METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
anibis написа:
perf написа:
И последен пост от мен относно Метеора. 100-тина лева плюс за ГП са много за мен. Ако не намеря ориджинъл пружина скоро пушката отива в историята.
Поръчай си от Микро Макс такава пружина,фирмата изработва всякакви по твърдост пружини само ще им кажеш че тая пружина е за ВО и ще ти е направят. :cheers:
И колко пари ще му излезе тази пружина, наясно ли си ?
 

Беселин

Потребител
Вместо да търси телена пружина няма ли да е по-добре да купи една газова за Норика?Би трябвало да стане.Вече се продават оригинални.Няма да има нужда и да се занимава да прави и като я сложи забравя за пружини вече.Тя би трябвало да изкара 8-10000 изстрела
 

lynx

Редовен Потребител
Хваща ме яд като чета, че за популярна у нас и доста разпространена пушка няма никъде пружини. Гледах по чуждите сайтове, намирам само в Германия и изрично са написали че са за 7 джаулови пушки.
От друга страна погледнато, една качествена пружина за по-скъпите пушки е около 60 лева.
Май наистина поставянето на ГП ще се окаже най-сполучлив вариант.
 

didarai

Редовен Потребител
Беселин написа:
Вместо да търси телена пружина няма ли да е по-добре да купи една газова за Норика?Би трябвало да стане.Вече се продават оригинални.Няма да има нужда и да се занимава да прави и като я сложи забравя за пружини вече.Тя би трябвало да изкара 8-10000 изстрела
Цилиндъра на Метеора е с 2 см . по-дълъг от на Норика Голд.Пружината му също.Не знам дали ще стане газовата от Норика , но тя има голям ход (писах за нея , мисля 12 см беше хода).Има хора тук със сигурност могат да преценят (или знаят)
 

perf

Новодошъл
Тъй като всички мои опити да намеря пружина за Метеор AR-1000 магнум или Норика Маверик Голд претърпяха неуспех, моля да ми препоръчате майстор за изработка на газова пружина (ако все още някой се занимава с това). Благодаря!
 

kinla2

Потребител
здравейте , вчера си взех метеор и вече имам към 70 изтрела. Лошото е , че не е отварян и почистен притеснявам се грешката ми да не е прекалено фатална?
 

st_beer

Редовен Потребител
kinla2 написа:
здравейте , вчера си взех метеор и вече имам към 70 изтрела. Лошото е , че не е отварян и почистен притеснявам се грешката ми да не е прекалено фатална?
Стреляй си без да се притесняваш вече. Ако имало да става нещо вече се е случило. Преди време моята отворих да я почистя едва когато ми счупи пружина.
 

kinla2

Потребител
st_beer написа:
kinla2 написа:
здравейте , вчера си взех метеор и вече имам към 70 изтрела. Лошото е , че не е отварян и почистен притеснявам се грешката ми да не е прекалено фатална?
Стреляй си без да се притесняваш вече. Ако имало да става нещо вече се е случило. Преди време моята отворих да я почистя едва когато ми счупи пружина.
Дано не се е случило нищо , понеже съм абсолютен новак и не мога да разпозная. Ами как почистваше дулото , парцалчета или месингова четчица.
 

lynx

Редовен Потребител
Стреляй с качествени чашки и ще чистиш "дулото" веднъж годишно.
 

fishermaniac

Потребител
Колега,разглоби си пушката и я почисти,иначе маншета заминава от стружките,буталото започва да удря силно и оптиката заминава,независимо каква е,личен опит.
 

kinla2

Потребител
fishermaniac написа:
Колега,разглоби си пушката и я почисти,иначе маншета заминава от стружките,буталото започва да удря силно и оптиката заминава,независимо каква е,личен опит.
ДА само много се притеснявам вече да не съм го направил , ама пусто нетърпение
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И не чисти цевта с никакви месингови или телени четки, шомполи и т.н. Използвай само меки парцалчета и тампони. Парцалчетата връзвай с корда.
 

kinla2

Потребител
Gadnqra написа:
И не чисти цевта с никакви месингови или телени четки, шомполи и т.н. Използвай само меки парцалчета и тампони. Парцалчетата връзвай с корда.
e да това вече го разбрах , парцалчета с балистол мисля че е най-удачния варянт.
 

perf

Новодошъл
Здравейте! След поставянето на ГП от Mitaka101 на Метеор АР-1000 пушката дава страхотни разсейки. Оптиката ми е Leapers Tactenge 4x40 и досега съм нямал проблем. Винаги е давала разсейки но сега на 15 метра дава отклонения по 10 см по вертикала и хоризонтала. Възможно ли е да от оптиката? Пробвах с проектили Gamo Match Diabolo и ProHunter.
 

lynx

Редовен Потребител
Пробвай първо с хубави чашки, таман ще си видиш истинските групи на пушката.
Може досега да си стрелял с ниска скорост и чашките да са се представяли добре и сега след поставянето на ГП да имаш по-висока скорост, а от там и "разсейките".
А оптиката досега щом е живяла с нормалната пружина, няма как тепърва да се е развалила от ГП.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пробвай и с други чашки. Измери и скоростта с хронограф. Ако скоростта е различна от преди е нормално да има отклонение. Не разбрах отклонението само в една посока ли е или ги сее наляво и надясно. Пробва ли да си коригираш оптиката?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
perf написа:
Здравейте! След поставянето на ГП от Mitaka101 на Метеор АР-1000 пушката дава страхотни разсейки. Оптиката ми е Leapers Tactenge 4x40 и досега съм нямал проблем. Винаги е давала разсейки но сега на 15 метра дава отклонения по 10 см по вертикала и хоризонтала. Възможно ли е да от оптиката? Пробвах с проектили Gamo Match Diabolo и ProHunter.
Можеше да му пишеш на лично първо на него пък после тука да питаш,но както и да е - значи ако разсейва с по 10 санта във всички посоки много е вероятно да е от оптиката ако не е закрепена добре ! Ако си я стягал на топло примерно като си я изкарал на вънка е възможно да са се разхлабили монтажите и да приплъзва, а може и самата оптика да е предала фронта знам ли. Кажи как е отката сега с ГП спрямо пружината преди това. Също може да видиш добре ли са затегнати болтовете към приклада с металната част и провери за луфтове на цевта за всеки случай. Gamo Match Diabolo ги отпиши ако ти се е вдигнала скоростта, стреляй с ProHunter те не се влияят толкова много от мощността но като цяло и те са кофти чашки, но има и по-зле от тях ако това ще ти е за успокоение ;)
 

fishermaniac

Потребител
Колега,какви са тия рзсейки,майтапиш ли се,как стреляш,прав,от упора?Гамо мач са екстра,15 метра е смешна дистанция,маншета нещо ме съмнява.
 
Нагоре