Feinwerkbau

A

Anonymous

Гост
lynx написа:
Колегата azzaro е имал предвид, че при промяна на мощноста (чрез натягане на пружината на удърника или зареждане с метан) пушката държи тесен коридор.
В Пловдив уважават метана, защото вдига много мощноста.
Малко вони, но е евтин за зареждане и печелиш едни 20-30м/сек отгоре. Зависи от пушката и нейната мощност.
Преди известно време като питах с какво друго може да се пълнят бутилките ме анатемосаха и се присмиваха някои хора, а сега се оказва, че можело. Не само това ами и имало положителен ефект....
 

azzaro

Потребител
При положение че беше настроена на 230м./на въздух повече не можеше с това налягане на редуктора/,при зареждане с метан без нищо да се пипа по нея ,вече беше с 265м/с и се наложе да я смъквам с регулаторния винт/нормално на СО2 той регулира в рамките на 10м/с но при въздуха и метана е друга стоиноста/.Що се отнася до метана,най-добре питаите Робо,той повече от година въздух не ползва.А за миризмата си има и едно предимство -и да пуснеш нещо на свобода може да се каже че си мирише така от метана ;) -това в рамките на майтапа естествено ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Може да питате Робо и какво стана с О пръстените на редуктора от метана :p :cheers:
 

big_dragon

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Може да питате Робо и какво стана с О пръстените на редуктора от метана :p :cheers:

Вероятно О-пръстените са се компрометирали от друго. Метана е въглеводород и маслоустойчивата гума няма проблем. По тази логика по уредбите за природен газ не трябва да се слагат никъде О-пръстени......
 

lynx

Редовен Потребител
За 20 000 изстрела е нормално да вземеш здравето на 2 о-пръстена, те са консумативни елементи.
Не е болка за умиране - 0,40 лева + 15-20 минути труд и си отново в играта.
 

andi

Редовен Потребител
Метана зареден от метанстанция не е чист , компресорите ( и там са тристъпални) изпускат различно количество компресорно масло . Та от там може да прави проблеми ?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Вероятно О-пръстените са се компрометирали от друго. Метана е въглеводород и маслоустойчивата гума няма проблем. По тази логика по уредбите за природен газ не трябва да се слагат никъде О-пръстени......

Драго, какво може да е това друго,че пръстените от 1,5 мм да станат 4мм ???
 

stelibg

Потребител
njatanasow написа:
Вероятно О-пръстените са се компрометирали от друго. Метана е въглеводород и маслоустойчивата гума няма проблем. По тази логика по уредбите за природен газ не трябва да се слагат никъде О-пръстени......

Драго, какво може да е това друго,че пръстените от 1,5 мм да станат 4мм ???

Определено НЕ вярвам, когато в някоя железария ми кажат, че о-пръстените са маслоустойчиви :). На предишната ми работа съм попадал на маслоустойчива гума (по сертификат и документация), която се разду при пробите (варене в трансформаторно масло 72 часа) още на 2-ия час.
 
A

Anonymous

Гост
Това са някакви рекламни неща на фирмата. Дадени са вътрешностите на mod 700 и mod p44 в разрез.
 

Attachments

  • scan00011.jpg
    scan00011.jpg
    1.1 MB · Прегледи: 292
  • scan00033.jpg
    scan00033.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 270
  • scan00022.jpg
    scan00022.jpg
    1.2 MB · Прегледи: 271
  • scan00044.jpg
    scan00044.jpg
    1.4 MB · Прегледи: 308

ангел иванов

Потребител
Това е обикновена полировка дето на кечената щайба със зелена паста ще се получи за 1 ден максимум ако не си даваш зор.
Ама много добре е станало,само не ме кефи многото лак по дървото.
 

lynx

Редовен Потребител
Ангеле, ако я изжулиш с шайбата, след всяко излизане за стрелба ще търкаш ръжди.
За 1 година ще заприлича на заден калник от Опел Кадет Комби от по-старите ;)
 

ангел иванов

Потребител
Рачо бъркаш много брат ми!Убедих се сам след като изжулих сума ти метали за половин година и изтрих 2 калъпа паста.
Полировката спира ръждата! за мен е вярно щото ни една ръждавейка не поръждавя като я полирах,за сведение питай колегата Микст75 който ми купиТалона-цилиндъра за манометъра е от ръждавейка но веяе не ръждясва,честна пионерска! :-*
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Ангеле, ако я изжулиш с шайбата, след всяко излизане за стрелба ще търкаш ръжди.
За 1 година ще заприлича на заден калник от Опел Кадет Комби от по-старите ;)
;) ;) ;) Ангел е много прав послушай го ;) :cheers:
 

andro

Потребител
Полираното желязо ръждясва много по трудно,още по вече ако е оръжейна стомана .Ако не си ебаваш оръжието ,тоест не го смазваш след ползване ,със или без оксидация отива на кино.За полираното желязо е проверено и от мен.
 

lynx

Редовен Потребител
Съгласен съм, но дори и китайците не продават пушки от гола стомана, винаги има някакъв финиш .
А и пастата не може да опази метала от оксидация за дълго време, вероятно ще се наложи доста често да се обработват повърхностите.
Показаната пушка е никелирана и проблем с корозията няма да има доста дълго време.
 

niko

Потребител
Така пише, направени са за да покажат ,че последните сантиметри от цевта и фаската имат определящо значение за точността.
http://www.beemans.net/collection.htm снимката е взета от тук,някъде по средата.
 

lynx

Редовен Потребител
На някои не им пука да режат смело хубави пушки :yes:
Целта е HFT.
 

Attachments

  • p70hft1.jpg
    p70hft1.jpg
    96.4 KB · Прегледи: 589
  • IMG_7740.jpg
    IMG_7740.jpg
    173.1 KB · Прегледи: 484
Нагоре