EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

Орлин Вълчанов

Потребител
Колеги,как се вади дотиквача и останалата част от зареждащата група на Рейнсторм със страничен болт за зареждане?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Отделяш цевната кутия от приклада, като развиваш болта отдолу. Развиваш дръжката на страничния болт. Развиваш задната тапа на пружината на ударника-намира се в отвор в задната част на цевната кутия. След като развиеш тапата, целият механизъм излиза. Вадиш, полираш и поставяш всичко в обратен ред по същия начин. Забърши добре всички детайли-не трябва да има никаква смазка никъде. Успех и не бързай.
 

Орлин Вълчанов

Потребител
Страничния болт за зареждането завършва в края с втулка,в която влиза оста придвижваща ударника и дотиквача(не е завит в нея).Като се развие тапата отзад излиза само пружината и ударника...горната част от групата остава,защото въпросният страничен лост
опира в цевната кутия...предполагам че оста на лоста може да е от две части за да може да се извади,но не съм сигурен как е,а и не се вижда
добре.Ако остане време довечера ще направя снимки за да се види. :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Страничният лост е на резба и се развива. Дори трябва да се развие лесно, освен ако не е омазано с фиксатор.
 

Орлин Вълчанов

Потребител
Мерси колега,довечера ще го доразгледам...може и да пропускам нещо.Ако не ще кача снимка да се види как е
 

bateelmo

Потребител
А има ли възможност да се развие белия елемент отзад и после другата част на дотиквача да мине напред и да освободи лостчето.
 

Орлин Вълчанов

Потребител
Ами на мен това ми е идеята,ама не съм сигурен...понапънах го леко,но не подава...като не съм напълно сигурен не искам да го насилвам...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не го напъвай. Моят болт е друг-с кръгло и право стебло. Твоят е от новите. Не бързай-ще намерим инфо или схема в нета.
 

Орлин Вълчанов

Потребител
Лошото е че за новите модели няма още много инфо...доста търсих но няма нищо конкретно за този тип зареждане.
 

andi

Редовен Потребител
Скоро писах ,че си поиграх с един Монстър 6.35. Та при около 110дж събра пластмасовите карантий на щтрауда , и почна да ги вади като натрошени фидета .
И тези красоти са направени за новия пълнеж на щтрауда му . Само закален алуминий. Никакви пластмаси при такива мощности.
 

Attachments

  • IMG_20160802_201934.jpg
    IMG_20160802_201934.jpg
    178.4 KB · Прегледи: 138
  • IMG_20160802_201922.jpg
    IMG_20160802_201922.jpg
    172.2 KB · Прегледи: 130

Sen

Редовен Потребител
Анди, можеш ли да кажеш каква е резбата отпред на капачката на шрауда на тоя Мах? Имам предвид размер?
Мен по-точно ме интересува модела Max ML - някой изобщо има ли наблюдения какъв размер е резбата, мъжка/женска?
В нета няма еднозначно инфо; най-често казват М22х1 - 22 мм диаметър със стъпка 1 мм...
 
Нагоре