HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

didarai

Редовен Потребител
Полека колега!ТоЗ форум за ВО е най-гостоприемният.Друг няма.
Виж сега какъв ти беше въпроса , ако пишеше в някой форум за автомобили :
"На 14 г съм , нямам книжка , но искам да си взема кола с която да карам с превишена скорост в града и от време на време по тротоарите бутвайки по някой пешеходец. Москвича добър ли е за това?"
Как да се отговори гостоприемно на това?Почети още малко(или много).От тук ще научиш най-много и полезни за стрелбата и СПОРТА (не лова) неща.
Добре дошъл от мен :cheers:

пп
На 14 бира може ли да се пие............,че с това наздраве горе..... :-[
 
A

Anonymous

Гост
Както и да е. Аз попитах нещо и всички веднага юруш... Аз майка, баща нямам ли, че да съм тръгнал сам да си купувам оръжие на 14 години? Искам мнение относно пушката. Ако пък ще си правите бъзици или ще ми обяснявате, че било така, че било иначе, недейте...
Искам мнения за пушката!
 

sts1969

Редовен Потребител
Мнение за Хатсан...имал съм до сега 3 различни Хатсана...различни модели-...еднакви дървета (разбирай Боклуци с главно "Б") Купи си нещо руско...Байкал примерно някакъв. А колкото до бащинските съвети...не се стягай и не го вземай на вътре ;) Повечето тук са минали по твоят път и са стреляли по животинки...но не го разгласяват, защото са осъзнали че не е повод за гордост и не носи нужното удоволствие. Все се сещам за един цитат от известен филм: Не съществуват велики войни, защото войната и проливането на кръв не придават величие ;) ;) каза го Йода в Междузвездни войни ;)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Поиграх си с Бай Хасан 1-2 дена и вече съм много доволен от пушката. Намалих с 2/3 теглото на утежнителя - скъсих го наполовина и го разпробих по средата. Откатът почти изчезна, а дръченето изобщо го няма. Все едно е друга пушка. Водачът на пружината откъм тапата е изпилен и полиран, така че да се върти свободно в пружината - така пружината не се усуква и откатът става още по-мек. Така пушката ми дава скорости от 230 - 236 м/с с ЖСБ 1.17 гр. Групите са около 40 мм. на 25 метра. Другия месец ще пробвам и с газова пружина как ще се представи. Мисля Митака да я надуе на 28 - 30 джаула.
 

fishermaniac

Потребител
Колега,да го беше махнал и да пробваш без него.Но щом ще слагаш газова ще го махнеш така или иначе.Пробвай да олекотиш и буталото и после ще се хвалиш още повече.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пробвал съм и без него - засега с намален утежнител пушката се държи по-добре. Буталото може да го олекотя, когато сложа ГП. Надулникът е разпробит на 13.4 мм. Челата на пружината са загладени, за да ляга по-добре.
 
A

Anonymous

Гост
Понеже разбирате ще попитам тук. Може ли някой да ми обясни какво по-точно представлява газовата пружина и с какво тя е по-добра от обикновената пружина? Също така ако може да ми кажете 1-2 причини, поради които ГП е по-добрата :)
 

fishermaniac

Потребител
Разлики и предимства,може да стои заредена неопределено време,по тихо стреля пушкста поради липса на гърченето и отскоците на на телената пружина в цилиндъра.може са се регулира напомпването по желание на клиента.по лек откат,мотова е поради махане на утежнителя най вече.Изкарва повече изстрели и с еднаква скорост от телената.
 

pitbula74

Потребител
Здравейте колеги! Виждам,че има доста от вас,които разбират от въздушни пушки и се надявам да ми помогнете със съвет.Пушката е Hatsan Striker 1000 X.Поставена и беше газова пружина/бутало.Пушката коренно се промени.Изчезна силният откат,групата се събра на по далечно разстояние и най-важното,вдигна и се скоростта.До тук добре,но след първите 80-100 изстрела силата на пушката намаля драстично.Преди да намалее силата на пушката я зареждах с 2 ръце-слагах приклада на обувката ми и с 2-те ръце сгъвах/зареждах пушката(инвалид съм,със остеопороза на горните крайници ).А сега я зареждам с 1 ръка,много лесно взе да се сгъва.Къде според вас е проблема? Четох някъде,че газовото бутало издържало от 5 до 10 000 изстрела
 

sess84

Редовен Потребител
предполагам е изпуснала газовата пружина , може би не е бил достатъчен натягът при поставянет и , търси Митака 101 да ти даде правилна насока :)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Причините могат да са доста. Дай по-подробно описание на пружината - оригинална ли е или правена. Нова ли си я купувал или е 2-а употреба. Ти ли си я монтирал или друг - важно е при монтажа да има натяг в разгънато положение. Възможни са и конструктивни дефекти или грешки - най-вече по стержена и монтажа. Митака 101 е твоят човек. Ако можеш пусни снимки. Най-вероятно пружината е изпуснала.
 

