KalibrGun

dberov

Редовен Потребител
CZ цев с такава фабрична фаска си е чиста гавра. Крикет е хубава пушка но за парите на които се продава от фабриката трябва да се замислят за качеството на детайлите, най вече след вдигането на цената и с още 180 евро.

peko написа:
От днес Kalibrgun вдигна цените на Cricket-а с от 130 до 200 Евро за различните модели. Конкретно PLB Standart .22 е със 180 Евро по-скъп.....

Ето снимки на моята цев преди да направя фаската.
 

Attachments

  • 7 (Copy).JPG
    7 (Copy).JPG
    713.7 KB · Прегледи: 124
  • 8 (Copy).JPG
    8 (Copy).JPG
    720.8 KB · Прегледи: 112
  • 9 (Copy).JPG
    9 (Copy).JPG
    701.8 KB · Прегледи: 118

anibis

Редовен Потребител
И на какво отгоре е вдигната цената на тя пушка,на прекрасната и цевна кутия,или на много шоковата и цев?
 

dberov

Редовен Потребител
Не съм виждал Крикет от нова партида но знам само че са поправили някои пропуски от старите.
Клапана е нов, отвора на трансфер порта не е като преди 5 или 6мм да се налага изработване и набиване на втулка, вече е 4.2мм почти изравнен като размер с отворите на цевта и цевната кутия които са 4мм.
За мен като цяло пушката е добра, стреля си доволно точно и от кутията но за прецизна стрелба трябва да се направи нова фаска на цевта и полиране на триещите повърхности на спусъковия механизъм -поне това е задължително.
Като недостатък намирам теглото на пушката и неразглобяемия модератор, поне да не бяха лепили карантиите а само предната тапа за да може да се махне и направи нова на резба и да се работи по подобряване работата му.
 

lynx

Редовен Потребител
andi написа:
А и нали е с фабричен модер ? Не би трябвало фаската да има такова голямо влияние .

Май се оказва, че това не е точно така.
Ако е крива и рошава фаската, модера трудно ще оправи нещата и пушката няма да стане много по-точна с него.
Много хора се заблуждават, че със СМ пушката им е по-точна а после се оказва че с някаква тежест на цевта пушката прави още по-добри групи. СМ тежи отпед и обира част от вибрациите.
Най-добре е според мен, пушката да има идеална фаска независимо с какво ще я окичим отпред.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Най-критичната част от цялата сиситема е края на цевта. Всичко да ти е перфектно - последната точка на допир на проектила е там.
Недопустимо е фирма като CZ и пушка с такава цена да се излагат по този начин.
Фаската е подбита на всички пушки. Бртушките масово ги доработват... и има защо. При мен повече от половината проектили бяха дестабилизирани именно от това недомислие.
Иначе цевта е отлична - като твърдост, качество, дебелина на стените, изработка... всичко.

Колкото до останалите недостатъци - много са. Повечето са отсраними, но лично на мен ми костваха над 100 часа труд и пари за да я докарам до състояние да ми хареса.
Има колеги които си я харесват и заводска.
Останаха 3 недостатъка (поне за мен) от които първият е неотстраним (рязкия и сериозен шок), теглото на пушката (може да се направи дървен олекотен приклад да се редуцира, но аз ще го оставя така) и модератор (разглобяем и по-тих)
 

dberov

Редовен Потребител
Останаха 3 недостатъка (поне за мен) от които първият е неотстраним (рязкия и сериозен шок)

Защо да е неотстраним, режеш го и си готов ама после... ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Отстраним е с 300 лева за нова цев, а и на старата ще може да и се вземат поне стотина+ лева.

P.S.
Този пластмасовия приклад не може ли с дремела да се издълбае отвътре, без да му се нарушава функциналноста?
Да стане по-лек и отвън да не си личи че е пипано.
 

FreeMan

Редовен Потребител
lynx написа:
Отстраним е с 300 лева за нова цев, а и на старата ще може да и се вземат поне стотина+ лева.
P.S.
Този пластмасовия приклад не може ли с дремела да се издълбае отвътре, без да му се нарушава функциналноста?
Да стане по-лек и отвън да не си личи че е пипано.
Цевта си е много хубава - няма да я сменям. Просто аз бих я направил с по-лек и постепенен шок...
Колкото до приклада - мислил съм го. Просто не си заслужава да стържеш като луд за 50гр.
Синтетиката си тежи. Ако някой се е пробвал - нека сподели.
 

andi

Редовен Потребител
...И на какво отгоре е вдигната цената на тя пушка,на прекрасната и цевна кутия,или на много шоковата и цев?....
На база на търсенето - щом не могат да му насмогнат , или вдигат производството , или цената .

