Kral Arms

Dan4o

Потребител
Мъжко евтино хоби не съм видял колеги ! Наздраве ,няма лоша пушка ,има ненаправена. Чакам Никито да ми прати бигмакса ,едвам държа вече
Няма пушка да не мери и жена да не из"невери стига майстора да си намери!:)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Не знам защо се е развихрила тази тема?:) Когато аз започвах с въздухарките нямаше такъв голям избор.Късахме се да ги отваряме и правим.Сега като ги гледам турските ми те и визия имат.Който може да си я доизкусури,да си вземе туркиня.Който не може....при Ники.Само няма да се съглася колко добри били Хасан 125 (пружинките)
За мен едно оръжие е добро когато се прицелиш в мишената и улучиш точно там.Всичко друго е играчка за забавление! ;):cheers:
 
Последна промяна:

kamoto

Редовен Потребител
Аз пък имам турски пушки и съм си ги направил и си ги харесвам. Става дума за Херкулес и Бигмакс. Направих много такива. Доста, да не казвам ужасно много пушки ми минаха през ръцете - и шведски, и немски, и корейски, и китайски, и английски, и американски, и турски, чешки, руски и незнам си кви си. Смея да твърдя, че направен Херкулес, в 6,35, 7,62 и в 9 мм, по нищо не отстъпва в здравина, безпроблемност, мощност и точност, пред гореизброените, включително и шведските пушки. Разбира се, признавам и, че цевите им не стрелят добре със слъгове. Но с чашки са безпогрешни и скалпели. Говоря за направени пушки. В 6,35 - JSB 2,2 гр., със скорост 292 - 298 м/с. - 97 джаула. В 7,62 - 2,9 гр., със скорост 291 - 297 м/с. - 126 джаула. В 9 мм - 5,25 гр., със скорост 282 - 287 м/с. - 214 джаула. Тези проектили и скорости, използвам за моите Херкулеси и който желае, може да ми покаже, колко много е по-точна и по-мощна, неговата скъпа, нетурска пушка. По всяко време. Целогодишно. На 50, 100 и повече метра. Групите на 50 м. са около 20 - 25 мм. На 100 м. - 25 - 40 мм. Многократно са постигани пред свидетели, от мен, а и от други колеги. Освен това, смяната на цевта е елементарна, което доказаха и много колеги. Кеф ти цев от ФХ, кеф ти цев от Крал. И двете стрелят добре със слъгове, доказано от много колеги.
За слъгове си оставих Бигмакса, като и за там важи същата покана - който и когато пожелае, може да дойде да ми покаже с пушка, кал. 6,35, колко е лош и неточен Бигмаксът. С чашки, или слъгове - стреля и с двете. И колко много по-добри са останалите пушки. Групите му са, като, посочените по-горе. Скорости с JSB Knockout - 292 - 298 м/с. - 97 джаула. С по-тежки слъгове може и много повече - без проблем 120 дж.
От турските пушки, признавам, само тези модели и Бигхорн. Това са моите фаворити и твърдя, че след, като се направят, са уникални. Вярно е, че в суров вид са заготовки. Но, ето я и сметката: 900 - 1700 лв за пушка, в зависимост, откъде се купува - БГ, или Турция и в зависимост от марката и модела. Тунингът при мен е 340, а който иска и може, си го прави без пари - има предостатъчно информация и снимки в темите. Не разбирам също, какво е това оплюване на тези пушки, при положение, че мога да изброявам цял ден, конструктивни недомислици и явни кретенизми, при много други нетурски пушки. Виждал съм големи недоразумения при всички останали марки. Има достатъчно публикации и тук от колеги. Точно поради тази причина си останах с моите, които са абсолютно безпроблемни. Не искам да оплювам никоя марка, но за мен най-добрата пушка си остава направената. На всяка пушка има, какво да и се пипне, за да стреля и да работи още по-добре. При някои модели по-малко, при други повече. И изобщо не си мислете, че пушките от 4000 - 5000 лв нямат проблеми. Имат и понякога това е обидно и дразнещо. Абсолютно вярно е и, че повечето модели на Хатсан са боклуци. Внимание заслужават единствено Херкулес, Галатиан и Флаш. И Пайлдрайвър - естествено, също след, като се направи. От кутията не става. Но след тунинг, няма аналог. В големите калибри е една от най-сериозните пушки.
Няма да казвам имена на колеги и пушки, те ако искат, могат да разкажат, какъв са го яли. Така, че понякога и евтиното излиза евтино, а скъпото излиза скъпо. Нека всеки сам да си решава.
 

