EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

Беселин

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

ЗА дребния дивеч бъркаш.Според закона неможеш да стреляш по НИЩО с пневматично оръжие.Какво ще правиш си е твоя работа не го пиши тук.Правилата на форума го забраняват.
Помпа на Хатсан имам и аз и немога да се оплача.Абе докъто и схвана бая се ядосваш ама това беше за 2-3 дни.Има и клип за обслужването и в youtube.Ако неможеш да го намериш пиши едно ЛС ще ти пратя линк.Само преди да я ползваш вземи я разглоби и изчисти, че моята беше пълна с някаква супер гадна сиво-черна грес, да не ти напълни пушката с боклуци.
 

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Естествено с бутилка е най добре, но зависи има ли от къде да зареждаш, бутилка от 6л. 300бара китайска-жълта, цялата варненска група е с такива.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Ами от София съм, тук има някакви варианти май... дори и във ВИП-а ми предлагат вариант, мисля за 15 кинта е зареждането на голяма бутилка, 5 кинта - на малка.

Но определено ме изгониха от магазина с цените си! 1740 е Rainstorm, 1970 е Blizzard, 2020 е Windy City-то. Коментарите, които правят по тези цени, са изключително малки.

Между другото, Беселин, като я гледах тази Рейнсторм, си мисля че и тя беше с дотиквач - вероятно са го вкарали и в този модел. Или поне визуално не виждам разлика между нея и останалите два модела.

Каква бутилка ще ми препоръчате, и откъде да взема?

Ще ме извинявате с тези постоянни въпроси, ама още съм зелен... :cheers:
 

go_panch

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Samuil написа:
Ами от София съм, тук има някакви варианти май... дори и във ВИП-а ми предлагат вариант, мисля за 15 кинта е зареждането на голяма бутилка, 5 кинта - на малка.

Но определено ме изгониха от магазина с цените си! 1740 е Rainstorm, 1970 е Blizzard, 2020 е Windy City-то. Коментарите, които правят по тези цени, са изключително малки.

Каква бутилка ще ми препоръчате, и откъде да взема?

Ще ме извинявате с тези постоянни въпроси, ама още съм зелен... :cheers:
Ами, колега, написах ти телефона си на лично съобщение, за да звъннеш и да ти обясня за PCP пушките. Не за друго, ами минах по твоя път наскоро. А той е дълъг и имаш още мноооого въпроси, за които изобщо още не знаеш :)
 

ангел иванов

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

за София-бутилки на 300 бара,6 литра,12 лева за пълнене-Аквалунг,Техно от вашата група е написал къде е точно,аз съм ходил,ама ме водиха,и не мога да ти го обясня подробно,най добре се свържи с него,а то и в темата за бутилките има адреса.такава бутилка има там за продажба-към 420 май беше.
Другия вариант е Варненската фирма Хидромарк-320 с транспорта,китайски,и всички ги ползваме.
Също следи и темата продава-купува,излизат понякога,но внимавай какво вземаш,защото по-старите има проблем със зареждането-отказват ти. Успех! :cheers:
 

venciru

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

ангел иванов написа:
Другия вариант е Варненската фирма Хидромарк-320 с транспорта,китайски,и всички ги ползваме.
Последни данни -Хидромарк 6литровите 300 бара са 300 л. Пълни на около 270 б. Празни - 290лв.
 

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Както писах всички еваникси след AR6 са еднакви, поне основните части, сменят само резервоара, на 6 стр. http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... php?t=7.75 съм сложил пушката разглобена, на средната снимка, в средата е дотиквача, цефта, две месингови втулки и той, служи да натика чашката в цефта, а въздуха минава порез отвор, в първата втулка, и около тънката част дотиквача, във втулката има "О" пръстен и вятъра не излиза назат. Не се притеснявай питай, вече има натрупан опит.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Някой има ли взрив схема на Blizzard?
Моля за линк или файла.
Благодаря.
 

HellBoY

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

:)
 

Attachments

  • IMG_0078.jpg
    IMG_0078.jpg
    180.9 KB · Прегледи: 379
  • IMG_0083.jpg
    IMG_0083.jpg
    200.6 KB · Прегледи: 262

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Благодаря!
Ще свърши работа! :clap:

Интересно, че не ми беше отбелязало че имам отговор в "Нови отговори на моите публикации."Нещо системата не е отчела.

Чакам си близърда и събирам информация, но нещо из нета е доста оскъдна. Много малко е писано и казано за нея,... :'(
Не мога да намеря и на английски и руски...

Моля който чете и знае да сподели:
1. Разбрах за преразхода който дава, дали не е по-добре да се смени пружината на бойния клапан с по-силна, вместо да се реже тази на ударника.
2. Разбрах също за болестта и с платото. Редуктор ли е само решението? Ако да - кой и откъде най-добре.
3. Освен горните 2 и полиране на спусъка има ли още нещо което трябва да и се пипне.

Благодаря предварително.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

О, гледам по снимките по-горе, че Балистол се използва за почистване и на въздухарки.

Препоръчаха ми го за ловна пушка, затова се учудвам. Казват, че пазело дървенията и прикладите като цяло - за разлика от други химии с това предназначение.

