FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

emci74

Редовен Потребител
Бях си приготвил за Пловдив страрата смуут туист цев, още известна под названието " убиецът на Вулкани",та днес най- накрая успях да пострелям с нея.
20240415_104546.jpgБях забравил какво е да стреляш и да отиват на едно място.Преди 2 години замених три години и половина joy and happiness за новите STX цеви и безкрайни експерименти със слъгове.
Имах останала половин кутия хеви и резултатът, при 6.5 м/с вятър беше повече от добър.20240415_110210.jpg20240415_113447.jpg20240415_104552.jpg20240415_113421.jpg
Днес връщам STX цевта и опитите продължават....
 

wakafaka

Редовен Потребител
Някой рязал ли е шок на някакъв лайнер и има ли наблюдения от това? Голямото полиране не помага за отлагането на олово.Колкото по-твърди слъгове се стрелят-толкова повече се отлага(първо по изпъкналите канали).
 

Вилян

Потребител
Спомням си видео на онзи клакьор Дъбър в което обясняваше, че без шок с техните слъг лайнери работата не ставала, ама не можел да даде повече инфо щото било пропраиътъри (както казваше дядо..). ... Върви ги разбери. Видеото беше онова в което обясняваше за видовете слъг лайнери на FX. Преди 2-3-4 години беше.

PS. Регулатора пътува. От Дриймлайна остана само N75(на схемата долу), която не съм сменил, вече няма да му казвам Дриймлайн, ами Гошо, или Пешо... Иначе не е лоша пушката, явно на собственик не е случила ...

1713178703316.png
 

Вилян

Потребител
Някой рязал ли е шок на някакъв лайнер и има ли наблюдения от това? Голямото полиране не помага за отлагането на олово.Колкото по-твърди слъгове се стрелят-толкова повече се отлага(първо по изпъкналите канали).
Заповядай, оттук започва обяснението му по въпроса. Но може пък новите хевита да са повече или по-малко релевантни. Всичко е обвито в мистерия.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Имам някакво вътрешно усещане че без шок лайнера няма да е добре. Въз основа на проби между стандарт и хеви лайнер.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Аз за това питам някой ако е рязал да каже.Иначе намерих хора рязали лайнери за компактните FX-ове но те ги режат от предната страна.

Както и да е намерих друг проблем при мен който пак идва от лайнера.Тапите в заглушителя(които при мен бяха от карбон и смола) бяха износени около дупката.Това си го обяснявам само ако люспи олово бъдат засилени и се удраят в тапите(както стана и с последната ми тапа от полиацетал).Първата карбонова тапа беше си направо разбита а другите 3 са доста износени.И това без да са закачали проектили в тях.Ако закачи проектил става грозно след закачилата тапа.
Всичките тапи са като ерозирали около дупката равномерно от всички страни.Само въздуха не може да го направи това.Ще се правят тапи от алуминий.
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Една малка изненада от мен :)

За по евтина и бюджетна пушка от фх много приятни групи. Забрави да кажеш с какви скорости са направени.
И към маняците на фх, днеска говорих с Павката и се разбрахме когато му е удобно и има време за малко по подробен тест, да се разходя до Русе и да тестваме моя ФХ импакт м3 700мм в 6.35 с по голямо разнообразие от слъгове, като ще бъдат използвани и 2та лайнера - стандартния и хевито. Мисля че на много хора ще им бъде интересно, понеже чашките ги стреля скучно точно, но със стандартния лайнер не успях да постигна хубави групи с няколко вида слъгове, а с хевито съм стрелял само един вид, така че ще направим малко по подробни тестове :)
 

wakafaka

Редовен Потребител
За по евтина и бюджетна пушка от фх много приятни групи. Забрави да кажеш с какви скорости са направени.
И към маняците на фх, днеска говорих с Павката и се разбрахме когато му е удобно и има време за малко по подробен тест, да се разходя до Русе и да тестваме моя ФХ импакт м3 700мм в 6.35 с по голямо разнообразие от слъгове, като ще бъдат използвани и 2та лайнера - стандартния и хевито. Мисля че на много хора ще им бъде интересно, понеже чашките ги стреля скучно точно, но със стандартния лайнер не успях да постигна хубави групи с няколко вида слъгове, а с хевито съм стрелял само един вид, така че ще направим малко по подробни тестове :)
M евтин е този модел.FX DRS Pro много ми хареса докато не видях цената.
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
За 1600лв си е достатъчно евтина, все пак не е Хатсан. А DRS PRO вече си е съвсем различна пушка с различна цена :)
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
И евентуално в 22 кал едни слъгчета 27-30 грейна така ще си паснаааат :) Да хване и 20 изстрела с едно пълнене ще е прекрасно.
 

Вилян

Потребител
FX мастърс. Да ви запитам нещо, че историята на модификациите по модела (Дриймлайн) не са ми много ясни.

1713691938236.png

Доколкото разбирам от документацията, зеления пин е ползван до сериен номер 0101759, а и след 194000, а оранжевия до 194000 (което предполагам трябва да значи, че между 0101759 и 194000). Това значи ли, че FX са почнали да произвеждат модела с дългия пин, после са минали на късия и накрая пак на дългия (при предположението, че сериините номера са наистина сериини ..) ? Звучи ми странно, но кой да знае ...

А за клапанните легла, доколкото разбирам, до сериен номер 0101759 е ползван този модел:
1713692463967.png

и после са минали на този:
1713692434024.png

Ако имате идея, споделете моля..
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Dreamlline има няколко модификации ( лайт,класик, Пауър пъп,булпъп) различна комбинация пленум и бутилка. Отваряш твоя и гледаш какво има вътре,или се доверяваш на схемата по серийния номер. Принципно дългата игла е в комбинация с тапата с двата оринга зад нея, късата е когато е винтово затваряне отзад. Колкото до втулката с оринга,по-отворената е за 30 калибър. Та така. :)
 

Вилян

Потребител
Така е, и за моделите и за комбинациите. В моя има дългия пин и първия от двата модела клапанни легла, които съм постнал горе. Интересно ми беше дали съм прав, че първо FX са слагали дългия пин, после късия, после пак дългия (ако се съди по нарастващите серийни номера) ... Интересна ми беше логиката за това нещо ... Ще взема да им пиша :)
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Така е, и за моделите и за комбинациите. В моя има дългия пин и първия от двата модела клапанни легла, които съм постнал горе. Интересно ми беше дали съм прав, че първо FX са слагали дългия пин, после късия, после пак дългия (ако се съди по нарастващите серийни номера) ... Интересна ми беше логиката за това нещо ... Ще взема да им пиша :)
Какво ти трябва да се занимаваш с глупусти… :)). Вземаш най-широкото възможно легло( мисля че е на последната версия) и се примолваш на Петьо - The punisher да ти направи един истински клапан и си свиркаш и си стреляш без да се чудиш каква щуротия са свършили с времето от ФХ
 
Нагоре