kamoto

Редовен Потребител
Привет на всички!
Не искам да се явявам "адвокат" на Николай "Gadnqra" но наистина един Bigmax X когато се пипне както трябва не отстъпва на нито една от шведските, английски, немски, испански, корейски. Платото което Николай докара на Bigmax ми е като на редукторна пушка, с "коридор" от 4 (четири) метра. Ники, побликувай последните резултати които ти изпратих.
Не желая и нямам намерение да се заяждам с когото и да е, нито да налагам мнение, защото всеки от нас е зрял човек и има глава на раменете си, просто споделям от личен опит!!!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Привет на всички!
Не искам да се явявам "адвокат" на Николай "Gadnqra" но наистина един Bigmax X когато се пипне както трябва не отстъпва на нито една от шведските, английски, немски, испански, корейски. Платото което Николай докара на Bigmax ми е като на редукторна пушка, с "коридор" от 4 (четири) метра. Ники, побликувай последните резултати които ти изпратих.
Не желая и нямам намерение да се заяждам с когото и да е, нито да налагам мнение, защото всеки от нас е зрял човек и има глава на раменете си, просто споделям от личен опит!!!
Колега, извинявай ама тия 4 м/с са страшно много нещо! В зависимост от скоростта това може да са 10 см разлика в пропадането на 200 м. Естествено, ако целиш коза, това не е никакъв проблем. ;)
ПП Но по-долу Ники е прав. Щом на теб ти харесва, значи всичко е ОК.
 
Последна промяна:

Kristiyan2777

Потребител
И аз да кажа за една от моите пушки. Dazzle в 5.5. Исках пушката да е максимално точна на 45 метра. Толкова,колкото е и двора ми. Разпробих цевта, трасвера и клапанното тяло на 5.5мм. Направих други клапани от полиамид, за тест. Последния,с който е пушката е малко по-издължен към пружината,за да я натегне и да сваля леко мощността. Исках да стреля с jsb 1.17. След различни опити установих,че пушката стреля безумно точно с около 255м/с,което е около 35 джаула. В момента платото започва от 200 бара и прави 65 изстрела в коридор от 2м/с,като около 50 изстрела са точно 254 м/с.
Точността е толкова добра,че не мога да си представя как би могло да е по-добре. Групата на 45 метра е колкото монета от 1 стотинка. Взех и редуктор Алтарос, който не съм монтирал все още, предполагам ,че с него ще прави около 100 изстрела от 250 бара.
Другата ми пушка е Супер Джъмбо 6.35,която Ники ми я модифицира и стана 90 джаула. След неговата намеса, единствено направих нов полиамиден клапан с щок 3мм и навих бронзова втулка на клапанното тяло. С тази лека промяна мощността се вдигна до 118-120 джаула. Сега стреля слъг херкулес 2.9гр с 285м/с.
Двете пушки са в двата края - едната тиха,точна, без откат, с лек спусък и зареждане. Другата гърми адски силно, не е толкова прецизна ,особено с тези турски слъгове, но сериозно мощна.
 

njatanasow

Редовен Потребител
И аз да кажа за една от моите пушки. Dazzle в 5.5. Исках пушката да е максимално точна на 45 метра. Толкова,колкото е и двора ми. Разпробих цевта, трасвера и клапанното тяло на 5.5мм. Направих други клапани от полиамид, за тест. Последния,с който е пушката е малко по-издължен към пружината,за да я натегне и да сваля леко мощността. Исках да стреля с jsb 1.17. След различни опити установих,че пушката стреля безумно точно с около 255м/с,което е около 35 джаула. В момента платото започва от 200 бара и прави 65 изстрела в коридор от 2м/с,като около 50 изстрела са точно 254 м/с.
Точността е толкова добра,че не мога да си представя как би могло да е по-добре. Групата на 45 метра е колкото монета от 1 стотинка. Взех и редуктор Алтарос, който не съм монтирал все още, предполагам ,че с него ще прави около 100 изстрела от 250 бара.
Другата ми пушка е Супер Джъмбо 6.35,която Ники ми я модифицира и стана 90 джаула. След неговата намеса, единствено направих нов полиамиден клапан с щок 3мм и навих бронзова втулка на клапанното тяло. С тази лека промяна мощността се вдигна до 118-120 джаула. Сега стреля слъг херкулес 2.9гр с 285м/с.
Двете пушки са в двата края - едната тиха,точна, без откат, с лек спусък и зареждане. Другата гърми адски силно, не е толкова прецизна ,особено с тези турски слъгове, но сериозно мощна.
Най важно е на теб да ти харесва според твоите критерии.А колкото до точността винаги може и по добре!;):cheers:
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Колега, извинявай ама тия 4 м/с са страшно много нещо! В зависимост от скоростта това може да са 10 см разлика в пропадането на 200 м. Естествено, ако целиш коза, това не е никакъв проблем. ;)
Искам най официално да заявя,че аз с моите турски пушки не съм стрелял никога по кози!!!!Никога!!!Винаги съм се държал все едно ,че имам високоинтелигентна пушка от класата на FX,примерно!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Искам най официално да заявя,че аз с моите турски пушки не съм стрелял никога по кози!!!!Никога!!!Винаги съм се държал все едно ,че имам високоинтелигентна пушка от класата на FX,примерно!
Нещо не схващам смисъла на вметката ти. Искаше да се направиш на остроумен илииии...? И по какъв повод намесваш ФХ при положение, че коментираме конкретни показания на конкретна пушка!?
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Нещо не схващам смисъла на вметката ти. Искаше да се направиш на остроумен илииии...? И по какъв повод намесваш ФХ при положение, че коментираме конкретни показания на конкретна пушка!?
Който разбрал ,разбрал!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Това е пушката на Камен - kamoto. На мен ми харесва. Честито, Бате Камене!
 

