FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Laferrari63

Редовен Потребител
@MAD MAX беше описал подробно всички тестове със всички лайнери и калибри, с които е стрелял. Страница 147/8/9. Това е за въпросната цев.

Сюпериор-лайнер Хеви 6.35 700мм

- отлични с JSB 1.645;
- много добре с Хибрид;
- зле към средна хубост с Нокаут;
- отлични с JSB 2.2 MК І;
- отлични с JSB 2.2 МК ІІ;
----------------------------------------------------------------
- средна хубост с H&N slugs 28 грейна; 6.36
- средна хубост с H&N slugs 30 грейна;
- средна хубост с H&N slugs 32 грейна; не стават
- средна хубост с H&N slugs 34 грейна;
- много добри с H&N slugs 36 грейна;
-----------------------------------------------------------------
- зле с NSA slugs 26.8 грейна (1.74 грама)
- много добри с NSA slugs 29 грейна (1.88 грама)
- много добри с NSA slugs 33.5 грейна (2.17 грама)
- много добри с NSA slugs 34.9 грейна (2.26 грама)
- много добри с NSA slugs 36.2 грейна (2.346 грама)
- отлични с NSA slugs 38.5 грейна (2.50 грама)
 

wakafaka

Редовен Потребител
@MAD MAX беше описал подробно всички тестове със всички лайнери и калибри, с които е стрелял. Страница 147/8/9. Това е за въпросната цев.
Намерих ги постовете.Благодаря.Макар че там още са със Супериор хеви лайнери в 1:18.Слъг лайнера 700мм е 1:16 в .25 калибър.
И много благодарности към @MAD MAX за предоставената информация.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Здравейте.Имам въпрос за колегите които имат FX Slug Liner .25(6.5мм).С кой субкалибър проектили стреля по-добре пушката.Питам защото прекарах един проектил H&N Heavy Slug 3 гр в .249 ръчно и едва го изкарах от лайнера.Доста плътно уплътнява и ме достраша да прекарам ръчно .250 проектил.Пробвах да стрелям с .250 калибър същия слъг като намалих скоростта до 100м/с и като погледнах проектилите бяха изтъркани от страни иначе ги плюе спокойно.
Ще пробвам и с алтарос като пристигнат да видим какво може да прави 700мм лайнер с 4.3грама в 6.35.
Алтарос 49.5 грейна съм ги определил като едни от най-подходящи слъгове за хеви лайнер 700 мм със скорост 280-285 м/сек . Интегриран лайнера в Бигмакс Х съм постигал групираност на 125 м 28-33 мм. Добре групираше и ХН .250 - 42 грейна.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Единствената причина да се насоча към лайнера е по-големия туист който ми е нужен за стабилизиране на тежки проектили с висока скорост.По някаква причина FX са заменили супериор хеви лайнерите със слъг лайнери и са направили туиста от 1:18 на 1:16 и аз получих такава цев(след скромното чакане от няколко месеца).От алтароските поръчах 66 грейна 4.3 грама като се надявам че ще мога да ги засиля до 300м/с.Нямам никаква идея пушките на FX дали могат да ги засилят до тези стойности.
 

shaman

Редовен Потребител
От алтароските поръчах 66 грейна 4.3 грама като се надявам че ще мога да ги засиля до 300м/с.Нямам никаква идея пушките на FX дали могат да ги засилят до тези стойности.
4.3 грама с 300м/с в 6.35 ???
това прави 193.5J

ще ми се да имам такава пушка ;-)
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Доколкото знам в 7.62 при ФХ трябват всички тунинг части, за да стане 200J . Може би 220-240J ще е максимума. Не съм ли прав? Исках просто да изтъкна, че 190J в 6.35 ще е почти невъзможно.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Доколкото знам в 7.62 при ФХ трябват всички тунинг части, за да стане 200J . Може би 220-240J ще е максимума. Не съм ли прав? Исках просто да изтъкна, че 190J в 6.35 ще е почти невъзможно.
Да Кала, трябва да се инвестира в тунинг части, мощността го изисква. Споделям мнението ти че в 6.35 190 дж са невъзможни. :)
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Но пък от друга страна, Уакафка може да ни изненада с неговия Уан Т с хеви лайнера, знам ли, там бутилката и изстрела се случват като при Еър форс Кондор. :)
 

