Kral Arms

ToHKa

Редовен Потребител
Другари,наистина се извинявам ако някъде назад из темата е говорено относно иглата на бойния клапан...абсурдно - полимер с метал :(
Усещам,че ще има проблем с това особенно с по-корава пружина.
Тази версия дали се намира из БГ ?
 

Attachments

  • PY-A-8270_Kral-Arms-Relief-Part_1540327045.jpg
    PY-A-8270_Kral-Arms-Relief-Part_1540327045.jpg
    82.9 KB · Прегледи: 62

Airguner

Потребител
Другари,наистина се извинявам ако някъде назад из темата е говорено относно иглата на бойния клапан...абсурдно - полимер с метал :(
Усещам,че ще има проблем с това особенно с по-корава пружина.
Тази версия дали се намира из БГ ?

Здравей колега. Тези бойни клапани на крал са от първите им партиди. След това започват да им правят задната част изцяло от някаква некачествена пластмаса. Най добре си направи задна част от полиамид или полиацитал , за да знаеш, че няма да имаш повече грижи с бойният клапан. Щока също се изработва от качествена стомана с малко по различни размери , за по голяма пропускливост на въздух.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Металната шапка е единственото положително нещо в този клапан....
Ако ще се прави нов, по-добре да е без о-пръстен. С качествено полирано стъбло о-пръстена е ненужен.
Шапката на клапана го държи да не се пука и чупи в мястото на пресовата сглобка.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Ясно,ще пробвам със стругар,какви ще ги свърши :)
А тази от снимката я намерих в нета за 8 долара.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Абсолютно не нужен е о-пръстена на щока на Б.К. Аз също ги правя без него. Щока където има допирна точка с отвора на клапанното тяло се прави с няколко десети от мм с по голям Ф от оригиналния , който е с о-пръстен. Новия щок не трябва да е халтав , но същевременно не трябва да се движи с усилие напред назад. А най добре става като се набие бронзова втулка в отвора в който се движи щока. За първи път видях така направено клапанно тяло от Гошето. Назад в темата беше качил снимки.
 

Attachments

  • IMG_20210701_141404.jpg
    IMG_20210701_141404.jpg
    142.7 KB · Прегледи: 113

bateelmo

Потребител
краловите клапани са много халтави . Дори о пръстена не спираше духането. Духаше ми в очите. Месингова втулка с раиберован отвор и всичко си доиде на место. Нема духане и без о пръстен. Само цеви немат пълен т к. От вътре са като ренде. Ще се спасевам некак.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Е защо ?
Как спираш въздуха към ударника ?
Отворите на клапанните тела на Краловете са 2 вида: 5,1 и 5,2 мм. Срещал съм и 5,0 и 5,3, но много рядко. Съответно ползвам за щок опашки от свредели 5 мм, 5,1 и 5,2 мм. Понякога, когато има нужда, ги полирам и те влизат на размер много мазно. Когато разликата в размера, е 1 десета, или по-малко - тя се разпределя и от всяка страна остава по половин десета, или по-малко. Така щокът се движи много мазно и не изпуска въздух. Причината за всичко това, предполагам е "точността", или "точните" машини на комшиите. Няма как, по друг начин, да си обясня такова вариране в размера на отвора.
 
Последна промяна:

Коварен

Редовен Потребител
Абсолютно не нужен е о-пръстена на щока на Б.К. Аз също ги правя без него. Щока където има допирна точка с отвора на клапанното тяло се прави с няколко десети от мм с по голям Ф от оригиналния , който е с о-пръстен. Новия щок не трябва да е халтав , но същевременно не трябва да се движи с усилие напред назад. А най добре става като се набие бронзова втулка в отвора в който се движи щока. За първи път видях така направено клапанно тяло от Гошето. Назад в темата беше качил снимки.

Гошето мн работи е написал кое как се прави и на много хора е помогнал,но за жалост вече го няма във форума… така и не разбрах защо му е изтрит профила…
 

glavanov55

Редовен Потребител
Отворите на клапанните тела на Краловете са 2 вида: 5,1 и 5,2 мм. Срещал съм и 5,0 и 5,3, но много рядко. Съответно ползвам за щок опашки от свредели 5 мм, 5,1 и 5,2 мм. Понякога, когато има нужда, ги полирам и те влизат на размер много мазно. Когато разликата в размера, е 1 десета, или по-малко - тя се разпределя и от всяка страна остава по половин десета, или по-малко. Така щокът се движи много мазно и не изпуска въздух. Причината за всичко това, предполагам е "точността", или "точните" машини на комшиите. Няма как, по друг начин, да си обясня такова вариране в размера на отвора.
Едва ли причината са машиние. Най вероятно става дума за не правилно заточени свредла -с не равен ъгъл на двете пера.тогав се получава разширяване на отвора с нялолко десети.Най вероятно точиларя го е раздал на петък след обед!!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
А ако бургията е дълга и изпада във вибрации, какво става?
Бие и прави отвора мармалад.

Гошето мн работи е написал кое как се прави и на много хора е помогнал,но за жалост вече го няма във форума… така и не разбрах защо му е изтрит профила…
Аз също мисля, че Георги - 7842, не заслужава това. Поне, ако може, модераторите да обмислят да му се даде още един шанс. Най-малкото, заради полезните му постове и присъствие във форума и защото на много други е позволявано много повече.
 
Последна промяна:

Mitaka588

Потребител
Аз също мисля, че Георги - 7842, не заслужава това. Поне, ако може, модераторите да обмислят да му се даде още един шанс. Най-малкото, заради полезните му постове и присъствие във форума и, защото на много други е позволявано много повече.

Подкрепям мнението.Да отбележа, не го познавам лично и даже не съм водил нито една кореспонденция с него. Но от това което съм прочел от него и от Gadnqra, сам си направих пушката и съм им благодарен за това, че има хора които споделят наготово нещата.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Благодаря за отговорите.

П.П. Относно Гошето 7842,няколко пъти сме говорили,звучи технически грамотно,отзивчив...абе само положителни отзиви имам !

Аз не познавам човек, който е имал допирни точки (хобито) с Гошето, да каже лоша дума!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И не на последно място - това е човекът, с чийто компресор, пълним бутилките си, цялата Русенска група. Без значение понеделник ли е, или неделя - никой не е връщан.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
И не на последно място - това е човекът, с чийто компресор, пълним бутилките си, цялата Русенска група. Без значение понеделник ли е, или неделя - никой не е връщан.
Скоро в форума ще останат 10 човека с 16j пушки и това е ....
 

Коцкар

Редовен Потребител
Нагоре