NORICA - още по-красивите испанки.

A

Anonymous

Гост
go6ovaleriev написа:
аз имам норика дриим раидър 5,5 ,много стрелба много нещо.мерил съм 30 метра и цел с размерите на ябълка без проблем от всеки път ако не от всеки то от пет изтрела четири са в целта и това без оптика а иначе всякакви други поразии колкото искаш.та наблюденията ми за сега са,че е много здрава много стегната без луфтове кадето и да било,имам я от едно година вече и като си правя сметка съм изтрелял около 4000 чашки.наи добри резултати съм имал с чашки норика апачи както и един приятел с които стреляме двамата тои има норика сторм с оптика.сега пружината е за смяна,че е по олабила и хубавото е,че имам възможност да ми донасят пружини и маншети от ИСПАНИЯ,миналата година ходих за гургулици по слънчогледите,тази година мисля да ходя пак,имам и убити и девет свраки.
Здравейте всички,

какво ви е мнението за смяна на спусък 515 с 745 при норика дриим раидър 5,5. Това е правено от испанец: http://issuu.com/agft/docs/norica-jsarri
 

didarai

Редовен Потребител
Ми кво да е мнението ???
Заменяш едностепенен твърд спусък с двустепенен с голяма възможност за олекотяване.Ако можеш го прави.Ако не, недей. :stop:
Имай в предвид ,че при толкова рязане дялане кълцане и т.н. има голяма вероятност да объркаш нещо.Най малкото може да ти почнат самострели,най много........пушката за скрап.
 

sig_556

Потребител
Имам Норика Сторм от 2 месеца (22.07.2011)
В началото стреляше идеално с чашки про хънтър -на 50 -60 метра свалих врана без да мръдне.След това взех JSB ,но на хронографа показа чудеса.Изстрелите бяха през 10-15 м/сек
Първо 192 м/сек,после 162,после 180 ,после 175 и така.Цевта си имаше луфт,но днес я стегнах зверски и пак ще видя някой ден дали е от нея или е от уплътненията.
Моето мнение е че трябваше да си взема ПЦП АТ 44 или нещо от рода на Метеор АР 1000 или БАМ 21. Тези пушки макар и да са дота по-евтини не отстъпват по точност на Нориките.Един колега от Ямболската група на 25 метра при прострелката на Метеорагрупите са не повече от 1,5-2 см.А от БАМА е по-доволен.Според мен не си струва за пружинка да се дадат повече от 200 лв.(за самата пушка)отделно ГП и оптика! :)
 

corsa16v

Потребител
Ето и моята направи 1 г. и повече от 7000 изстрела. След последната стрелба се наложи разглобяване. Изглежда така
 

Attachments

  • DSC03827.JPG
    DSC03827.JPG
    1.1 MB · Прегледи: 287
  • DSC03829.JPG
    DSC03829.JPG
    1.4 MB · Прегледи: 271
  • DSC03834.JPG
    DSC03834.JPG
    1.1 MB · Прегледи: 245
  • DSC03825.JPG
    DSC03825.JPG
    1.3 MB · Прегледи: 224

corsa16v

Потребител
На първо четене - леко разочарование за пушка струваща повече от турско ПЦП. Който казва, че ППП може и да не се почиства преди първа стрелба - вижте маншета, даже незнам как стреляше така. С тази пружина последно с JSB 1.175 даваше точно 200м/с - 20 J. Пружината е с 43 витки и в момена и е 29 см. Иначе другите части изглеждат добре /доколкото разбирам/. Утре чакам маншети и пружини от росбулармс и ще се сглобява. Искам да попитам за спусъка - къде има схеми или указания как се прави по-лек. Ако има въпроси - доколкото мога насреща съм.
 

didarai

Редовен Потребител
Росбулармс ??? Питах ги преди няколко месеца за резервни маншети направо ме отрязаха на половин изречение,че не се занимавали с доставката на резервни части. :mad:
Днес видях това.
За спусъка:
didarai написа:
Полезно инфо относно настройките и тунинга на метеорския спусък.
http://webpages.charter.net/guru1/docum ... 0guide.pdf
Тук е същото но може да ползвате превод(като копирате текста)
http://www.scribd.com/doc/45857714/RSE- ... gger-Guide
А на кратко за настройката :

Първа степен: по часовниковата стрелка = по-кратък ход, обратно на часовниковата стрелка = дълъг ход.

