FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

st_beer

Редовен Потребител
xman написа:
Иначе пушката е страхотна и не бих заменил никой FX дори за 5 асана :crazy: ;)
:cheers:
Това за асана беше камък в моята градина ;) ;) ;) ;). Иначе всичко си е вярно пушката е страхотна. Стига човек да може да си позволи да си я вземе и да има парите излишни да ги затвори във въздушна пушка.
 

Socom

Потребител
Кое е мечта? Група на 20 ярда?
Не групата ... пушката :).
За съжаление в следващите няколко месеца няма да имам свободно време за стрелба :(.
Така че покупката се отлага :(
Между другото докато се рових попаднах на това: http://jimfromprecisionairguns.blogspot.com/2011/07/fx-royale-400-now-regd-with-three-stage.html
В luftvapen.se го има.
 

petkof

Редовен Потребител
До сега не знаех, че са направили и FX Royale 400 с три степени на мощност и щях да кажа, че това е пушка само за "неподвижни"/вече немърдащи/ мишени! ;) Но вече може да се избира и между три калибъра от тези мишени. :D Пушката е лека, ергономична, точна, мощна, красива ......и многозарядна! ;)
 

Socom

Потребител
До сега не знаех, че са направили и FX Royale 400 с три степени на мощност и щях да кажа, че това е пушка само за "неподвижни"/вече немърдащи/ мишени! ;) Но вече може да се избира и между три калибъра от тези мишени. :D Пушката е лека, ергономична, точна, мощна, красива ......и многозарядна! ;)
И аз не знаех, вчера "чичо Тоби" ме светна. Между другото малко трудно му разбирам английския ;) та ми трябваше малко време да разровя и в нета че да се изясним съвсем. :)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Мисля, че са загрозили хубавата пушка - малко като самоделна присадка ми изглежда. Иначе аз лично се убедих, че превключвателя на мощностите е просто още едно слабо място потенциален източник на проблеми с тия 2 О-пръстена. На моя Гладиатор съм го "заварил" на мах. ;)
 

bateelmo

Потребител
За колегата Ексмен -ако може да постнеш едно чертежче на тоя готин клапан. И аз експерементирах с клапана на асаня ама изглежда съм фанал грешната пътека, щото при мене се дигна мошността ама плато не се получи, та ако видя твоя може да се ориентирам в каква посока да дълбая. Някъде бях чек че клапан с дълъг ход се саморегулира наи добре , ама някак не можах да си го обясня. То на живо и фх ов клапан не съм виждал но знам че са сходни с асаня.
 

go_panch

Потребител
Моля, ако някой може да ме свърже със собственик на FX Monsoon или Revolution , като за предпочитане е първата.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Monsoon мисля в БГ няма засега, Revolution има Rook от нашата група и много добре го познава. Другия се изгуби от погледа ми някъде по трасето.
 

ангел иванов

Потребител
Свирепия имаше навремето миналата година ама го разкара,Моонсон искам да кажа,щото за 4 дена му отидоха 5 кутии чашки и 12 литра 300 баров въздух ;).
 

Socom

Потребител
ангел иванов написа:
Свирепия имаше навремето миналата година ама го разкара,Моонсон искам да кажа,щото за 4 дена му отидоха 5 кутии чашки и 12 литра 300 баров въздух ;).
То Свирепия най-добре да си каже ама не е ли имал Революшън? ???
 

dinkata

Редовен Потребител
Революшън май беше, аз не съм чул до сега за Monsoon в БГ, иначе все щях да съм го пробвал ;)
 
A

Anonymous

Гост
Революшън беше , истински душман на въздух и съчми. Замина за Гърция ;)
 
A

Anonymous

Гост
SVIREPIY в подписа ти все още си стои революшана :) - не можеш да събереш сили да го изтриеш :) или си взел друг?. И аз искам да видя монсуун на живо. Засега не съм хващал друга пушка, освен революшана, която да ме радва толкова много. Мечтата ми е обаче "мусончето". go_panch ако си решил да го вземаш монсуун-а... направо ти завиждам :) . Ако искаш да тестваш революшана, заповядай. Ако имаш идване до Варна се обади.
 

TeXHo

Потребител
Днес пострелях с Рояла. И направих едно откритие, което хем ме зарадва, хем ме ядоса. Още от Макси знам, че поради някаква причина тази пушка "харесва" само Баракуди. Което е странно, понеже цевта е нарезен Лотар-Валтер, който по принцип най-много харесва JSB. Това ме накара да се замисля - каква е основната разлика между Баракудата и останалите съчми - теглото и ... дебелата пола. Като съпоставих това с факта, че пълнителя на Рояла притиска съчмите при нормална употреба, реших че проблема може да е от него. Затова си направих сингъл-шот адаптер. Днес с JSB Exact Heavy, тази пушка ми лепна широка усмивка на лицето. Видях групи, които не ми се случва често да постигам. От друга страна, не ми харесва, че пълнителя ми дава такива проблеми. Може би ще трябва да измисля някаква техника на презареждане, която да щади съчмите.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Фабрично тези пълнители са с доста натегната пружина.Ако Макс не я е охлабвал,може да пробваш.
Правил съм го с 4 такива магазина и при добра настройка чашките не се мачкат и точността се подобрява.
И все пак сингъл-шота си остава най-прецизен.
 

petkof

Редовен Потребител
От миналата година FXairguns имат още няколко нови модела пушки, които заслужават внимание. :bravo:
FXRoyale200Synthetic.png

http://www.airgunsofarizona.com/FX%20Royale200.html
FXGladiatorMk2.png

http://www.airgunsofarizona.com/FXGladiatorMk2.html
FXIndependence.png

http://www.airgunsofarizona.com/FX%20Independence.htm
FXRoyale500Synthetic.png

http://www.airgunsofarizona.com/FX%20Royale500.htm
 

TeXHo

Потребител
Аз отдавна тайно ръчкам Макси да вземе един 500, ама той вместо нагоре в калибъра и джаулите върви надолу ;)
 
Нагоре