EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Моята ,от 280м/с като навия 3 оборота на реголиращия болт и дава 337 м/с с баракуда има потенциял за мощност ама да видим дали ще има потенциял и за плато около 270-280 м/с с баракуда
в момента е нещо уникално само дига скорост тази пука явно е замислина за флоберка ама не и се отдава ;)
Колкото е по малко налягането толкова по голяма скорост :(
Мислих си да не е от хроното ,но и мишените го потвърждават на 130 бара е в центара на 120 бара дига и то значително така е в всичките налягания през 20 бара и дига скороста кам 20-30 м/с
 

Attachments

  • Photo-0981.jpg
    Photo-0981.jpg
    106.1 KB · Прегледи: 97
  • Photo-1077.jpg
    Photo-1077.jpg
    83.8 KB · Прегледи: 90
  • Photo-1076.jpg
    Photo-1076.jpg
    129.6 KB · Прегледи: 105

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Клапана сменял ли си оригиналният на S10 е доста голям някъде към 13-15мм а пружината е някъкъв абсурд, така че може да се разработва къде 120бара.
 

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

С стария клапан съм ,а отзад пружината на удърника сменя ли сте и колко е дебел тела?
Клапана ми е 12мм мисля да го направа 9мм и по яка пружина с 1,2ммили 2мм тел и водач на пружината да направа.
Но отзад пружината на ударника ми е като оригиналната само, че поръчах от завода в крън и тела ми е там 1,2мм дебел-сега намерих друга прожина с 1,5мм дебелена на тела.По здрава пружина ли трябва отзад на ударника или по слаба???/ :wall:
 

Attachments

  • 1974565678.JPG
    1974565678.JPG
    64.3 KB · Прегледи: 125
  • IMG_0159.JPG
    IMG_0159.JPG
    164.9 KB · Прегледи: 127
  • efr.jpg
    efr.jpg
    175 KB · Прегледи: 182

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Клапана е 9.5мм пружината му е 1.6 - 1.8 не помня колко е точно, пружината на удърника трябва да има 3-5мм просвет да не упира в ударника, защото ударника вибрира и има преразход, търси дебела пружина при мен е 67мм. прехода от клапана към цефта е пълна отврат, не съм правил нищо но ТРЯБВА.
 

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

По прехода кво се прави там??? :wall:Аз така ги права да не упират в ударника да има разстояние,съмнявам се в качеството и на пружината на удърника.
И ето каква пружина намерих за удърника дали е добра?
Пружината е същата като на Вюрт с 1,5мм тел,тази е по дълга 67мм
а другата е 55мм нямат по дълги от 55мм(Вюрта)
 

Attachments

  • efr.jpg
    efr.jpg
    175 KB · Прегледи: 155

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Тялото на клапана е оная глупост със 4 отвора и огромен канал за загуби може би :( има уплътнение със 2 О пръстена интересно е отгоре към цефта, там е на честна дума, няма ни О пръстен ни дай Боже, ей тъй отвор :eek: мисля го за сега нищо не съм измислил. Пужината ти май е слаба.
 

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Клапана към цевта ли говориш там има една бронзова втулка която е преходник от отвора на цевната кутия до цевта и там няма нито О-пръстен но не изпуска въздух него го проверих ,но на цевта сложих по стегнат О-пръстен ,че духаше яко от там.Оплътних е от всякъде не духа от никаде (тези проблеми ги реших),но остана само платото него не съм го правил ей така на късмет беше.Обаче има скоци и трябва да ги отстраня и събирам всякаква информация за този полуфабрикат ;)
Колко ти е дебел тела на пружината на ударника?????
 

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Пружината на удърника е 1.59мм. като най много може да е 1.8мм толкова място има, не може да не изпуска от бронзовата втулка, но незнам как да уплътня, на 9-10стр. има скорости.
 

Loki

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Бронзовата втулка я увивам с пвц фолио- самозалепващо да не опира метал в метал; пружина на ударника- Вюрт 55х 1,5 +подложни шайби полиамидни и свободен ход; клапан- ф10 с метален кожух; пружина на клапана- ф8, 40х1,2мм с външен водач да влиза въздуха право през нея.
Обаче не съм мерил плато.. :-\ (скоро ще отиде в купува-продава..)
 

