EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

bateelmo

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

И да е малко по голям диаметъра на виката мисля че отвора в приклада на еваникса има луфт. А и не съм сигурен че оригиналния на еваникс е толкова малък като на хасана.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Манометърчето на WIKA е с диаметър 28мм. Мериш и преценяваш.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Със сигурност ще се наложи да се разшири отвора в приклада, луфта няма да помогне.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Здравейте колеги :)

Искам да ви попитам дали има хора от форума притежаващи EVANIX WINDY CITY 5.5 . Искам да попитам дали всичко което пишат за нея е вярно?? Интересува ме дали е мощна дават я до 400 м/с и 60j това дали е вярно ??? Направо вече ми пуши главата :wall: :wall: :wall: Всеки ден се разубеждавам каква пушка да взимам : ( Еваникса става ли за точна стрелба на 50м. или повече ? и друго важно нещо колко изстрела прави с едно зареждане.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Еваникса може да стане много точен и добър, но след много време и нерви в доработки.
Всъщност това важи за всяка една пушка. Аз дори и дейстейт да имам ще си го доработя.
Няма пушка която да е перфектна. (Не че може някога да стане, но поне се усъвършенства.)

Имах Близард. Качеството на изработка на детайлите бе по-високо от всичко което съм видял да се продава в Б-я, може би защото бе закупен от САЩ.
Въпреки всичко не стреляше добре. След няколко мезсънни нощи и дълги дни започна да стреля като бръснач.

Ако не е крастата да продавам и купувам следващата щукнала в главата ми сигурно щях да съм още с нея.
Бях достигнал до нейния оптимум, оттам насетне трябваше редуктор и Валтерова цев. Тъй като си е инвестиция реших да ъпгрейтна на АА.

Еваниксите не са лоши като пушки.
На мен много добре ми пасваше.
Сега свиквам с АА и още не съм влязъл в ритъм.

Имаш ли пари купувай смело, стреляй, доработвай,... като ти омръзне - продаваш и купуваш друго.
Успех.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

FreeMan написа:
Еваникса може да стане много точен и добър, но след много време и нерви в доработки.
Всъщност това важи за всяка една пушка. Аз дори и дейстейт да имам ще си го доработя.
Няма пушка която да е перфектна. (Не че може някога да стане, но поне се усъвършенства.)

Имах Близард. Качеството на изработка на детайлите бе по-високо от всичко което съм видял да се продава в Б-я, може би защото бе закупен от САЩ.
Въпреки всичко не стреляше добре. След няколко мезсънни нощи и дълги дни започна да стреля като бръснач.

Ако не е крастата да продавам и купувам следващата щукнала в главата ми сигурно щях да съм още с нея.
Бях достигнал до нейния оптимум, оттам насетне трябваше редуктор и Валтерова цев. Тъй като си е инвестиция реших да ъпгрейтна на АА.

Еваниксите не са лоши като пушки.
На мен много добре ми пасваше.
Сега свиквам с АА и още не съм влязъл в ритъм.

Имаш ли пари купувай смело, стреляй, доработвай,... като ти омръзне - продаваш и купуваш друго.
Успех.
Колега благодаря за бързия отговор :) Но ако не е проблем обясни ми какво значи доработка ?? Нещо се сменя по нея ???? Слага се нещо допълнително да стане по мощна или се сменят части с по хубави??? Питам защото тя пушката 2000 лв. ако тръгна да и взимам допълнителни чаркове работата ще стане в КОСМОСА :wall: :wall: :wall: :wall:
 

lynx

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Някои части си ги преработваш или правиш нови на стругар, не е много скъпо но пушката става доста по-точна.
А за мощност, тя си е достатъчно мощна.
Ще ти трябва малко време за стрелби за да научиш, че мощноста не върви ръка за ръка с точноста, в много от случаите е точно обратното.
За какво ти е мощност като не уцелиш? Само хабиш чашки.
Всеки си има критерии за хубава пушка и за точност.
Ако няма да стреляш по хартиени мишени и да мериш групи, пушката най-вероятно няма да се нуждае от преработки.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

При Близарда вече не помня, но имаше доста прекарано време.
Полиране на всички вътрешности, всеки детайл по отделно с много внимание, барабанните пълнители с леки фаски и полирания на режещите и нараняващи чашките ръбове, смяна на пружините на БК и ударника, специално внимание на спусъка - беше като електронен... Всичко бе направено без стругар. Т.е. нямаше сериозни интервенции и конструктивни промени.
Слабото място е презареждането на тази пушка. С колкото собственици бях говорил - всички имаха проблем там. Всъщност много пушки имат проблеми там - повечето мачкат полите на чашките, което е много гадно понеже не го и подозираш ако не направиш специален тест а доста класни пушки го имат този проблем. При еваникса не ги мачкаше, но едно петле отказваше да бута барабана.

Иначе стана много добра, но вместо да сменям цевта и да слагам редуктор, реших да мина направо на нещо с Валтерска цев и от там се почнаха одисеите с АА в която пушка инвестирах 5 пъти повече време от Еваникса в доработки ;)
Уж започнахме със стрелбата като хоби а стана така че станахме шлосер-монтьори с 3ти разряд стругари, с познания и цели на инжинери ;)
 

TeXHo

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

IGRO написа:
... Питам защото тя пушката 2000 лв. ...
За тези пари, имам много кратък отговор за твоето търсене, само 2 букви: FX.
По моя Роял май нищо не е доработвано, не виждам и нужда да доработвам. Вадиш от кутията, пълниш въздух и хубави чашки и отиваш да правиш групи под 1МОА (ако няма много вятър). Съжалявам, че препоръчвам друга марка в темата за Еваникс. И на мен много ми хареса Windy City като ергономия и визия. Просто за тази цена, може да получиш повече.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Зависи от гледната точка.
Ако бях си взел Роял - щеше да мине през мастерская задължително.
Просто няма как пушка да стреля от кутия така както може да стреля след доработки.
Всеки си избира.
Само ще кажа че ААто сега стреля с няколко нива по-добре от началото. А повечето си стрелят от кутията с нея и са си супер доволни.
Да ама не всички.
Всички стрелят от кутията, но въпроса е могат ли по-добре и къде е лимита.
 

stelibg

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

FreeMan написа:
Ако бях си взел Роял - щеше да мине през мастерская задължително.
Просто няма как пушка да стреля от кутия така както може да стреля след доработки.
Всички стрелят от кутията, но въпроса е могат ли по-добре и къде е лимита.

