FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

emci74

Редовен Потребител
Ангеле, цевта е къса, няма как да стреля като твоята, че и слъгове! Аз със 700 мм цев на 150 бара имам преразход, та той ли няма да има!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ангеле, цевта е къса, няма как да стреля като твоята, че и слъгове! Аз със 700 мм цев на 150 бара имам преразход, та той ли няма да има!
Това е целият проблем.
 

Amfo

Редовен Потребител
Ангеле, цевта е къса, няма как да стреля като твоята, че и слъгове! Аз със 700 мм цев на 150 бара имам преразход, та той ли няма да има!
Аз изказах съмнение за цевта още в началото преди да е поръча. Въпроса е,че според него и с чашки не стреля добре . И да приемем ,че цевта вдига около 15 метра в секунда той не може да мине 280 метра в секунда, което ме навежда на мисълта, че може да има нещо друго . Ако това е максимума на пушката му трябват по-леки проектили. Лошото е ,че няма леки проектили в този калибър. Определено съм твърдоглав в някои моменти но ако може да пробва с различни скорости и то по-високи от тези ,които е постигнал съм сигурен ,че пушката ще стреля добре .
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Направо пуснете видеото от 6:00, там е интересната част: удължител за цев.
С него би трябвало цената да преминаване към по дълга хеви цев за слъгове да е доста по поносима,защото бих могъл да си купя директно 700мм хеви лайнер и този удължител. Иначе за да мина от 600мм на 700мм ,трябва първо да купя цял комплект 700 цев за 700+лв и след това да дам още 300лв за 700м хеви лайнер. Колегите с 700mm могат да преминат на 800мм по съшия начин.

Относно проблема на @MALIN , защо прото не върнеш пушката и не си купиш нещо друго? Ако не си и нарушил търговският й вид ,би трябвало да можеш да я вирнеш от където си я купил. Или пък да изискаш гаранционно да ти изпратят нова цев. Ама ,чесно казано,не знам защо си купил пушка без power plenium? Това е един от най-прогресивните ъпгрейти на превматичните оръжия от близките няколко години. Всички производители започнаха да го слагат,след като видяха тази иновация от FX.

 
Последна промяна:

Stefan_top

Потребител
Направо пуснете видеото от 6:00, там е интересната част: удължител за цев.
С него би трябвало цената да преминаване към по дълга хеви цев за слъгове да е доста по поносима,защото бих могъл да си купя директно 700мм хеви лайнер и този удължител. Иначе за да мина от 600мм на 700мм ,трябва първо да купя цял комплект 700 цев за 700+лв и след това да дам още 300лв за 700м хеви лайнер. Колегите с 700mm могат да преминат на 800мм по съшия начин.

Относно проблема на @MALIN , защо прото не върнеш пушката и не си купиш нещо друго? Ако не си и нарушил търговският й вид ,би трябвало да можеш да я вирнеш от където си я купил. Или пък да изискаш гаранционно да ти изпратят нова цев. Ама ,чесно казано,не знам защо си купил пушка без power plenium? Това е един от най-прогресивните ъпгрейти на превматичните оръжия от близките няколко години. Всички производители започнаха да го слагат,след като видяха тази иновация от FX.

Може да върне пушката на добра воля от страна на Павката.Що не върне пушка купена от Крале "щот някак не го кефи".Тука нали сме сериозни хора.Купуваш пушка без фабрични дефекти значи всичко е ок.Като не те кефи има раздел купува-продава.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Може да върне пушката на добра воля от страна на Павката.Що не върне пушка купена от Крале "щот някак не го кефи".Тука нали сме сериозни хора.Купуваш пушка без фабрични дефекти значи всичко е ок.Като не те кефи има раздел купува-продава.
Пълни глупости говориш.
При онлай покупка е още по-лесно.
Имаш законов период в който може да върнеш стоката директно без никакви обяснения,особено пък ако е закупено от чужбина,където търговците си държат на името.
Лично съм връщал компютърен хардуер на стойност 2000 паунда ,купуван онлай от англински магазин. Получих си парите обратно за няма и 3 дни.Връщал съм също,телефони,телевизори,монитори и още ред неща ,купени онлайн. Условието обача е да не си нарушил (разкъсал хамалската) опаковаката и да са в търговски вид (без драскотини и повреди)
А иначе преди няколко месеца имах проблем със спусика на Maverick-a в подписа. От FX ми изпратиха БЕЗПЛАТНО всички части,които им бех наснимал,че са за смяна.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Направо пуснете видеото от 6:00, там е интересната част: удължител за цев.
С него би трябвало цената да преминаване към по дълга хеви цев за слъгове да е доста по поносима,защото бих могъл да си купя директно 700мм хеви лайнер и този удължител. Иначе за да мина от 600мм на 700мм ,трябва първо да купя цял комплект 700 цев за 700+лв и след това да дам още 300лв за 700м хеви лайнер. Колегите с 700mm могат да преминат на 800мм по съшия начин.

Относно проблема на @MALIN , защо прото не върнеш пушката и не си купиш нещо друго? Ако не си и нарушил търговският й вид ,би трябвало да можеш да я вирнеш от където си я купил. Или пък да изискаш гаранционно да ти изпратят нова цев. Ама ,чесно казано,не знам защо си купил пушка без power plenium? Това е един от най-прогресивните ъпгрейти на превматичните оръжия от близките няколко години. Всички производители започнаха да го слагат,след като видяха тази иновация от FX.