Специални поздрави на голегата go_panch, който ме покани у тях, показа ми пушките си и ми разясни сума ти неща по Компресионната пневматика. Regards, колега!! :cheers:

Баси, хвърлихте ме у размисъл, не мога сега да реша... Дали да не се хвърля на един Хатсан като за начало? Евтин е, но малко грубичък.. иначе, има доста добри оферти за Хатсани.

Както и да е, ще го мисля.
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

@Samuil
Като за първа пушка си е супер хасана като цена и качество за тази цена . Ако си купиш някой от колега из форума вече направен следва само стрелба и кеф. Ако си купиш от магазина нов следват малко доработки които не са трудни и всеки технически грамотен човек би се справил и тогава кефа от стрелбата.
Желая ти успех в избора :cheers: :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

И аз имам Хатсан, но темата не е за него.
Освен това ми едва Близърда и искам да бъда подготвен за него :yahoo:

Та има ли съвети по въпросите ми?
Имам чувството че или постовете ми са невидими, или никой не знае отговорите, или най-вече на четящия не му се споделя.

Колеги - споделете - нали за това е форума. :)
Благодаря.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

29 Април 2011 - след 5 часа прекарани на заслона на Бонсови поляни с новият си Evanix Blizzard S10 Short си тръгнах със смесени чувства.
Много красива, средно тегло, добре балансирана, умерено шумна, удобна, мощна… но малко по-неточна от моето АТ44W-10 и с проблем в презареждането :eek:

Причините за точността може да са няколко.
1. Хатсанът е доста доработван и тунингован, Близърдът е от кутията.
2. Хатсанът е улегнал и прогонен през последните близо 2 години, близарда тепърва ще уляга.
3. Хатсанът прави средно 255м/с; 1,175гр; 38j , а Близърдът средно 290м/с; 1,175гр / 50j с мощността идва и неточността.
4. На Хатсана е навит модератор weihrauch който значително подобрява точността и групира, докато Близърдът си идва с вградения модератор в облечената цев…

Вчера прекарах 7 часа в разглобяване, снимки, полиране, оправяне, напасване, смазване и сглобяване.
Имаше и проблем с барабана. Надявам се, че го отстраних. (предстои ми ремонт на наранените барабани)
На снимките се вижда. Направили са малко по-дълга човка, която приплъзваше вместо да захапе в механизма. Също така бе сложен така, че когато се вкарва барабана може да накриви човката. Освен това и двете са направени от много мек метал, та се наложи да закаля човката. Още бяха изпилили прекалено дълбоко човката, което не позволяваше да захапе както трябва…

Полирах спусъковия механизъм и сега е супер.
Полирах дотиквача и т.н.

Така и не намерих схема на пушката – тези корейци така и не се научиха…
Направих снимки на всяка стъпка при разглобяването, за да помогне на колеги - бъдещи собствениици на Близарди.
Сглобих ги в едно видео, за да е по-компактно като формат за показване, иначе снимките са 70 и щеше да направи страницата много тежка. Ползвайте пауза ако ви се налага. Пуснах видеото на Full HD, но може да се гледа и на по-ниски резолюции.

В заключение ще кажа, че пушката е много лесна за доработка.
Забелязвам значително подобрение в качеството от предишните модели (съдя по снимките на колеги). Относно цев, боен клапан, пружини и др. карантии.
Общо взето съм доволен, имайки наум нейното бъдещо усъвършенстване.

HD 1080p full screen - http://www.youtube.com/embed/bbIQ1ZmDZKk
Link: http://youtu.be/bbIQ1ZmDZKk
:cheers:
 

HellBoY

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Браво за старанието коелега :cheers: Относно точноста , направи една хубава фаска на цевта и пробвай как ще е но без "заглушението" на цевта ... а после и с него :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Кажете стругар за фаската или инструмент за със бормашина. Помня някой беше правил със съчма и винтоверт... ???

Колкото за пробите - 1. ще опитам без, 2. с вградения такъв 3. и с вградения + weihrauch-а, като за последното ще ми трябва преходник.
Единия преходник може да е от вътрешната резба на цилиндъра към-то вътрешната резба на модератора. Ако не намеря някъде (което е малко вероятно) ще търся пак стругар. Двете резви са с различен диаметър и стъпка. Другият възможен преходник е от тези които се нахлузват, но не го предпочитам като вариант.

Ако weihrauch-а събира попаденията както при хатсанчо, ще се получи много тихо, точно но дълго пуцало :sniper2:

Сега ще му търся пружинки и редуктор. Някой да препоръча редуктор?
 

ангел иванов

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

За всичките ти въпроси-колегата Перил от Пловдивската група.Гаранция. :cool:
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Фаската май ще се окаже пипкава работа (от моя скромен опит). Ако я правиш на бормашината, много е вероятно да ти подведе на едната страна и да не стане идеално центрирана. При стругар не е проблем 11-те градуса, но обикновенно става с ръбче и трябва да се полира.
 

TeXHo

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

FreeMan написа:
... новият си Evanix Blizzard S10 Short ...

Честито! Вярвам, че след малко баене ще стане чудна пушка. Аз съм голям фен на Windy City като визия и ергономия, но точно нуждата от доработки ме отказа.

Пожелавам ти много радост и успехи с новото пушкало! :cheers:
 
Нагоре