Втора степен: по часовниковата стрелка = дълъг ход, обратно на часовниковата стрелка = по-кратък или никакъв ход

Тегло на спусъка : по часовниковата стрелка = по-тежък спусък, обратно на часовниковата стрелка = по-лек.
Моето мнение също е ,че тази пушка не си струва парите нова.Сравнявах я разглобена с разглобен метеор до нея.Никаква разлика в качеството на изпълнение на металните части.Единствено цевта беше с една идея по-добра.Разликата (голяма) беше в изпълнението на приклада.Някои решения при метеора дори бяха по-добри.
 

Socom

Потребител
Който казва, че ППП може и да не се почиства преди първа стрелба - вижте маншета, даже незнам как стреляше така.
И аз съм за такова почистване. Макар че моята не е чистена преди да започна да стрелям /пушката е тази от подписа ми/. Преди няколко месеца я отваряхме с д-р Най /свидетел/ и по маншета нямаше абсолютно никакви поражения - пушката е на около 4-5000 изстрела.
 

corsa16v

Потребител
Росбулармс ми изпратиха 2 бр. маншети и пружина, нямаше проблеми. Точно от армс-а ми казаха тях да питам. Даже се изненадах приятно от цените - по-евтино, отколкото за бившия ми БАМ19. :eek:
 

st_beer

Редовен Потребител
@corsa16v
Ето това е едно приспособление за което вчера си говорихме. Това се прави най лесно и мисля е най-удобното за работа.

L1=37 mm.(минимум)
L2=65 mm .(минимум)
A=12 mm.(минимум)
B=6 mm.(минимум)
D=21...25 mm

1256822216_jfvz4155_222800x600640x480.jpg


1257763874_rpqy7586_22610021024x768.jpg
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Мисля, че има такова приспособление остнало от Метеора АР1000 магнум.
Не го използвам, ако някой го иска го подарявам, да каже само да го нося на нац. среща.
Само да го открия къде съм го оставил.
 

corsa16v

Потребител
С удоволствие ще се възползвам от предложението! :cheers:
Благодарско и на st_beer!
Колега pavloff дай тел. на лични, че нещо не мога да изпращам такива!
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте!Имам норика марвик gold с газова пружина.очарован съм от пушката обаче се появи проблем.Един приятел реши да мушне турски чашки в цевта и изтреля няколко и след това в 2 или 3 от нарезите се наслоиха мноооого
парчета олово.Тези парчета немогат да се почистят с телена четка (шомпол).Пушката неможе да направи група вече защото налепите са невероятно напластени и немога да ги остърja с нищо.Само веднъж успях да изчопля малко с твърдо парчте тел но нищо повече.

Смятам да сваля цевта от цевната кутия (което незнам как ще стане надявам се вие да помогнете) и да нагрея цевта на газов котлон или с газова горелка до точката на топене на олово и след това да го остърja с шомпол.Има ли шанс да прецакам цевта (то от това по лоша стрелба няма да има де).

Маншета ми е наред,уплътнението на цевта също и не е от там проблема а изцяло от цевта.

Благодаря.
 

qtex

Потребител
В оръжейните магазини се продават "разтворители" за олово. Запушваш единия край на цевта и пълниш донякъде, клатиш, плацикаш и така май става номера ... На едно от изложенията ми го разясняваха. Май ще е най-добре с нещо такова да се пробва, така че питай по магазините. Ако не са прекалено алчни ще ти кажат дали ще свърши работа.
 

