FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

emci74

Редовен Потребител
Тази вечер ми остана най- накрая време да монтирам карбоните на новия слъг линер и ... греда20230709_221602.jpg
Успях да го вкарам с 300 зора до тук и от там на сетне ще трябва да се използва брутална сила.
За изваждане вече въобще не може да става въпрос.
Аз ли сбърках нещо?
Със сигурност не съм го сбъркал с другия карбон за 5.5, защото той е по- малък диаметър и въобще не става за 6.35.
Някакви идеи и съвети?
По клиповете в тубата определено не е така....
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Тази вечер ми остана най- накрая време да монтирам карбоните на новия слъг линер и ... гредаView attachment 109174
Успях да го вкарам с 300 зора до тук и от там на сетне ще трябва да се използва брутална сила.
За изваждане вече въобще не може да става въпрос.
Аз ли сбърках нещо?
Със сигурност не съм го сбъркал с другия карбон за 5.5, защото той е по- малък диаметър и въобще не става за 6.35.
Някакви идеи и съвети?
По клиповете в тубата определено не е така....
Дефектен лайнер или дефектен карбон. Първото мисля че е редно да го изключим като вероятно, така че..... аз залагам на проблем със вътрешните стени на карбона (елипсовиден участък или такъв с наранена/изпъкнала зона).
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Не го насилвай, че после ще влезеш в друг филм. Завърти по някоя равна повърхност лайнера за да провериш, но вероятно проблема е в карбоновия ръкав. Лошото е че нямам идея как да го прогониш, трябва някакво много дълго свредло с подходящия диаметър.
 

bateelmo

Потребител
Аз също иман подобен случаи. Присаждах лаинер на един крал армс. Тръбата влезе сравнително лесно с леко усилие, но след няколко дни реших да правя трансферпорт и тогава тръбичката не помръдваше като залепена. Трябваше да я мръдна около сантиметър. Така и не успях. Отрязах малко от карбона и така реших въпроса. С груба сила не е препоръчително лаинера е много тънък и мже да се повреди. В краен случаи по добре да унищожиш карбона от колкото лаинера.
 

emci74

Редовен Потребител
Надявам се да не съм прецакал лайнера.Доста сила използвах докато го вкарах до това положение, едва ли ще мога да го изкарам вече. Обмислях за днес да пробвам с дървен чук да го набия, но след прочетеното по-горе, вече не ми се струва добра идея.
Дефектен ръкав ще да е, защото лайнера се беше напълнил с карбонови шупли вътре.
Карбонът с ножовка ще стане ли да се отреже или трябва флекс?
 

michorovm

Редовен Потребител
Емо, тези ръкави са голямо тото, моите в .25 дойдоха леко широки - лайнера излизаше без никакво усилие от ръкава, наложи се да ги залепя с локтайт за резби. Единственото, което ми хрумва, може да е глупаво, да го сложиш във фризер за няколко часа - двата материала имат различно температурно разширение - може да се увеличи хлабината.
 

emci74

Редовен Потребител
Марто, добра идея! Ще я изпробвам, преди да започна със силовите методи.
 

michorovm

Редовен Потребител
Ако не стане, имам парчета от .22 и .25 (ползвах за Крауна) да срещнеш от другия край, но някак си трябва да изрежеш излишъка.
 

emci74

Редовен Потребител
Монтирах карбоновия ръкав на 5.5 и там всичко си беше ток и жица
20230710_155029.jpg
Открих и най-вероятната причина за моите неволи с 6.35 милиметровия ръкав20230710_160144.jpg20230710_160225.jpg
Прилича на епокси лепило. Вариантът "Brutal force и яко мамата" пак взе да ми се върти в главата, защото
не успях да вкарам цевта във фризера- малък излезе за целта. На вилата имам ракла, ама сърце трае ли!
Обмислям вариант да ида в Била и да я сложа при дълбоко замразените продукти, ама жената не се навива да седи и да я пази :)
Иначе Импакта вече изглежда така:
20230710_164056.jpg
Надявам се и да стреля както изглежда, и да прави групи поне като на Иван :)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
И с моята карбонова тръба беше така,ама като видях,че лайнера няма да влезе не напъвах. Направих си инструмент,калибровах тръбата и всичко заспа.
 

dilom08

Редовен Потребител
Пробвай да сложиш нещо от рода на пластмасова/полиамидна дъска за рязане или някакъв подобен материал под лайнера и да чукаш с гумен чук по ръкава. в най лошия случай ще се пукне ръкава, но няма да се нарани лайнера.
 

emci74

Редовен Потребител
Набих го с чука вчера и днес рано сутрин отидох да проверя как стреля. Като за начало добре се справи. Въпреки усилията ми, не съм съсипал лайнера20230712_104743.jpg
Предстоят тестове на проектили и скорости.
Стандартния лайнер най- вероятно ще отиде в раздел Купува- продава довечера.
 

michorovm

Редовен Потребител
Запази си го, с някои леки до 34-36 грейна стреля по-добре от бързия. Иначе много добри групи и се вижда, че като увеличиш скоростта се отварят малко.
 

Sax

Потребител

Attachments

  • Screenshot_20230219-183644_Gallery.jpg
    Screenshot_20230219-183644_Gallery.jpg
    335.9 KB · Прегледи: 35
  • Screenshot_20230219-183655_Gallery.jpg
    Screenshot_20230219-183655_Gallery.jpg
    304 KB · Прегледи: 35

emci74

Редовен Потребител
.... имал си стабилна основа значи... :)
Ще пробвам и аз със джип, че масичката много халтава :)
 

michorovm

Редовен Потребител
Имам маса, ама нещо напоследък ме мързи да я разпъвам, иначе с двунога и задна торбичка. Единия крак го разпъвам по-вече от другия, за да обере релефа на капака. И пак си правя редовните флаери :)
 
Нагоре