Удължители за лайнерите на ФХ има в България,много колеги сме минали от 600 на 700 мм, някои даже на 800 мм.
Малин ако иска, ще му уредим един удължител за преминаване на 600 мм хеви лайнер в 25 калибър, сега и вече с новата си стъпка Малин може и да приключи драмата !!!
 

Павката

Редовен Потребител
Без претенции да съм голям разбирач,но няма ли да е доста по-лесно,евтино и с гарантиран резултат ако най-накрая колегата се оттърве от тази пушка и
за още 400лв. си купи късата версия на Вулкан 22калибър?То нещо като
вече не ти е на сърце...
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Без претенции да съм голям разбирач,но няма ли да е доста по-лесно,евтино и с гарантиран резултат ако най-накрая колегата се оттърве от тази пушка и
за още 400лв. си купи късата версия на Вулкан 22калибър?То нещо като
вече не ти е на сърце...
Не Павка, най-изгодното за Малин е да си вземе хеви лайнер 600 мм и да се настрои всичко. Естествено това ще се получи ако направи компромис със компактността на котката !!!
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Вътрешния болт на врътката за мощност,който настроиваш с имбус 1.5,може да е е развил. При мен се разместваше от вибрациите и мистериозно падаше скоростта и го намазах с малко locttate 243.
338700356_758577862505208_6677575347727596975_n.jpg

Аз правя така : Въртя болта докато пушката спре да зарежда и след тва връщам половин оборот назад. Така знам,че това е макса на натягане на пружината. Меря го с шублера и имам стойност,която после мога да проверя/настроя пак,при разместване. Но от както го намзах преди 6-7месеца с locctate забравих за тоя проблем.
344596667_270750895291622_7924873707373664815_n.jpg


Също така е тези болтове може да са се разхлабили и те водят до спад в мощността, провери ги и тях.

ааа.jpg

Този болт също се развива сам,имай го в предвид,сложи му и на него Locttate 243.

аааа.jpg
 
Последна промяна:

Ичи Геки

Редовен Потребител
Днеска и аз останах разочарован.
Монтирах дуал порта на хума + дотиквач, които като ги сравних бяха видимо по големи от моите.
Освен 3те скъсани болта, резултатите с 2.2 грама бяха следните:
Сток: 290мс
Хума: 286мс
3те детайла струваха 140лв през Павката.
Сетъпа е Fx Impact m3 700mm 6.35
1 рег 180бар
2 рег 137бар
14 макро
4 микро
Развита пружина отпред, докато опре в шрауда.
Идеята ми беше да вдигне малко скоростта но греда.... Screenshot_20231217_220917_com.android.gallery3d.jpg
 
Последна промяна:

du6ata

Редовен Потребител
Днеска и аз останах разочарован.
Монтирах дуал порта на хума + дотиквач, които като ги сравних бяха видимо по големи от моите.
Освен 3те скъсани болта, резултатите с 2.2 грама бяха следните:
Сток: 290мс
Хума: 286мс
3те детайла струваха 140лв през Павката.
Сетъпа е Fx Impact m3 700mm 6.35
1 рег 180бар
2 рег 137бар
14 макро
4 микро
Развита пружина отпред, докато опре в шрауда.
Идеята ми беше да вдигне малко скоростта но греда.... View attachment 112652
Иска си и редуктора да бутнеш нагоре 13-15 бара и ще стане
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Иска си и редуктора да бутнеш нагоре 13-15 бара и ще стане
С оригиналните части, ако бутна 2рия редуктор още нагоре, скоростта падаше. Налягането натиска клапана и явно иска по силна пружина, но целта ми беше да разтоваря малко пушката, а не да я нацепвам да яде тупаници клапана....
Или има шанс с по големи проходни отвори да не пада скоростта?
 

БоянП

Редовен Потребител
сигурно е глупав въпрос ама със каква оптика го пробваш този ФХ колега, да не би да и е дошло времето. Просто ми се струва невероятно да не стреля с нищо тоя шведски бастун скъп
И понеже знам от моята професия от опит, като има проблем със сложна система, напредналите започват да търсят проблема твърде надълбоко в материята, докато не дойде бай пешо и рече “абе оня кран отворен ли е”, и проблема се окаже дребен и прозаичен
 

nikolaym

Потребител
Днеска и аз останах разочарован.
Монтирах дуал порта на хума + дотиквач, които като ги сравних бяха видимо по големи от моите.
Освен 3те скъсани болта, резултатите с 2.2 грама бяха следните:
Сток: 290мс
Хума: 286мс
3те детайла струваха 140лв през Павката.
Сетъпа е Fx Impact m3 700mm 6.35
1 рег 180бар
2 рег 137бар
14 макро
4 микро
Развита пружина отпред, докато опре в шрауда.
Идеята ми беше да вдигне малко скоростта но греда.... View attachment 112652
Вчера и аз поръчах за моя маверик 30 порт 2 чука и игла ще споделя какво се получило като ги монтирам.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Добро утро. Някой махал ли е втория регулатор на маверика, заменяйки го с втори пленум? Освен бат Жоро от Русе :)
 
Нагоре