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Мерси колеги полезна информация ми дадохте тъкмо навреме докато съм е разглобил да е направя. :bravo: :bravo: :bravo:
Ми аз така проверявах ,като навия саундмодератора и запуша с пръст изходщия отвор (преди това съм проверил да няма някоя чашка вътре в цевта) и стрелям въздуха си седи там и не се чува никакво съскане докато непусна пръста,също така и с всмукване с уста.Преди като правих този експиримент изпускаше въздуха от стержина на БК там липсва О-пръстен сега съм сложил там О-пръстен и нямам загуба от никъде.
Ако изпуска от бронзовата втулка,нали все пак ще се усеща загубата на налягането ,както споменах по горе или нещо бъркам ???
 

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Колеги,с какво смазвате биталната група ,на еваниксите -разбрах че с грес нестава ,защото като паднат температурите и греста втвърдява и от там и платото утива.Благодаря предварително? :wall:
 

andi

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

lynx написа:
Със 100% синтетично масло от двигателя на колата, на него температурите не му променят много характеристиките ;)


Да но за работата на двг ,за нас не точно същото . Аз слагам графит на прах . преди това мажа мн. тънко с балистол (оил) за да полепи :cheers:
 

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Мерси на всички който ми помогнаха да си направа пушката на Рашко,ИВ,Линкс ,Анди,Кид и други..и на Жорката от Асеновград,който ми помагаше с цени съвети и с хроно и с много други неща.Днес пострелях с баракуди и жсб-баракудите си ги вее както преди ,но с жсб се получават работите и то с 290-300 м/с права 45 истрела от 150 до 100 бара-ето и някой мишени на които си и прострелях и пушката.Спря да дига постояно скорост след доработките по БК. и смяна на по здрава пружина на удърника 61мм с 1,5мм тел.Влезна в плато 35 истрела в 145 до 110бара.
Вятъра им оказва еднакво съпротивлене и корекция както с баракуда така и жсб при постоянен вятър направих една проба ето и снимката 1 дод корекция за двете ;)
 

Attachments

  • 2r2r.jpg
    2r2r.jpg
    283.3 KB · Прегледи: 159
  • 2r22.jpg
    2r22.jpg
    259.7 KB · Прегледи: 132
  • rwr.jpg
    rwr.jpg
    323.1 KB · Прегледи: 136

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Най-после и аз да се похваля от последната мишена направена с ЖСБ–хеви 1,175г. разположена на 40м.дистанция и то постигната с моя еваникс след всичките му доработки,постигнах това и то последните 2 истрела леко пропаднаха беше края на платото (100) бара. ^-^ :cheers:
 

Attachments

  • miwena.jpg
    miwena.jpg
    207.8 KB · Прегледи: 152

dinkata

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Иване, в форума са рядкост хората които четат само по една или 2 теми ! Почти всички четат навсякъде, и като я пусниш една снимка в една тема няма смисъл да я пускаш и другаде, защото се вижда :cheers: :cheers:
 

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Добре Динка ,има и новобранци,ако някой си купи еваникс и влезне да прочете за еваниксите да му е по- лесно,всичко на едно място,така човек придобива по добра представа,не като мене за всичко питам и немога да намера свестен отговор(например ако се намаже еваникса с кавато и да е грес,било графитна или нещо което да е по гъсто от силиконова смазка на гамо се получават огромни скоци с над 30 м/с) и други такива тънкости касаещи този модел пушки или само при мене се е получило така.Затова е форум и колкото повече е писано в една тема толкова по добре за еваникса има само 26 страници и информацията нестига ,а за хатсана са вече над 100 страници там ако си купи човек един хатсан и само да изчете всичките мнения и може инжинер да стане.Така,че според мене колкото повече се пише толкова по -добре.
Бъди здрав,не се заяждам само споделям мнение и тази седмица може да се видим на Оризаре. :cheers:
 

rashko

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Относно греста Аншутца ми е намазан обилно с SKF за лагери/по ударника/ може и да има леки скоци +-2-3м ама какво от това механиката работи като часовник ;)

Препоръчвам и червеното масло за автоматици и всякакъв вид чисто синтетично масло ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

rashko написа:
Относно греста Аншутца ми е намазан обилно с SKF за лагери/по ударника/ може и да има леки скоци +-2-3м ама какво от това механиката работи като часовник ;)

Препоръчвам и червеното масло за автоматици и всякакъв вид чисто синтетично масло ;)

:iagree: Много хора тук, включително и аз, мажат с полусинтетично или синтетично двигателно масло /кой каквото ползва за колата си/. Почти не се влияе от температура и има дълъг живот. Също така не съхне, а и е рядко, което също е плюс.
 
Нагоре