.......... Ако е крива и рошава фаската, модера трудно ще оправи нещата и пушката няма да стане много по-точна с него. .........
На снимките се вижда полетата в края са засегнати , идентично и на двете цеви , като отпечатък на специален инструмент . Точно там този отпечатък е почти без значение , особено при кадърно направен "надулник"
 

Dominus

Редовен Потребител
И какво се оказа?
"Голямата" пушка бъкана с проблеми. Иначе стреляла от кутията. Ами те всички стрелят от кутията.
Поне аз досега не съм виждал някоя да не стреля.
Това се очакваше.
Да ви пораснат изискванията. В това няма нищо лошо.
Идеална пушка няма. Идеална е моята, като си я направя по моите изисквания. В ломента в който я хване бай онзи ще се окаже че нещо не й е наред.
Така е с масовото производство.
За то се е родил тунинга. За да може на всеки да му е таман.
 

st_beer

Редовен Потребител
Явно са ви свършили целите за стрелба та взехте да търсите кусури на пушката. Тази пушка не е състезателна не забравяйте това нещо. Моята си е в заводския си я вид без да съм я разглобявал все още и съм безкрайно доволен от резултатите които постига. Единствено съм пипнал и полирал само спусъка. За моите изисквания и цели си е безупречна и е скалпел.
 

lynx

Редовен Потребител
dberov написа:
Както не е състезателна а при това и булпап, къса и неудобна за рест и тежка за ФТ тая пушка вече взе няколко медала. FreeMan I-во място в Троян, Аз II-ро във Варна и peko III-то в Пазарджик... ;)

Напоследък от както Крикетите изпревариха Хасаните като бройка, на състезанията в клас над 16 дж. участват само Крикети и няма как да не вземат първите места, .....и последните също ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
dberov написа:
Както не е състезателна а при това и булпап, къса и неудобна за рест и тежка за ФТ тая пушка вече взе няколко медала.
Аз II-ро във Варна

И то при каква ожесточена конкуренция
 

anibis

Редовен Потребител
Тази пушка не е състезателна не забравяйте това нещо
Станимире,аз това го знам че не е състезателна пушка,ама за 2400-2500лв тая пушка трябва да е скалпел,а не те първа да и правя фаски,нов клапан,нов ударник,друга цев/не тришокава/и куп други неща.
Тя така е измислена тая,хубава цевна кутия че винаги барабана/гнездата/ ти мачкат чашките,а в началото на цевта е задължително да си направиш фаска защото там пък ти надира чашката. Е то няма нищо за пипане на тая пушка,тя си стреляла от кутията ама и Хасана и той стреля от кутията.
 

st_beer

Редовен Потребител
anibis написа:
Станимире,аз това го знам че не е състезателна пушка,ама за 2400-2500лв тая пушка трябва да е скалпел,а не те първа да и правя фаски,нов клапан,нов ударник,друга цев/не тришокава/и куп други неща.
Ако се комбинирате няколко човека както направихме ние 5-ма пушката изобщо не струваше посочената от теб сума,а доста по надолу. Не ми се вадят сега фактури да снимам и да ти показвам. Всяка пушка според нашите изисквания има трески за дялане,но явно ние сме с завишени критерии.
anibis написа:
Е то няма нищо за пипане на тая пушка,тя си стреляла от кутията ама и Хасана и той стреля от кутията.
Като човек притежаващ и сблъсквал се с хасани и то не малко на брой и като собственик на KalibrGun в момента мога най отговорно да ти заявя ,че тия две пушки ама нямат ни най-малко място за сравнение в нито едно отношение. Напоследък хасана особено последните модели стигнаха цени много близки до тия на скакалеца без да има някакво покритие на това.Отначало хасана правиха добри пушки,но с времето направо стават все по зле и по зле.
 

anibis

Редовен Потребител
От днес Kalibrgun вдигна цените на Cricket-а с от 130 до 200 Евро за различните модели. Конкретно PLB Standart .22 е със 180 Евро по
Хайде сега е пробвай да е вземеш на тая цена.

И за 1900-2000лв тая пушка пак трябва да е скалпел,а не те първа да ходя по сругари.​
 

FreeMan

Редовен Потребител
И щаер да е - пак ще го доработвам.
Няма как завода или работници на норма да ти я докарат така както ти да и обърнеш персонално внимание и педантичност.
Но сте прави че за парите си трябваше да е друго...
Хора стреляйте, доработвайте, тунинговайте тоягите които ви кефят и това е. Това е хобито.
За сега моята ми е ок, ако излезе нещо по-така, ще е следващата...

PS Между другото до сега това е най-твърдата цев на която съм правил фаска.
 

rashko

Редовен Потребител
Опиши какъв е проблема, от това което виждам е.........o_O че има луфт между отвора и щифта ?
Това може да си мине като чиста рекламация за тяхна сметка.

Така е в производството, бързата работа срам за майстора :D, а в случая лошо за клиента.
 
Нагоре