Съжалявам, че се отклонявам от темата, но явно НИКОГА не си имал сериозен "допир" със Steyr. ТАМ НЯМА КАКВО ДА СЕ ДОРАБОТВА. И електронният спусък не е най-добрият ....
 

cilindura

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Здравей колега stelibg, ако си се занимавал с тунинг, независимо на какво: автомобил, мотоциклет, оръжие и т.н. ще разбереш, че абсолютно всичко подлежи на тунинг. Хората тунинговат автомобили за стотици хиляди левове, а тук говорим за пушки от 500 до 4 - 5000 лева. Когато си творческа личност винаги си тласкан от Бог към все по - нови и все по - съвършени конструкции. Аз например работя на принципа на базата или стъпалото: когато човек е създал нещо, не зависимо колко добро е то, вземайки го за база (стъпало) се стремя да направя нещо по - съвършено. На този етап всичко върви по мед и масло. ;) Като пример ще посоча холандската фирма Бюмонд, която произвежда детайли за Дейстейт, но в същото време произвежда и пушки със същите, но тунинговани детайли. Същите пушки са далеч, по - прецизни и много по - мощни от Дейстейт, а и цените им вече са над 3000 евро. Така че изводът, който съм си направил е следният - всако едно изделие, независимо от нивото на неговото техническо съвършунство, подлежи на усъвършенстване (тунинг)
Наздраве :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Щаер ЛГ110 е една от най-често тунингованите пушки.
Има много инфо в нета.
Това не значи че е лоша, напротив!
Толкова е добра, че си заслужава усилията и парите за сериозен и скъп тунинг.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

lynx написа:
...сериозен и скъп тунинг.

И понеже е много евтина та и скъп тунинг да и се направи... И един Марч като и турнеш.... Колелца, тумблери и прикладче.... :crazy:
 

TeXHo

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Хора, отплеснахме се от темата, но по-лошо - от същината на въпроса на колегата. Той иска пушка за да стреля, не да си играе на направи си сам или да храни стругарите.

Мисълта ми беше, че за разлика от Еваникса, има други пушки, които от кутията са способни на резултати, които са далеч над възможностите на повечето средностатистически стрелци.

Иначе и любимия ми FX се поддава на тунинг, както някой колеги са доказали. Аз обичам да няма нещо в пушките ми, което да ме дразни. Затова си промених визията на Хемерлито. Но, по FX-а, просто няма нещо, което да се НУЖДАЕ от пипане. Вадиш, стреляш, почистваш, прибираш. Повтаряш винаги, когато имаш възможност ;)
 

stelibg

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

lynx написа:
Щаер ЛГ110 е една от най-често тунингованите пушки.
Има много инфо в нета.
Това не значи че е лоша, напротив!
Толкова е добра, че си заслужава усилията и парите за сериозен и скъп тунинг.
Единствения "сериозен тунинг " на Steyr LG 110 е по "дървенията". Ама това според мен не е тунинг. И ако смятате препилването на спусъка, обирането на осенъците, полирането тук там за "тунинг"?!?! Това просто е недовършена работа от производителя...
Много се отклонихме от темата....
 

batnan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

МАХ,GIANT,CONQUEST кога това нещо ще го има по БГ магазините?
 

ivofox

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Здравейте колеги :cheers:
Счупи ми се детайла за превъртане на барабана на Еваникса.
Едно от щифтовете се е отварил и искам да попитам дали подлежи на заварка (детайла е закален) и ако подлежи на заварка с какво може се завари с точкова заварка или с телоподаващо?
Благодаря предварително.
 

Attachments

  • SAM_1269.JPG
    SAM_1269.JPG
    317.9 KB · Прегледи: 160
  • SAM_1279.JPG
    SAM_1279.JPG
    387 KB · Прегледи: 148
  • SAM_1276.JPG
    SAM_1276.JPG
    261.2 KB · Прегледи: 153

paolo_n1

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

някой знаели как и откъде човек може да се сдобие с EVANIX MAX BULLPUB?
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

paolo_n1 написа:
някой знаели как и откъде човек може да се сдобие с EVANIX MAX BULLPUB?

Ето: http://www.pyramydair.com/s/m/Evanix_MAX_Bullpup/2727



ivofox написа:
Здравейте колеги :cheers:
Счупи ми се детайла за превъртане на барабана на Еваникса.
Едно от щифтовете се е отварил и искам да попитам дали подлежи на заварка (детайла е закален) и ако подлежи на заварка с какво може се завари с точкова заварка или с телоподаващо?
Благодаря предварително.

Ако говориш за оста която е между двете планки - това е нормално - всички Еваникси го правят това. Просто я върни обратно - планката отгоре и кутията отдолу ще я притискат и оста няма да изпадне. Ако не става е добре да се капне внимателно без да се заварява към детайла, но е рисковано.
Иначе това е слабото място на всички Еваникси - презареждането и то точно там в тези 2 детайла - петлето на барабана.
Няма колега дето да не се е оплакал от там.
 
Нагоре