Hatsan Factor Sniper L

shaman

Редовен Потребител
Колкото Kral Arms признават за фабрична недомислица слагането на 200 барова бутилка на 250 барова пушка (Bigmax-X) толкова и Hatsan ще признаят надкалибрената цев за проблем на Factor Sniper L...
За съжаление не намирам време да изпробвам 7.62 с проектили .303 и .308, но в момента в който я прострелям ще дам резултат.

Ако се окаже, че се държи добре с тези проектили може пък да се окаже, че това е ефект, а не дефект :)
 

Mario31

Потребител
Shaman,а има ли избор на проектили за 308 калибър,мисля че разликата е 2 десети от милиметъра..
 

shaman

Редовен Потребител
в .303 има ZAN 51 и 61 грейна
в .308 има Nielsen - 65, 85, 105 и 120 грейна както и Hunters Supply - 79, 111, 118, 154 и 171 грейна (тежките 2 - 154 и 171 естествено няма начин да влязат, защото са дългички ;) )
 

Rado

Новодошъл
Да пушката е във гаранция само че търговецът също не знаеше за този проблем
но в България няма кой да ти признае гаранцията след като сте я разглобили на парчета за това се надявам да почне да работи със новите слъгове и скоро ще ви изпратя снимки
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Железарията е същата, като на обикновения Херкулес. Цевта е по-дълга с 6 см, а дали харесва слъгове - да кажат колегите, които имат.
 

shaman

Редовен Потребител
И така.. Остана ми малко време днес и пострелях с Фактора.. Мислех да използвам различни проектили, но както бях казал преди стандартната бърза връзка за зареждане на Хатсана не е съвсем стандартна ;) и налягането падна и не успях да заредя пушката и да пробвам с други проектили...

Успях да стрелям само с Nielsen .308 65 грейна.. Бях на доста полеви условия (някой беше заключил халето) и като нищо групата може да стане доста по-добра при по-добри условия..

Ето кратко видео от стрелбата:

 
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
Колега хвала ти за труда но за разрешаване на проблема е необходимо и малко повече разчепкване. Не всеки разполага с микрометри но спокойно може да се измери диаметъра на използваните от теб куршуми с електронен шублер .На пример при огнестрелните мои оръжия съм измервал 0,2 мм+ 7,62.При калибър 7,62 на пушката и същия на проектила той ще се изхлузи през цевта и тук там ще остане някоя драскотина по куршума което не е достатъчно той да се завърти и свърши своята работа.Моля измери диаметъра на куршумите и ако обичаш ги публикувай.
 

Mario31

Потребител
Няма ли някой притежател на Sniper L 9mm ,би било интересно да сподели мнение и как се представя на 100-150м
 

Rado

Новодошъл
IMG_0882.jpgIMG_0880.jpgIMG_0881.jpgТова е мишената от редукторното налягане 150атмосфери на 64м качил съм ви всичко във футове всеки изтрел е измерен със скоростомерът това е прословутата пушка калибър 7.62 Хътсън снипер LIMG_0894.JPG КАЛИБЪР да се оточним .308 това е пушка която е прострелвана на 64м и даде тази стрелба със слъгове 65 грийна Niilsun това е пушката на която и падаха слъговете през цевта размерът е 7.62
 

Rado

Новодошъл
Утре ще вдигна редукторното налягане на 180 и ще направя още една серия от един пълнител на същото разтояние за да проверя групата
 

Rado

Новодошъл
А защо има такива огромни подскоци в скоростите? Може би това обяснява неточността ѝ, а не само субкалибъра. За 64м наистина не е добре работата.
Понеже бях намалил редукторното налягане без да си играя със допълнителните екстри които има допълнителното усилване на прожината на спусъка това са реалните резултати от 36 изтрела и затова има такива подскоци не изчаквах въстановяване на налягането на пушката това което съм ви го изпратил е от реалната стрелба която съм провел
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Тоест си стрелял през 1 секунда? Обикновено пленума се пълни за 2-3 секунди . Разликата в скоростите ти е около 50-60 м/с. Звучи абсурдно.
Защо ли си мисля че тук има грижи с ударник и пружината му, такива големи подскоци на това ме навежда :)
 
Нагоре