HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

Новакът

Новодошъл
Здвейте, някой може ли да ми каже как да отвия болта който държи цевта? Отвих първо малкото болтче до него и после се заех с големия болт, но без никакъв успех. Опитах с всички сили но даже и не помръдна.. Пушката е hatsan 99
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Вече си го съсипал.
Мъчил си го с неподходяща отвертка.
Сега трябва да се пооправи фрезенка и да се опита отново,
но щом си успял да го съсипеш, явно тази задача не е за теб.
Потърси някой, който знае какво прави.
 

Новакът

Новодошъл
Отвертката пасваше на болта в последствие започна да се криви. Помощ няма от къде да намеря за това питам за съвет не искам да го разпробивам и после да слагам друг. Наистина е доста здраво затегнат
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пробва ли да го развиеш при отворена цев? Ако и така не става, вероятно болтът е намазан с фиксатор, който ще отпусне след нагряване. Сваляш уплътнението, нагряваш и след това развиваш. Ако имаш биеща отвертка, може да стане по-лесно.
 
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
Пробвах и при отворена и при затворена... Днес след работа ще го нагрявам пък ще видим.

Ако си в София или околността ела да ти го развия.
Ако не загряването винаги помага и но преди да почнеш с "горелката" първо капни някакво "тънко" масло "penetrating oil" вд40 или нафта в резбата на болта и опитай отново след 10 мин като първо чукнеш няколко пъти по главата с подходяща отвертка.

Едно време отиваха проблемни болтове с радиален удар в периферията на болта ама като гледам тоя болт е правен от говнолин и е по склонен към пластични а не еластични деформации...

Все пак най доброто средство за развиване в 2020г е т.н. импакт драйвер така, че ако имаш познат с такъв инструмент го помоли да услужи и не съсипвай болта.
 

Новакът

Новодошъл
Ако си в София или околността ела да ти го развия.
Ако не загряването винаги помага и но преди да почнеш с "горелката" първо капни някакво "тънко" масло "penetrating oil" вд40 или нафта в резбата на болта и опитай отново след 10 мин като първо чукнеш няколко пъти по главата с подходяща отвертка.

Едно време отиваха проблемни болтове с радиален удар в периферията на болта ама като гледам тоя болт е правен от говнолин и е по склонен към пластични а не еластични деформации...

Все пак най доброто средство за развиване в 2020г е т.н. импакт драйвер така, че ако имаш познат с такъв инструмент го помоли да услужи и не съсипвай болта.

Колега, благодаря ти, нямам превозно средство за момента за това ще опитам сам. Благодаря ти за отговора. И да попитам "импакт драйвър" винтоверт ли е, защото имам такъв даже и с ударник
 

Новакът

Новодошъл
Досега написаното всичко е пробвано, остава да опитам с нагряване и винтоверта. Надявам се да се получи. Ако и това не стане варянт ли е да се разпробие нита който държи заключващия лост и после да се занити отново?
 

bleu81

Редовен Потребител
Ударен винтоверт му викаме в провинцията.

Грешиш. Ударен винтоверт е винтоверт с удар за пробиване на бетон. Импакт драйвера ударя е като пневматичен гайковерт т.е да го наречем електрически ударен гайковерт.

Новак. Силно ме съмнявя да си пробвал с такъв и да не става.
 

Новакът

Новодошъл
Моят е с удар за пробиване на бетон, тоест няма да свърши работа доколкото разбирам. На обедната почивка ще затичам да опитам с нагряване как ще се получи, понеже уражейник не намирам в моя град ще трябва да се науча. Относно нагряването, болта или около него трябва да нагрявам?
 

lynx

Редовен Потребител
@Новакът, аз бих те посъветвал преди всякакви проби, да намериш дремелче и да пооправиш с подходящ накрайник омазания канал в главата на болта.
Явно си му видял сметката с отверката и сега ще ти е много трудно да го отвиеш.
Аз бих направил канала много по-дълбок, за да може отверката да влезне много по-навътре и да няма шанс да превърти отново.
После нагрявай и пробвай различните неща, които колегите те съветват. Успех ти желая!
 
Нагоре