Ivan888

Редовен Потребител
Доколкото знам в 7.62 при ФХ трябват всички тунинг части, за да стане 200J . Може би 220-240J ще е максимума. Не съм ли прав? Исках просто да изтъкна, че 190J в 6.35 ще е почти невъзможно.
Динамик и пантера ги стигат без проблем. Предполагам че ако наглася Маверика на 180-185 бара ще ги стигна 200+. Жалко че няма да мога да ви конкурирам над 150 м
 

миро123

Потребител
Доколкото знам в 7.62 при ФХ трябват всички тунинг части, за да стане 200J . Може би 220-240J ще е максимума. Не съм ли прав? Исках просто да изтъкна, че 190J в 6.35 ще е почти невъзможно.
динамика ми със 68 грейна ги стреля спокойно с 320м/с но с тази скорост не групира добре това е 7.62
в 9мм със 6 грама на наско ги засилва до 310 м/с но пак няма добра група като намаля скоростта към 270-280 групите да прилични
 

wakafaka

Редовен Потребител
Вадят се трудно ако си с редуктори... :)
Когато си прав си прав.Макар че изненадващо за мен пушките вадят доста добри мощности с налягания около 150 бара.
Доколкото знам в 7.62 при ФХ трябват всички тунинг части, за да стане 200J . Може би 220-240J ще е максимума. Не съм ли прав? Исках просто да изтъкна, че 190J в 6.35 ще е почти невъзможно.
Но пък за Airfoce пушките това си е напълно възможно.Колегата с Тексана в .257 стреля 87грейна(5.63гр) слъгове с над 290м/с на 165 бара(236джанки).
Максимум няма.Колкото повече въздух минава-толкова повече скорост има.Аз бях потресен как през 4 мм трансфер порт ми излезе целия въздух(около 150 бара) от 500cc бутилка за под секунда(клапана заседна отворен при един експеримент).
Ще има опити със сигурност.Тия цеви на FX са на съвсем друго ниво от турските.Другия път ще се вземе 800мм лайнер.
 
Последна промяна:

Stefan_top

Потребител
Това исках да кажа. 220-240J е максимума за 7.62. 190J в 6.35 звучи непосилно.
Колега това е така,но при hammerless е по-ралично.Вероятно там ще са нововъведенията....и като гледам целта е доближаване на firearms
 

Ivan888

Редовен Потребител
Здравейте, някой позлвал ли е шината Saber Tactical FX Maverick Extended TRS Picatinny Scope Rail. Как намирате закрепването отпред в шрауда. Мисля да окрепя моя шрауд защото идва малко тежък заради плътната тръба.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Колеги помагайте. Мой приятел го насочих към фх wildcat защото той не харесва класически тип пушки, и му допадна това че компактната версия е 68см. Това добре но струва ли си според вас компактната версия с 500мм цев пред снайпер версията с 700мм. И двете ползват superior liner. Предназначението ще бъде до 100м. предимно по мишенки и рядко за групи. Също така 5.5 или 6.35? Попринцип мисли да стреля само с чашки. Някой ако е минал по същия път ще ни е от полза съвет :)
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колеги помагайте. Мой приятел го насочих към фх wildcat защото той не харесва класически тип пушки, и му допадна това че компактната версия е 68см. Това добре но струва ли си според вас компактната версия с 500мм цев пред снайпер версията с 700мм. И двете ползват superior liner. Предназначението ще бъде до 100м. предимно по мишенки и рядко за групи. Също така 5.5 или 6.35? Попринцип мисли да стреля само с чашки. Някой ако е минал по същия път ще ни е от полза съвет :)
Забравете за лайнера 50 см, да се вземе минимум 60 см. Сагата на Малин да се не повтори, внимавайте !!! Снайпер версия е по-добре определено. За предпочитане 5.5
 
Последна промяна:
Нагоре