FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

nikolaym

Потребител
Мисля да взема един маверик снайпер 30кал.
Може ли мнение
И какво ще е необходимо да се направи за да стреля със слъгове?
 

Ivan888

Редовен Потребител
Мисля да взема един маверик снайпер 30кал.
Може ли мнение
И какво ще е необходимо да се направи за да стреля със слъгове?
Пушката е много добра. Ако не си вманиачен да търсиш максимална мощност и групи един калибър на 50 метра, нищо допълнително не ти трябва. Пробвай с hn 50 грейна. Ако не ти харесват резултатите един Power slug kit (удърник 13 гр и дотиквач тип игла). Има и на хума мисля 14.5 гр. Това е! Успех.
 

nikolaym

Потребител
Пушката е много добра. Ако не си вманиачен да търсиш максимална мощност и групи един калибър на 50 метра, нищо допълнително не ти трябва. Пробвай с hn 50 грейна. Ако не ти харесват резултатите един Power slug kit (удърник 13 гр и дотиквач тип игла). Има и на хума мисля 14.5 гр. Това е! Успех.
Да ще търся мощност и добри групи,преди щях да вземам импакт и там трябваше доста неща да се сменят включително и цев.
Ти маверик ли ползваш?
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Да ще търся мощност и добри групи,преди щях да вземам импакт и там трябваше доста неща да се сменят включително и цев.
Ти маверик ли ползваш?
Намират се снайпери, и в 22 и 30 кал.
 

Attachments

  • Screenshot_20231029_103020_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20231029_103020_com.android.gallery3d.jpg
    98.9 KB · Прегледи: 46

Ivan888

Редовен Потребител
Да ще търся мощност и добри групи,преди щях да вземам импакт и там трябваше доста неща да се сменят включително и цев.
Ти маверик ли ползваш?
Взех vp .22. В момента е с 600 мм хеви лайнер с карбонова тръба, двоен порт на хума. Игла на фх, чук 13 грама. Пружина 56 мм на хума. Настройки 190/165 мисля (не съм го вадил скоро). Групите са 10 - 15 мм на 50 м с hn 30 гр. 218 и hn 34 гр. 218, скорости от 295 до към 305-310 м/с мисля. Имам и лайнер 800 хеви в .30, като го монтирам без да пипам другите настройки стреля hn 50 гр. с 295 и групата е почти 1 калибър. И двата варианта ми харесват а пушката е само една. И живот и здраве мисля да взема още едно вп в .30 да му сложа този лайнер в 800 мм една бутилка 700 cc, да махна втория регулатор, да сложа още един пленум (ставайки 156 cc), волфрамов чука.... И така де....тук има безкрайни варианти да си похарчиш парите.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Някой пробвал ли е как се държи хеви лайнера спрямо стандартния в 5,5 с нокаут. За 700 мм питам. Само за тези слъгове ми е питането.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Опитах да намеря в Youtube.



Човека казва, че със 5.5 нокаут със STX superior, която е за чашки, стреля по добре Нокаутите отколкото с хеви лайнера за слъгове... Не знам каква е логиката , но показва и мишените със всяка цев. Стреля ги с 305 м/с . Каза, че на 25 и 50 м лайнерите стреляли еднакво и разлики нямало. На 100 м са групите, които показва.

П.П Пушката ти стреля ПЕРФЕКТНО, както всички видяхме в Банево. Защо искаш да променяш нещо по конфигурацията, ако мога да попитам ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Човека казва, че със 5.5 нокаут със STX superior, която е за чашки, стреля по добре Нокаутите отколкото с хеви лайнера за слъгове...
Дизайна на Нокаута чехите го разработваха още преди 8-9 години, и съответно тестове тогава се правеха с цевите налични тогава.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Опитах да намеря в Youtube.



Човека казва, че със 5.5 нокаут със STX superior, която е за чашки, стреля по добре Нокаутите отколкото с хеви лайнера за слъгове... Не знам каква е логиката , но показва и мишените със всяка цев. Стреля ги с 305 м/с . Каза, че на 25 и 50 м лайнерите стреляли еднакво и разлики нямало. На 100 м са групите, които показва.

П.П Пушката ти стреля ПЕРФЕКТНО, както всички видяхме в Банево. Защо искаш да променяш нещо по конфигурацията, ако мога да попитам ?
Просто муха,ама ти ми я прогони. :cheers:
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Tака излиза, явно преди 8-9 години е нямало слъг лайнери и са правили слъговете да ги стрелят повечето цеви. Аз лично не бих пипал и едно болтче по твоята пушка. Просто е страхотна! Сам виждаш, че си целиш фасовете на 100м и нямаше пушка, която да прави много по-добри групи на 100м. А не е като да нямаше конкуренция от другите марки и модели.. А и е със стандартен лайнер... По-хубаво от това сигурно няма да стане.
 

nikolaym

Потребител
Опитах да намеря в Youtube.



Човека казва, че със 5.5 нокаут със STX superior, която е за чашки, стреля по добре Нокаутите отколкото с хеви лайнера за слъгове... Не знам каква е логиката , но показва и мишените със всяка цев. Стреля ги с 305 м/с . Каза, че на 25 и 50 м лайнерите стреляли еднакво и разлики нямало. На 100 м са групите, които показва.

П.П Пушката ти стреля ПЕРФЕКТНО, както всички видяхме в Банево. Защо искаш да променяш нещо по конфигурацията, ако мога да попитам ?
Това дали важи и за 30кал
 

Ivan888

Редовен Потребител
При фх няма 100% повторяемост при два лайнера един и същ тип с еднаква дължина. Какво остава да пренасяме резултати на дадена марка муниции на различни калибри. Тук има доста споделени резултати относно кой лайнер, как се представя с определени муниции. Най пълни резултати е публикувал Макс
 

MALIN

Потребител
На мястото където се слага пълнителя има малко шестограмче изравнено с корпуса ,развий го !
Днес от павката си купих чисто нов wildcat compact 6.35
Видях отвора там където се слага пълнителя и светих и с фенерче дори
Вътре няма нищо
Кух отвор
Пушката стреля супер??????
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Някой пробвал ли е как се държи хеви лайнера спрямо стандартния в 5,5 с нокаут. За 700 мм питам. Само за тези слъгове ми е питането.
Не си забравил че ми даде въпросните нокаут на банево, стрелях ги с 289-291 м/сек,с хеви лайнер 700 мм, дадоха най добра групираност, въпреки че я определям като незадоволителна, въпреки и вятъра. На закрито на 50 м не успях да ги събера в група под лев, за жалост.
 
Нагоре