONSIDERING BEFORE DECIDING UPON THE MOST APPROPRIATE COURSE OF ACTION.

They have also stated that they are now working closely with the Gun Trade Association, British Association of Shooting and Conservation and Ofcom (Postal Regulator) in order to reach a final decision.

For the foreseeable future we will be carrying on as normal and will let you know of any updates.

T W Chambers & Co
 
Нагоре