Иван Димов

Потребител
Nmg написа:
Здравейте!Имам норика марвик gold с газова пружина.очарован съм от пушката обаче се появи проблем.Един приятел реши да мушне турски чашки в цевта и изтреля няколко и след това в 2 или 3 от нарезите се наслоиха мноооого
парчета олово.Тези парчета немогат да се почистят с телена четка (шомпол).Пушката неможе да направи група вече защото налепите са невероятно напластени и немога да ги остърja с нищо.Само веднъж успях да изчопля малко с твърдо парчте тел но нищо повече.

Смятам да сваля цевта от цевната кутия (което незнам как ще стане надявам се вие да помогнете) и да нагрея цевта на газов котлон или с газова горелка до точката на топене на олово и след това да го остърja с шомпол.Има ли шанс да прецакам цевта (то от това по лоша стрелба няма да има де).

Маншета ми е наред,уплътнението на цевта също и не е от там проблема а изцяло от цевта.

Благодаря.

Отдавна ти чета постовете,включително и в другия форум.Струва ми се,че доста си я ровичкал цевта и с какво ли не...Има вероятност,сам да си прецакал нещата.
Каквито и да са чашките,каквото и да е замръсяването,при нормална цев,би трябвало да няма проблеми с почистването.
Нали твърдиш,че цевта си е била добре първоначално?
Най добре е ,да я види някой по-компетентен,преди следващите ти интервенции.
Ако не е вече късно...
 

angelmr

Редовен Потребител
Nmg написа:
Здравейте!Имам норика марвик gold с газова пружина.очарован съм от пушката обаче се появи проблем.Един приятел реши да мушне турски чашки в цевта и изтреля няколко и след това в 2 или 3 от нарезите се наслоиха мноооого
парчета олово.Тези парчета немогат да се почистят с телена четка (шомпол).Пушката неможе да направи група вече защото налепите са невероятно напластени и немога да ги остърja с нищо.Само веднъж успях да изчопля малко с твърдо парчте тел но нищо повече.

Смятам да сваля цевта от цевната кутия (което незнам как ще стане надявам се вие да помогнете) и да нагрея цевта на газов котлон или с газова горелка до точката на топене на олово и след това да го остърja с шомпол.Има ли шанс да прецакам цевта (то от това по лоша стрелба няма да има де).

Маншета ми е наред,уплътнението на цевта също и не е от там проблема а изцяло от цевта.

Благодаря.


Не е възможно оловото да се напласти така че да е невъзможно да се изчисти с обикновена месингова четка. В общия случай оловото не се напластява много плътно и се чисти с най-обикновен парцал напоен със течна смазка. Ако тези два метода при теб не помагат, значи нямаш напластявания от олово а по някакъв незнаен начин имаш поражения по метала на цевта. Въображението не ми е достатъчно силно за да си представя как могат да се получат такива поражения,освен ако не си ползвал някакво грубо желязо вместо шомпол, така че вероятно обикновен хубаво напоен парцал трябва да се справи. В краен случай шомпола с месинговата четка, но това много пневматици не го препоръчват поради меката сплав на повечето пневматични цеви.
 
A

Anonymous

Гост
не може да бъдеш сигурен на 100% че не съм повредил цевта.Цевта не беше човъркана когато се получи това!!!Поне аз не съм я човъркал,за предишния собственик незнам.Няма какво да я гледа по компетентен просто няма какво да види освен 2 налепа олово които не се махат.Продават ли се цеви за норика или може да се присъди от друга пушка и да се сложи на тази цевна кутия?Явно проблема е от предния собственик.Едва ли може да се нарани цевта с месингова четка,тя тая цев да не е направена от сопо*?! Проблема се появи преди да я човърам.

Метода с нагряването ще сработи ли? или да си търся нова цев. ще пробвам за тези разтворители на олово.Колега знаеш ли как се казват?Аз преди време ползвах някакви на хилман но не помня вече.



Иван Димов - аз пиша само в другия форум ;)
 

dilom08

Редовен Потребител
Robla solomil се казва препарата. но не си струва да се купува цяло шише заради една цев. Определено се откажи от идеята да нагряваш цевта. ще й разкажеш играта....
 
Нагоре