METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

perf

Новодошъл
fishermaniac написа:
Колега,какви са тия рзсейки,майтапиш ли се,как стреляш,прав,от упора?Гамо мач са екстра,15 метра е смешна дистанция,маншета нещо ме съмнява.

Стрелям прав, от упора, пушката подпряна по цялата дължина на ложата. Ходил съм в казарма тренирал съм спортна стрелба имам понятие. Не обвинявам Димитър, просто отбелязвам че след това не мога да я прострелям. Или са съчмите или оптиката. Ще накупя съчми от всички марки и грамажи в крайна сметка. Оптиката ми е закрепена здраво с моноблок. Разсейките са навсякъде. Може и да е маншета но Митака нищо не каза за него.
Благодаря за бързите отговори!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Преди всичко пробвай на механични така най-бързо ще си покаже дали не е от оптиката, но не каза как е отката спрямо преди.
 

mitaka101

Потребител
perf написа:
soundmax написа:
Преди всичко пробвай на механични така най-бързо ще си покаже дали не е от оптиката, но не каза как е отката спрямо преди.

Отката е по-малък от преди, определено.
Ами щом отката е по-малък, според мен проблема не е от ГП и от маншета. Пробвай на механични и смени чашките с тези, които ти препоръчах.
 

didarai

Редовен Потребител
perf написа:
Стрелям прав, от упора, пушката подпряна по цялата дължина на ложата. Ходил съм в казарма тренирал съм спортна стрелба имам понятие.....
Това ,че си стрелял с друго оръжие , не помага много в техниката на стрелба с мощна ПП , по простата причина , че тук отката лашва неколкократно пушката (измества цевта от точката на попадение) и едва тогава излита чашката.
Виж дали няма някой разхлабен винт на приклада . Пробвай пушката на механичен и с друг стрелец , както и от други пози (седнал и стабилен с подпряна ложа) . Въпреки мнението "че не всичко стреля добре с JSB " , аз бих пробвал за начало именно с тях . Следи да прикладваш ,държиш и дърпаш/буташ пушката винаги еднакво .При ПП и най-малката грешка в това , не се прощава.Отката веднага мести цялото оръжие на някъде.
Успех колега!
 

perf

Новодошъл
Излезе наяве проблема. Моноблока мърда при стрелба. Белязах го в края и след 10 изстрела беше мръднал почти сантиметър. Ще му завия стопер, ще го натегна още и дано се оправи. Ако не - нов моноблок :)
Още веднъж благодаря за бързите отговори!
 

Иван Димов

Потребител
perf написа:
Излезе наяве проблема. Моноблока мърда при стрелба. Белязах го в края и след 10 изстрела беше мръднал почти сантиметър. Ще му завия стопер, ще го натегна още и дано се оправи. Ако не - нов моноблок :)
Още веднъж благодаря за бързите отговори!

Разпробий отвор,нарежи резба и си направи втори стопорен болт на същия моноблок,в противоположния му край.Втория стопер,също да съвпада със някой канал или отвор на шината за оптиката.Така с два стопера, няма да ти приплъзва блока. ;)
 
A

Anonymous

Гост
Препоръчайте ми някаква въздушна пушка до 100 лева, предимно ще я използвам за мишени. За сега съм се спрял на тази http://meteor-bg.com/products_3.php?cur_page=2&gr3=qb15a . Препоръчайте ми някакви други и кажете кое е по-добре, с оптика или без оптика ? Ето я същата пушка в друг сайт http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=236_172&products_id=835 , само не знам защо има разлика в началната скорост и кое от двете е вярно.
 

lynx

Редовен Потребител
Ползувай пиратки, лова с пневматика е забранен.
Прочети правилата на форума.
Пернатите има кой да ги отстрелва.
 

didk0

Потребител
по добре си вземи ар 1000 ще ти върши работа с хубава оптика за мишени колкото за пилците няма смисъл да ги пипаш и те душа носят :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Нали искаш съвет? Колегата правилно ти е казал вдигни малко бюджета защото с тоя Метеор който ти си го избрал, с тая сила и в тоя калибър 5.5мм нищо няма да направиш.И аз искам с трици маймуни да ловя ама не става,/пробвано е многократно/ Този Метеор АР-100 е най удачния вариант за теб бюджет, качество.
 

didk0

Потребител
именно това казвам значи ти ако си вземеш показания от теб метеор ще постреляш една седмица и ще кажеш тая пушка не стреля.Но преди това няма да си направиш труда дори и да я разглобиш.Не знам ти си реши аз изказвам мнение и се опитвам да ти помогна :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Прави сте и двамата, благодаря. А тази Meteor B3-3 май е по-силна от другата ?
 

anibis

Редовен Потребител
Slavomir написа:
Последен въпрос: METEOR B3-3 или BAM B4-4 ?
Ако мислиш че са различни Метеор Б3-3 и Бам 4-4 грешиш.
Двете са абсолютно еднакви механиката имат сама козметични разлики външни и двете пушки реално са най слабите в тоя клас около 120/130м/с и в този калибър... :-\
Ама това си решава ти казах ти коя пушка да си вземеш и да останеш доволен.
 
A

Anonymous

Гост
Ар 1000 е със 100 лева по-скъпа от тези двете за това казах до 100 лева , аз знам че по-скъпото е по хубаво и здраво, но не разполагам с толкова пари. Ар 1000 е 175 лева и оптиката за нея е около 30-40 лева, стават 210 лева. Все пак това ще ми е първата пушка.
 

didk0

Потребител
Виш сега колега ние изказваме мнение тука няма смисъл да се ядосваме и т.н като си вземеш тази пушка ще стреляш 14 дни с нея след това какво?
 
Нагоре