pitbula74

Потребител
Днес брат ми я даде на същия майстор,който му я слагал пружината да направи рекламация.Колкото до пружината-не знам дали
е купувана или правена.Пушката е купувана чисто нова от arms преди 2 год. Снимки за момента не мога да пусна.След като я оправят/или развалят още повече/ пак ще напиша какво са правили по пушката :'(
 

гена67

Новодошъл
Колеги привет на всички.Искам да споделя опита си по монтиране на гп Вортекс във Торпедо 150. Пушката е от преди 2 години и е с 1 чоп на тапата .Първото нещо което направих беше изработването на стенд за разглобяване,абсолютно задължително според мен не само за безопасност но но и поради това че се наложи няколкократно разглобяване и зглобяване.Полирах цилиндъра и спусъка ,направих фаска на преходния отвор и го увеличих на 4.8мм.За монтажа на гп-то реших да използвам новата тапа за да ми остане оригиналната ако се наложи да върна тел.пружина.И така след няколко проби се установи че долния край на тапата на гп-то който е с жлеба трябва да се изпили за да влезне на мястото си усм-то.Задната тапа и тялото на Вортекса са от алуминий така че работата по него не е трудна но трябва да се внимава при стягането в менгеме ,аз подлагах гума поне 4-5 мм.След пробите станаха ясни и размерите на пвц тапата и на гп тапата ,пвц-то с дължина 39мм а тапата на гп-то20мм.Смятах Вортекса да има свой чоп но поради близостта на двата отвора около 4мм се отказах ,тъй като според мен на такова разтояние втория чоп се обезмисля.По този начин се получи натяг от 20 мм в предния край и разтояние 4мм в задния на гп-то .Новата тапа беше по различна от оригиналната така че се на ложи да се бутне и предпазителя.
 

Attachments

  • 100_1826_800x600.JPG
    100_1826_800x600.JPG
    144.1 KB · Прегледи: 182
  • 100_1823_800x600.JPG
    100_1823_800x600.JPG
    132.9 KB · Прегледи: 146
  • 100_1824_800x600.JPG
    100_1824_800x600.JPG
    138.2 KB · Прегледи: 132
  • 100_1825_800x600.JPG
    100_1825_800x600.JPG
    125.5 KB · Прегледи: 145
  • 100_1827_800x600.JPG
    100_1827_800x600.JPG
    139.2 KB · Прегледи: 144
  • 100_1836_800x600.JPG
    100_1836_800x600.JPG
    150.3 KB · Прегледи: 190
  • 100_1832_800x600.JPG
    100_1832_800x600.JPG
    96 KB · Прегледи: 149
  • 100_1833_800x600.JPG
    100_1833_800x600.JPG
    114.7 KB · Прегледи: 149
  • 100_1835_800x600.JPG
    100_1835_800x600.JPG
    115 KB · Прегледи: 151

гена67

Новодошъл
Забравих да кажа че след изтрел започна да се откопчава лоста за зареждане та се наложи смяна на пружината на закопчаването .Не знам дали това не се дължи на лош маншет макар че този е на 100тина изтрела .Не мога да дам скорости преди и след тунинга защото нямам хроно .Моля за мнения на по напреднали :cheers:
 

гена67

Новодошъл
Привет колеги . Има сериозна разлика в отката ,понеже я пробвах в коридора на мазите на блока който е 15 тина метра без никакви мерни прибори освен мушка направих група от 5 изтрела във около 5 см диаметър :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И моя Хатсан вече го накичихме с ГП, благодарение на Митака 101. Пружината е напомпена на 100 кг и се усеща огромна сила. Откат има, но е само назад и е по-лек и отсечен от преди. Пушката не подскача, не дрънчи и не се тресе след изстрел. Иска се повече сила отпреди за да се зареди. Утре ще хронографирам и ще стрелям за група.
 

гена67

Новодошъл
Привет колеги . Моето Торпедо има същите симптоми след поставяне на гп-то като на колегата Гадняра. Лошото е че за сега не мога да меря скорости но се надявам в близко бъдеще и това да се промени .Успех на всички :sniper2:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Вчера завърших и проект "ХАСАН - 125". Специални благодарности на Митака 101. Мите, благодаря ти за отзивчивостта, търпението и коректността! Сега по същество - напомпена на 100 кг, газовата пружина не даде добри резултати. На 80 също не беше добре. Напомпена на 90 кг ГП-то показа максимума си - 240/242 м/с с Баракуда. Пушката е като ПЦП с постоянно плато от 2 метра. Тежкото ЖСБ го мята с 256 м/с. Откатът е къс, лек и отсечен. Утре ще стрелям за група и ще публикувам. Днес от 30 метра капачка от безалкохолно, подпрян на колата, от 5 изстрела - 5 попадения.
 

MyaHue

Новодошъл
Здравейте от известно време започнах да си търся въздушна пушка изчетох доста от коментари мнения и се съм се мераклисал на Хатсан 1000х 5.5 дървения приклад. Дали е възможно да се монтира ГП на нея видях че на Хатсан 1000s ги има с ГП?
 
Нагоре