FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Ееее, тъкмо мислех и аз да взема един FX и ще ме откажеш с този пост ;)
Моите душевни терзания да си взема или да не си взема се задълбочават от този клип (да падне щифтът):
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Аз също мога да се оплача от моя ФХ, не е нещо кой знае какво, но имам повод да оплюя бранда. Има едно малко пинче, което свързва спусъка със спицата назад към цевната кутия, на всеки 7-800 изстрела ми излиза веднъж, трябва да развият 2 винтчета и да го пъхна обратно на мястото му, до месец-два може да го отстранява този МИНУС. :dazzed:
 

petkof

Редовен Потребител
На вниманието на всички нови собственици на ФХ пушки. Всички ФХ пушки имат фабрично блокиране на мощността, което е изискване за времето на транспортиране. Когато получите ФХ пушка, преди да започнете да зареждате и натискате спуска, трябва да я разблокирате. Ако не го направите ще изкривите щока на бойния клапан и ще имате проблем, както повечето описани тук случаи.
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Дойдохме си на приказката :) !
Сега заради едно пръстенче за 20ст( тук-таме пинче), няма да се отричаме от Светият Граал на въздушните пушки! :cheers:
 

Братярайд

Новодошъл
На вниманието на всички нови собственици на ФХ пушки. Всички ФХ пушки имат фабрично блокиране на мощността, което е изискване за времето на транспортиране. Когато получите ФХ пушка, преди да започнете да зареждате и натискате спуска, трябва да я разблокирате. Ако не го направите ще изкривите щока на бойния клапан и ще имате проблем, както повечето описани тук случаи.
Колеги споделете какво точно се прави за премахване на фабрично блокирана fx (в моя случай maveric).
 

радо

Новодошъл
Имам Маверик 5,5 . Забелязал съм, че когато температурата на въздуха започне да пада(позалез слънце) , попаденията се изместват нагоре и вдясно 3-4 см на 100 м. Това се повтаря винаги. Забелязали ли сте това и при вашите?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Имам Маверик 5,5 . Забелязал съм, че когато температурата на въздуха започне да пада(позалез слънце) , попаденията се изместват нагоре и вдясно 3-4 см на 100 м. Това се повтаря винаги. Забелязали ли сте това и при вашите?
Имаш температурен шифт/изместване някъде.
Оптика? Има оптики(дори и с цени над 5000 лв), които при температурни разлики вътре променят я паралакс, я диоптрик, я корекции или пък и двете или и трите паралелно.
Монтажи? Също е възможно при вложки или подложки в ринговете да са температурно зависими. Несъосност с релсата. Не еднакво притягане.
Модер? При по-хлабава резба или несъосност.
Осмица? При недостатъчен луфт.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
По-вероятно е да е от оптиката причината за изместване на попаденията. На отговорни състезания се виждат залепени термометри на оптиките на състезателите.
 

du6ata

Редовен Потребител
Разглоби я цялата осмици цев махни от цевната кутия после я сглоби наново и гледай с фенерче в осмиците как стой цевта едно време имах wildcat и ми правеше такива мизерии подпира се цевта някъде в осмиците и от там ти бяга прострелката
 
Нагоре