FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

apapazov

Редовен Потребител
Сложи по тежкия удърник! Нищо няма да повредиш. Сега като си вдигнал налягането на редуктора, клапана отзад го подпират едни 150-160бара, а ти искаш да ги преодолееш с лекия удърник. Ами няма да стане. Сложи тежкия и ще видиш че ще постигнеш исканите скорости.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Маверика 700мм 30кал ми пристигна
Със фх хибридните слъгове немога да го вдигна над 270мс.
При всеки опит когато вдигна налягането на регулаторите скоростите падат на какво се дължи това ?
Рег 1 140/рег 2 110бар 265мс така доиде
След вдигане рег 1 150 160бар рег 2 120 130 бар скоростите падат 240мс
6мм съм развил болтчето на хамер спринга.
Купих и слъг пауар кит но ударника там е 26грама което ме притеснява ако го сменя да не повредя нещо още не съм свалил стоковия да го тегля.
Та търся съвет какво да направя че да достигна 290 295мс със фх хибридни слъгове?
Стоковия трябва да е или 11 или 13 грама. 26 грамовия е "волфрамовия" с него и с 170 бара налягане, мятам 54 грейна с 315 m/s с 80 см хеви лайнер. Може да завиеш винта за натягане на пружината и да видиш как е при разхлабена пружина с волфрама. Няма какво да те притеснява да го смениш, щом fx вече предлагат кита с 26 гр чук.
 

nikolaym

Потребител
Да споделя сложих тежкия чук и лесно достигнах 290мс 160рег1 и 130 рег2
Сега ще тествам как ще стреля дали ще имам добра група
 

du6ata

Редовен Потребител
Колега съвет от мен за слъгове е много по добре да е на 150-60 бара пушката по икономична е няма преразход и следователно по точна
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Маверика 700мм 30кал ми пристигна
Със фх хибридните слъгове немога да го вдигна над 270мс.
При всеки опит когато вдигна налягането на регулаторите скоростите падат на какво се дължи това ?
Рег 1 140/рег 2 110бар 265мс така доиде
След вдигане рег 1 150 160бар рег 2 120 130 бар скоростите падат 240мс
6мм съм развил болтчето на хамер спринга.
Купих и слъг пауар кит но ударника там е 26грама което ме притеснява ако го сменя да не повредя нещо още не съм свалил стоковия да го тегля.
Та търся съвет какво да направя че да достигна 290 295мс със фх хибридни слъгове?
Хибридните какъв грамаж?
 

mitkogolf

Потребител
До налягането на втория регулатор ли можеш да се стреля,или като падне до налягането на първия регулатор
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
До налягането на втория регулатор ли можеш да се стреля,или като падне до налягането на първия регулатор
Може да се стреля до колкото ти е настроен втория редуктор,даже много пъти съм падал и под него и никога съм нямал проблеми след това.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Работният редуктор ти е този, който вади мощността и разхода. Все едно си с един редуктор. Другият е сложен за да намали само голямата ралика в наляганията между резервоара и първия и увеличи времето за пълнене на задредукторната камера .
Просто намаля стреса на работния редуктор, разделяйки резервоара на два с различни налягния.
 
Последна промяна:

Ivan888

Редовен Потребител
Ето посочените стойности от фх. На техните регулатори дават 170 бара, максимално налягане. Душата е един от най опитните с фх във форума. Лично аз при ниските налягания не съм постигал посочената от производителя максимална мощност . Ето една таблица от м3Screenshot_2023-12-08-16-09-30-206_cn.wps.moffice_eng.jpg
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Този пост е за всички,които като мен се чудят каква е разликата между фабричния трасфер-порт на FX maverik (в случая 6.35) и този на Huma. Може да видите разликата с просто око на снимките. Разликата е очевадна и без прилагането на измервателни уреди.
Тези дни ще го монтирам и ще видя каква е разликата в скоростите и дали оправдава 115-те лева с които олекнах за него. :D
От дясно с S е оригиналния (за тези,които не знаят)
PXL_20231208_192143855.MP.jpgPXL_20231208_192117811.MP.jpg
 
Последна промяна:
Нагоре