HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

mitaka101

Потребител
Има и друг характерен проблем - алуминиевият наддулник на Хацана е набит върху цевта, а върху него в последствие е лепен пластмасовия наддулник. Тези операции не гарантират съосност между отворите на наддулниците и цевта. Тази несъосност е в порядък от десети от мм до няколко мм. И поражда колебания на чашката при преминаването и през тях. Лечението е нов наддулник или разстъргване на тези отвори, като цевта е свалена и е захваната на струг.
На ръка с бормашина няма да стане.
 

vaseto

Новодошъл
Колеги,сложих оптиката ( http://sotisbg.com/shop/leapers-9x40-full-size-stealth-rubber-armored-range-estimating-p-800.html )това е модела Лиипърс.Горе доло я прострелях.Надявам се да изкара докато сложа ГП защото сега помалка група от 2,5см на 25-30м немога да направя, а и спусъка нещо е много твърд и при натиска ми бяга изстрела в ляво от целта.Като прочетох за надулника си мисля да го махна за да не бърка и той рабаботата.Какво ще ме посъветвате, да го махна нацяло и да направя резба на цевта за някой отсекател или нещо от сорта.Нямам си и идея. :wall:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Продават хубави отсекатели и ако сложиш ще си доволен. Фабричният надулник също става, но трябва да се разпробие поне на 10 мм. Имай предвид, че когато се махне оригиналният се открива много грозна гледка. Надулникът е на шлиц и е залепен много здраво и с лепило. Някои колеги дори са строшили надулника, за да могат да го махнат.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
vaseto написа:
Колеги,сложих оптиката ( http://sotisbg.com/shop/leapers-9x40-full-size-stealth-rubber-armored-range-estimating-p-800.html )това е модела Лиипърс.Горе доло я прострелях.Надявам се да изкара докато сложа ГП защото сега помалка група от 2,5см на 25-30м немога да направя, а и спусъка нещо е много твърд и при натиска ми бяга изстрела в ляво от целта.Като прочетох за надулника си мисля да го махна за да не бърка и той рабаботата.Какво ще ме посъветвате, да го махна нацяло и да направя резба на цевта за някой отсекател или нещо от сорта.Нямам си и идея. :wall:
Ако това са ти първи стрелби и си мислиш, че ей така ще почнеш да ги събираш групите грешиш ;) Щом ти е твърд спусъка си го настрой това много се отразява на точността ! Ако то от новите Куатро спусъци се настройват перфектно и става чудесен, но внимавай и действай предпазливо и внимателно да не почне да прави самострел пушката.
Отделно ако не си отварял пушката и ти прави дизел (изкарва ли дим от цевта) и не си я почистил от излишната смазка пак не очаквай големи резултати. Недей бърза да се занимаваш с компенсатора ако е съосен на цевта и няма следи от ударени чашки като погледнеш отпред не го барай !
 

didarai

Редовен Потребител
:offtopic:
Чи от кога 25 мм. на 30м. с магнум пневматика(еле 125) се води лош резултат ,та да трябва да прави нещо по пушката?Както каза Саундмакса , ако е куатро ...... да го олекоти , ако е от страрият спусък....да почерпи ;) .
 

иван иванов

Новодошъл
Днес си купих въздушна пушка Хатсан Вортекс и след като пострелях малко ми направи впечатление че е доста неточна ,от 20м не мога да уцеля бутилка от бира.Сигурно имам нужда от оптика,така че ще ви помоля да ми препоръчате някаква оптика за тази пушка.
 

boombeto

Новодошъл
Здравейте на всички!!!
От скоро имам Хатсан 1000с Страйкър 5,5.Прочетох,че трябва да се изчисти цилиндъра щом пушката е нова.Въпросът ми това означава ли ,че трябва да разглобя пушката или е нещо по-леко?Ако някой има същата моля да сподели опита си за което ще съм благодарен!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
boombeto написа:
Здравейте на всички!!!
От скоро имам Хатсан 1000с Страйкър 5,5.Прочетох,че трябва да се изчисти цилиндъра щом пушката е нова.Въпросът ми това означава ли ,че трябва да разглобя пушката или е нещо по-леко?Ако някой има същата моля да сподели опита си за което ще съм благодарен!
Да трябва да я разглобиш инак няма как да се почисти цилиндъра, ако има много смазка и по пружината също е добре да се обере инак и от там продължава да пръска на пред и пак може да се получи дизел.
 

Bladebuster

Потребител
Здравейте имам едно питане намислил съм да си кумувам ГП Вортекс за хатсан мод 90 та питането ми е дали е качествена тая ГП или е по добре някои да ми направи ? :confused:
 

koko112

Потребител
Здравеите.Имам един въпрос към хората които имат хатсан 85 5.5 sas.На колко метра може да се каже че този модел е наи-ефективен.Въпроса ми идва от това че на 20м.няма пропуск,а на 30м.точноста е на половина по мишена 5см.Благодаря предварително.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
koko112 написа:
Здравеите.Имам един въпрос към хората които имат хатсан 85 5.5 sas.На колко метра може да се каже че този модел е наи-ефективен.Въпроса ми идва от това че на 20м.няма пропуск,а на 30м.точноста е на половина по мишена 5см.Благодаря предварително.
С повече тренировки, и подходящи чашки може и да се подобри точността ;)
 

batsaly

Потребител
Ако оптиката е устискала и на 50 се случват попадения ама чак пък всяко да е попадение,но иска и тренировки доста
 

flippy

Новодошъл
Имам следният проблем:Hatsan mod 70 с ГП.
Разглобих посочената пушка полирах спусъка смених маншета , но като дойде време за сглобяване се получи следният проблем не мога да вкарам повече от това тапата http://prikachi.com/images.php?images/525/6718525d.jpg ако някой може да помогне ще съм му много благодарен.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
flippy написа:
Имам следният проблем:Hatsan mod 70 с ГП.
Разглобих посочената пушка полирах спусъка смених маншета , но като дойде време за сглобяване се получи следният проблем не мога да вкарам повече от това тапата http://prikachi.com/images.php?images/525/6718525d.jpg ако някой може да помогне ще съм му много благодарен.
Махни стопорния болт на оная пластина, който е на шината от горе, възможно е да задира в него.
 

flippy

Новодошъл
Не е от болта извинявам се , че не съм писал подробности.Проблема е в газовата пружина не знам как е слагана но идва по-дълга и не позволява на тапата да влезе повече.Когато пружината е поставена не мога да вкарам конзолата за СМ-а.Явно като е слагана ГП-то е била сгъната и после е била напомпвана допълнително.http://prikachi.com/images/557/6719557b.jpg и още една http://prikachi.com/images/659/6719659O.jpg . Трябва да притисна ГП-то до ръба , но нямам идея каки въобще дали е възможно.
 

qtex

Потребител
125 ми се струва доста мощен модел за този калибър. Аз от глупост и липса на опит не послушах знаещите колеги и сбърках с 135-ца в 4.5. За да извадя някаква точност се налагаше да стрелям без уплътнение на цевта, за да излиза част от вятъра, че иначе вее чашките. В последствие си научих урока като си купих цев в 5.5 и накрая турчина излезе на цена колкото Gamo. Една купчина време ще ме е яд за тези ми действия, но поне вече слушам повече като ми се говори.
 

koko112

Потребител
Здравеите.Искам да попитам как наи-лесно да сваля мушката на хатсан 85.Благодаря предварително.
 

anibis

Редовен Потребител
Някой колега можели точно да ми каже колко е дълга цевта на 125-та?
Предположения от сорта 2-5см не ми вършат работа,благодаря! :cheers:
 
Нагоре