FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Това с 700мм цев ли е?

Благодаря.

Само че аз съм много разочарован от тия слъг лайнери.Лайнера който купих е на 4 месеца(пазен е не е хвърлен някъде).Вече има ръжда вътре.Оня ден така и така беше разглобена пушката викам да го изчистя.Взех шомпола с накрайници за 5.5(още не съм си купил четка за 6.36) и кво да видя като дигам от парцала-падат малки шупли от олово.Да има изстреляни общо 400 слъга(~350 H&N,30-тина от насковите и 20-тина Алтароса).Толкова мръсна цев не съм виждал.След като свърши да пада това олово пълних цевта с вестници 5,6 пъти и стрелях като и по вестниците имаше олово.Накрая ми омръзна да я чистя и я сглобих.Иначе сега стреля точно.Като ми остане време ще я мина с паста за полиране.
По какво определи че е ръжда?
 

LogiBG

Редовен Потребител
И все пак барометъра ще бъде черен а не бял. Интересно е дали наистина ще има промяна в точноста при различни налягания в резервоара. С тези цеви като сламки както се бъзикат в uk форума.
 

Attachments

  • IMG_1443.png
    IMG_1443.png
    744.6 KB · Прегледи: 71

Вилян

Потребител
Останах си със стандартния дотиквач. Ако ми кажете, че не е проблема в моите очила, ще им пиша на Хума, не им искам нито парите, нито нищо, но не е оферта да пращат такива изработки на клиентите си.
Само да вметна, че потребителя също е човек :) И не става дума за някакъв тарикатлък - нито аз ще забогатея с този дотиквач, нито Хума ще обеднеят. Пратих им снимки с разяснения, както и желанието да им изпратя дотиквача да си го разгледат. Без много обяснения и желание да получат каквото са ми пратили, са ми изпратили нов - артикула и доставката за тяхна сметка. Все пак ми е интересно как се получават такива разминавания - нали уж CNC, туй-онуй...
 

wakafaka

Редовен Потребител
По какво определи че е ръжда?
Така изглеждаше и че не падаше като го търкам.Грешката е моя.

След като си купих нов шомпол с бронзови четки(правилен размер този път).След като минах цевта няколко пъти сега паднаха тези отлагания и се оказаха олово.Прикачвам снимки как изглежда лайнера с въпросните отлагания и това което излезе от него последния път.
IMG_20240315_100030.jpgIMG_20240315_100016.jpgIMG_20240315_100044.jpg
Ще видим как ще е след полирането.
 

radosten

Потребител

Вилян

Потребител
Чакам тези, та да видим .. По снимки на 'клиенти' от 1/1/2024 изглеждат да са добре, ама с китайците човек никога не знае ..
 

wakafaka

Редовен Потребител
След като почистих и полирах лайнера(лъсна още повече от преди) пуснах 100-тина слъга H&H 3гр с скорости от 290 до 330м/с.Снощи погледнах лайнера и пак имаше характерните следи вътре....

На колко изстрела(със слъгове) започва да се влошава точността при вас?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
След обслужване на редуктора имам към 1000 слъга изстреляни с пушката. Цевта съм я чистил минимум 5-600 слъга преди това. Вчера свалях цевта да и сменя О пръстена и погледнах през нея. Блести като огледало. Точността си е добре. Стрелям само с Нокаут в 5,5 .
 

Ivan888

Редовен Потребител
При мен от 150 слъга в.22 на хеви лайнера имаше остатъци. Според мен зависи и от конкретния лайнер и от контактната площ на слъговете.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Слъгове по-тежки от 30 грейна и скорост над 295 м/сек са предпоставка за повече отлагания на олово по цевта. При мен в 22 кал на 300 изстрела има леки отлагания,но не повлияват на точността, стрелям 32 грейна с 298-300 м/сек. При 30 кал обаче,на 130-150 изстрела и мача е приключил,за чистене е цевта.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Ясно.Аз бях на ясно че ще има минуси тая хубава цев ама това вече е доста грубо.Уж неръждавейка а като и капнах 2 капки вода от външната страна и ръждяса,магнита я хваща доста здраво.Уж полигонална-да ама не пак е с нарези.

Аз бях навит да си взема пантера или динамик ама тия стърчащи манометри и лайнера ме отказаха напълно.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
След обслужване на редуктора имам към 1000 слъга изстреляни с пушката. Цевта съм я чистил минимум 5-600 слъга преди това. Вчера свалях цевта да и сменя О пръстена и погледнах през нея. Блести като огледало. Точността си е добре. Стрелям само с Нокаут в 5,5 .
Днес,може би след 2000 слъга след почистване на цевта. На 163 метра, яйцата 5 от 5. За следващите на 203 метра почна да подухва. Не бяха 5 от 5,ама бързо паднаха.
Screenshot_2024-03-17-12-52-59-320_com.miui.gallery.jpg Screenshot_2024-03-17-13-47-30-579_com.miui.gallery.jpg Resizer_17106726462041.jpg
 

Ivan888

Редовен Потребител
Ясно.Аз бях на ясно че ще има минуси тая хубава цев ама това вече е доста грубо.Уж неръждавейка а като и капнах 2 капки вода от външната страна и ръждяса,магнита я хваща доста здраво.Уж полигонална-да ама не пак е с нарези.

Аз бях навит да си взема пантера или динамик ама тия стърчащи манометри и лайнера ме отказаха напълно.
Коя е полигонална
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Току що пострелях на 352 метра по една 10 литрова туба обърната с тапата към мен. По вертикалата добре,ама по хоризонталата си е жив късмет,че имаше абсолютно непостоянен по скорост ветрец от ляво. Та стия леки слъгове си слагам границата 200-220 метра и това е. И другото което открих днес е,че било голям кеф да стреляш тип водолаз. Май ще взема да пълня бутилките на 250 бара иииии.....пуцай куме! :rambo: И без това,като седна да стрелям,по-малко от 2-3 кутии не заминават.

PS. Такааааа,малко ъпгрейд на информацията. Влязох с лодката да захранвам и реших да отида да видя дали поне веднъж съм уцелил тубата. Като за начало,тубата се оказа 5 литрова. Не била на брега само до водата,а била на метър във водата. И за мое учудване се оказа доста надупкана. На такава дистанция ,май преценката ми къде падат слъговете хич не е правилна.
 
Последна промяна:

mitkogolf

Потребител
След обслужване на редуктора имам към 1000 слъга изстреляни с пушката. Цевта съм я чистил минимум 5-600 слъга преди това. Вчера свалях цевта да и сменя О пръстена и погледнах през нея. Блести като огледало. Точността си е добре. Стрелям само с Нокаут в 5,5 .
С каква скорост ги стреляш колега и с коя цев си ?
 

mitkogolf

Потребител
Колко дълги слъгове събира оригиналния пълнител на импакт м3 в 22 калибър???
 
Нагоре