Attachments

  • IMG-f9179cdf7d31bf44fffbac16927ab9d8-V.jpg
    IMG-f9179cdf7d31bf44fffbac16927ab9d8-V.jpg
    391.1 KB · Прегледи: 93
  • IMG-7bc5b7f71541e5f6ddd7afc117ebd170-V.jpg
    IMG-7bc5b7f71541e5f6ddd7afc117ebd170-V.jpg
    193.7 KB · Прегледи: 94
  • IMG-12f1b820947ea7db091ab9805c82cf6e-V.jpg
    IMG-12f1b820947ea7db091ab9805c82cf6e-V.jpg
    123.3 KB · Прегледи: 92
  • IMG-d970c10ce2dc02065e7eda40b5464267-V.jpg
    IMG-d970c10ce2dc02065e7eda40b5464267-V.jpg
    301 KB · Прегледи: 95

rivan

Редовен Потребител
И аз да кажа за една от моите пушки. Dazzle в 5.5. Исках пушката да е максимално точна на 45 метра. Толкова,колкото е и двора ми. Разпробих цевта, трасвера и клапанното тяло на 5.5мм. Направих други клапани от полиамид, за тест. Последния,с който е пушката е малко по-издължен към пружината,за да я натегне и да сваля леко мощността. Исках да стреля с jsb 1.17. След различни опити установих,че пушката стреля безумно точно с около 255м/с,което е около 35 джаула. В момента платото започва от 200 бара и прави 65 изстрела в коридор от 2м/с,като около 50 изстрела са точно 254 м/с.
Точността е толкова добра,че не мога да си представя как би могло да е по-добре. Групата на 45 метра е колкото монета от 1 стотинка. Взех и редуктор Алтарос, който не съм монтирал все още, предполагам ,че с него ще прави около 100 изстрела от 250 бара.
Другата ми пушка е Супер Джъмбо 6.35,която Ники ми я модифицира и стана 90 джаула. След неговата намеса, единствено направих нов полиамиден клапан с щок 3мм и навих бронзова втулка на клапанното тяло. С тази лека промяна мощността се вдигна до 118-120 джаула. Сега стреля слъг херкулес 2.9гр с 285м/с.
Двете пушки са в двата края - едната тиха,точна, без откат, с лек спусък и зареждане. Другата гърми адски силно, не е толкова прецизна ,особено с тези турски слъгове, но сериозно мощна.
При мен положението е сходно! Джъмбото ми правеше 6 пълнителя с JCB 1,03 с 275 м.с. и с 1,175 със 260 м.с. в 5 метров коридор Исках да я засиля малко и да и докарам 285- 290 м.с. със 1,175. С помощща на Ники /по телефона, за което му благодаря/ го постигнах. Но се оказа, че с турските Спотон Парс точността е най-добра с около 265 м.с. Намалих я и сега прави 4 пълнителя от 160-120 бара в двуметров коридор. От 180-100 бара имам още 2-4 пълнителя, но в 10-метров коридор, което ме устройва напълно. Точността от 160-120 бара е един калибър на 20-25 метра. Спусъкът е много мек, понякога ако не внимавам съвсем леко докосване произвежда изстрел. Какво повече може да се иска от турска пушка, а и не само турска? Последно "косих" папрат, с всеки изстрел късаш стеблото, като "окосих" около 2 метра, започнах да подкъсявам. Голям кеф! И това с чашки за 7-8 лв кутията! Разходът на въздух също не е без значение, зареждам бутилката на мин 50 км., отиване и връщане 100. Засега я оставям така, докато се скапе оригиналния клапан, после при Ники или стругар за нов. Подкрепям мнението, че ефтина турска пушка може да стреля перфектно, ако се пипне, където трябва! Ако взимам друга пушка, пак ще е Крал !
 

njatanasow

Редовен Потребител
Това е пушката на Камен - kamoto. На мен ми харесва. Честито, Бате Камене!
Извинявай адаш ама ако това е пушка за стрелба по КНИЖНИ мишени....не става.Ми тя една читава 16 дж. ще направи по събрана мишена.Ако целта е друга мишена ...става! ;) :cheers:
 
Нагоре