Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

M_I_T_A_K_A

Потребител
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Ако ще протестираме да направя ново лого с МК4 ;) ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Отговора на "отговорен кадър" от фабриката:
Нашата практика е да се доверяваме изцяло на регионалните си представители. На тях може да поръчате всичко, което предлагаме. А това, дали техните представители предлагат и въздушните им оръжия редовно, било отделен въпрос. Представителят за България правел "редовни" поръчки в доста голям обем, ноо малко се бавела експедицията, защото се чакало да се събере цялата поръчка и тогава да се експедира - 3-4 месеца било "нормална" практика, заради транспортните разходи и разрешителния режим. Та пак казаха - Обърнете се към него и ще ви достави.
А CZ200 с ламинат било "черешката" на тортата при "ветровките" и затова се правело по поръчка само. Та затова и чешките магазини я поръчват само като има желаещи. Най-редовния от магазините поръчвал по 1-2 в месеца.
В интерес на истината, един търговец каза, че ако се поръчат 2-3 бр., ще отиде лично до фабриката да ги вземе и ще му ги направят за 1 седмица. Ама, да се вземат после кеш от магазина му.
 

buff

Потребител
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Извинявам се за глупавият въпрос, но кой е представитeля на CZ за България?
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Да обаче при представителите в България цената е около 1200 лева и никой не се наема да обещае срокове на доставката особенно за ламината.

ПП: Аз лично питах във ВИП-а и говорих по телефона с някакъв човек който внасял ЧЗ.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Ако се купи там в крони ще излезе най-евтино към 450 евро. После вече е транспортния проблем. С кола през Румъния има шанс да се прекара.
 

azzaro

Потребител
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Аз мисля че срокове от рода на седмица или 10 дни да я доставят в магазина не са проблем,проблема е плащането там и транспорта до тук понеже те не желаят по никакъв начин да пращат до България.Другото кофти нещо е че дори да хвана рейса и да отида до Прага да си я купя лично,ако нямат налични в магазина освен да пия една чешка бира друго не мога да направя.А дори и да я купя случайно ,после по границите ще си обясняваме как е 7J и е свободна за пренасяне или на части и пръсната из целия автобус като резервни части за пушки в България.Направо ебати цирка и като си представя че имам роднини в Прага който не искат да си мръднат пръста за малко помощ още повече ме хваща яд.После защо сме купували англичанки?????!!!!!!!!!!!
А където казва МИТАКА ,нашенския хубавец представител,за пушка която в Чехия струва няма и 700 лева/говоря за обикновен дървен приклад и магазинска цена на дребно/тук иска за огромния труд който е положил 1200 лв много добре разбирате пак за каква търговия и надценки става дума.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Представителят им е:
SPECIAL TECHNICAL SUPPLIES LTD.
Dessislav Delev#10#1346, SHIPCHENSKI PROHOD BLVD.,BL.43, Sofia 1574
Tel.: (+359) 2 971 22 57
Fax: (+359) 2 971 22 57
E-mail: sts@guns.bg
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

peko написа:
Представителят им е:
SPECIAL TECHNICAL SUPPLIES LTD.
Dessislav Delev#10#1346, SHIPCHENSKI PROHOD BLVD.,BL.43, Sofia 1574
Tel.: (+359) 2 971 22 57
Fax: (+359) 2 971 22 57
E-mail: sts@guns.bg


Десислав е шеф и собственик на ВИП.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Здравейте,някой поръчвал ли е от този магазин?
https://xp-airguns.com/Home_Page.php
Харесъл съм си една пушчица,изпратих запитване до един посредник,който се занимава с доставки от Америка но отговора му беше,че DHL категорично отказват преноса на оръжие и ми се развали настроението.Някой ако има идея как да се случат нещата(по възможност най-безболезнено) да помага. Благодаря!
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Питай друг посредник, не всички ползуват само и единствено услугите на Ди Ейч Ел.
Чичко Гугъл ще изкара поне 3-4 посредници за доставка на стоки от там.
Във форума има пушки доставени от Щатите, но нямам представа коя куриерска фирма ги е докарала до тук.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Моя дрозд дойде от щатите.Получих си го в БГ-пощи и нямах никакви ядове.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Имам много покупки от различни сайтове. Нито една с трак номер не се е губила. А от три без трак една изчезна :(
 

perf

Новодошъл
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

От личен опит споделям че досега нямам пратка която не е дошла. Независимо от къде я поръчвам, ebay, DX, madeinchaina.com, alibaba. Имам над 200 поръчани артикула. Имало е моменти да се забавят по 40-45 дена и след размяна на два три мейла пращат наново и два пъти съм получавал х2 :). Повечето ми поръчки са без тракинг номера и са от братски Китай. Но - разплащане само през PayPal. Само от Щатите, Канада, Англия и Германия съм си позволявал да платя директно с картата. Поръчвайте смело. ^-^
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Ти си истински щастливец, аз отдавна спрях да поръчвам от Китай защото всичко изчезва и после си менкаме мейли с продавача. Досадно е наистина, поне за мен и си губим времето взаимно.
Всички стоки от Китай пристигат за разпределение в Москва, а братушките крадат повече дори и от Бай Ганьо на Аерогара София.
Предпочитам да платя повече, но да знам че ще пристигне и мога да разчитам че ще си получа стоката навреме.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Не знам дали тук е правилната тема, но е важно за пазаруващите от eBay:
Сега забелязах, че има пресна промяна в Условията за пазаруване от eBay и по-точно в сроковете за предявяване на претенция за връщане на парите от продавача.
Досега беше 45 дни, сега са го направили 30.
Това според мен ще засегне най-вече пазаруващите от Китай, тъй като само от там стоките пътуват повече от месец.
Особено ако плащането не е извършено през PayPal , след изтичането на 30 дни се губи всякаква възможност да си изискаме парите обратно, ако стоката е открадната или изгубена.
 

Fire Horse

Потребител
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Колеги, някой запознат ли е на практика с подробности как се наддава в eGun, как се определя кой е купувача, как става плащането и доставката?
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

Ще ти обясня на ЛС да не пълним темата.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от чуж

lynx написа:
Не знам дали тук е правилната тема, но е важно за пазаруващите от eBay:
Сега забелязах, че има пресна промяна в Условията за пазаруване от eBay и по-точно в сроковете за предявяване на претенция за връщане на парите от продавача.
Досега беше 45 дни, сега са го направили 30.
Това според мен ще засегне най-вече пазаруващите от Китай, тъй като само от там стоките пътуват повече от месец.
Особено ако плащането не е извършено през PayPal , след изтичането на 30 дни се губи всякаква възможност да си изискаме парите обратно, ако стоката е открадната или изгубена.

Може да е било временно. Току що направих поръчка и ето какво дойде на конфирмейшъна:
"Issues with this transaction?
You have 45 days from the date of the transaction to open a dispute in the Resolution Center."
 
Нагоре