Kral Arms

nikolaym

Потребител
Слагаш нов о-пръстен на щока или си правиш нов боен клапан с щок без о-пръстен. Аз бих ти препоръчал вторият вариянт.
Знаеш ли някакви размери?че само половината гумичка е останала.
Продават ли се такива без гумички и от къде мога да си поръчам.?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Отдавна ползвам бойни клапани без о-пръсен на щока и размер не мога да ти кажа. От микромакс може да си гупиш всякакви о-пръстени.
 

bateelmo

Потребител
И като я смениш пак ще се скъса . Това става защото щока на клапана е много охлабен в отвора. Гумичката иска да има точно направен клапан иначе се прищипва налягането я вкатва в луфта между отвора и щока. Наи добре послушаи патилите направи си клапан на които щока да влиза мазно в отвора и няма да ти трябва гумичка.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Съвместими/взаимозаменяеми ли са цилиндрите с диаметър 35 мм. на Крал Армс, с тези на Хатсан, като резба, размер на клапанното тяло и всичко друго, изключвайки дължината?
 

De_Marco

Редовен Потребител
При някои модели са съвместими. Все пак е добре да се измерят някои параметри.
Говоря за тези на BT65, Галатиан, Флаш, с тези на Кралските Пънчър Брейкър, Пънчър Макси и Мега. Всички са с еднакъв външен диаметър, еднакво работно налягане и различна дължина, но не знам вътрешната им резба към клапанното тяло дали е същата . Хатсанските са взаимозаменяеми, както и Кралските, но дотам знам. (Въпреки, че в едно руско видео сравняваха Кралски цилиндър от 2019-та и от 2020-та и резбата на новия беше по-къса с 2мм и не се навиваше старият клапан до край)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И аз от това се опасявах. За резбите и диаметъра съм почти сигурен, че пасват. Ако проблемът е само в дълбочината на резбата, решението е просто - да се продължи резбата навътре с още няколко мм.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Дойде времето на биг хорна 6,35да му бая.От кутията пушката стреляше доста мощно и точно -около 96 джаула с спотон 2,85 гр и ако не беше нужна задължителнат смяна на бойния клапан нямаше да я отворя докато не се повреди.Правеше и 25 истрела в плато от десетина метра 257-247 м/с.а до 160 бара стигаше243 м/с още 5 изстрела-общо 30 изстрела от 250 до 160 бара.Няма да пиша за тунинга защото Николай не веднъж го публикува и не бива да се повтаряме.Ще споделя особеностите на моята пушка за да ви бъдат полезни.Първо по цевта-порта на въздуха бе пробит ф 6 мм но не до края около 1,5 мм преди да влезе в канала на цевта и оставаха само 2 ръбчета които не позволяват на проектила да пропадне в трансвер порта.Трансвер порта бе с размер 6.7мм но протобит с около 1,5 мм по назад -към цевната кутия което много ме затрудни защото през порта се виждаше част от о пръстена на клапанното тяло .разширих канала на клапанното тяло с 1 мм чрез което скрих о птстена и той не се вижда по вече през трансвер порта.отворите на травер п. и този на клапанното тяло който беше 6 мм също се разминаваха с около 1,5 мм като този на к.т. не достигаше -нямаха съосие.съшо така не достигаше до и.п. и отвора на цевта което ми позволи чрез малки шмиргелчета да строя в линия отворите и всички прави ъгли по пътя на въздуха да придобият вид на плавен завой така че всяко зло за добро.Ползвах стаите пружини и същите настройки и пушката разви
30 м/с + от посочените по горе скорости но загуби плато и се наложи да резна 2 навивки от пружината на ударника за да докарам плато с около 260 м /с със спотон 2, 85. Баракудата 2,01 ги кара с 320 м/с,жсб кнок аута ги кара с 295м/с
 

bistreshkiq

Потребител
Дойде и моя ред да благодаря на Петър-the PuNishEr за бързата реакция и изработка на клапан без "О"-пръстен за Kral Arms Empire X ;),лесно е когато отсреща човека иска да ти помогне и да свърши работа...
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ.......
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Дойде и моя ред да благодаря на Петър-the PuNishEr за бързата реакция и изработка на клапан без "О"-пръстен за Kral Arms Empire X ;),лесно е когато отсреща човека иска да ти помогне и да свърши работа...
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ.......
Може ли да се помогне на колега в нужда, нека се помогне - Стара Ямболска поговорка ;) :D
 

glavanov55

Редовен Потребител
Вече хорна се сдоби с зелена пружина и с нова тапа че на старата резбата беше дълга 4 мм и не можеше нито да регулира заради дългата пружина нито да бъде застопорена чрез стопора отдолу. Настоих я с баракуда 2,01 с 300м/с и направи 30 изстрела в плато. На 25 м група 2 ст.И ако някой реши да разширява отвора на бойния клапан да знае че е много твърд и обикновено свредло не го работи.Весели празници колеги!!!!
 
Нагоре