Ekol Ultimate или Hatsan Airtact ED / PD

KIK

Новодошъл
Здравейте. Колебая се между тези два модела.
Ekol Ultimate или Hatsan Airtact ED / PD 5,5
Търся нещо силно и възможно най точно до 200 лв.
Въпросите ми са. Коя бихте избрали ?
Екол модела го дават до 310мс /в бг сайтовете/. А в чуждестранните го дават 190. Не зная на кой да вярвам.
Хатсана ме спечели с това, че има автоматична защита и го дават 245мс във всички сайтове /бг и чуждестранни/.
Коя е и по здрава ?
ПП приемам и други предложения. Но бюджета в момента ми е това. Ако се запаля по хобито ще я сменя след време.
 

Павката

Редовен Потребител
Моделите,които си избрал по-скоро някой запален ще откажат...Почети повечко във форума за избор на първа пушка.Не вярвай на никакви сайтове,а се посъветвай с колеги.
 

KIK

Новодошъл
Хатсанът е пълен боклук. Вероятно Еколът е малко по-качествен.
За тия пари си вземи един Метеор 1000. Доста по-класна пушка е от двете.
Приемам предложението. Може ли повече ифно за модела. С какво превъзхожда другите два ? По здрава и точна ? С какво се слави.
Нали за този модел става дума -
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Приемам предложението. Може ли повече ифно за модела. С какво превъзхожда другите два ? По здрава и точна ? С какво се слави.
Нали за този модел става дума -
Ето ти цяла тема за четене:
 

KIK

Новодошъл
Ако си вземеш Хатсан няма да се запалиш по хобито :D Предполагам, че и с Екол-а ще е така. Всички турски от тоя ценови диапазон са боклуци. Послушай колегите за Метеор-а.
Поръчах тази. Нали за нея говорите ?
Слушам ви съветите. Затова и писах. Да кажат опитните :)
Че аз ги харесвам по визия и параметри на хартия.
 

M. Mihaylov

Новодошъл
Поръчах тази. Нали за нея говорите ?
Слушам ви съветите. Затова и писах. Да кажат опитните :)
Че аз ги харесвам по визия и параметри на хартия.

Да, за тази става въпрос. Хубаво е да се чете и пита преди покупка. Аз не го направих и си купих един Хатсан - грешка отвсякъде :D :D
Както е написал @Hidden задължително отваряне и почистване на смазката вътре, още преди първия изстрел с пушката. В противен случай пушката ще дизелира, а това е нежелан ефект, който най-малкото ще доведе до увреждане на маншета.
 

KIK

Новодошъл
Добре си направил.
Хубаво е някой да отвори пушката и да я почисти преди стрелба. Нарича се разконсервиране и ще ти спести грижи.
Принципно ако има видеа в ютуб как се прави. Ще го направя сам. Имам еърсофт реплики. Сам си ги подържам. Та мисля, че се справя. Сега имам друг въпрос. Забравих да питам в магазина дали ще ми пуснат някаква бележка за КОС. Принципно предполагам, че тази е слаба и не е нужно да се уведомява КОС. Но искам да го направя. На времето ме накараха да уведомя КОС за пистолет Blow h1 /ако не бъркам модела/.
Та за по сигурно ще отскоча и до тях. Но каква бележка трябваше да изискам от магазина ? Фактура или само касов бон ? Или нещо друго ?
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Принципно ако има видеа в ютуб как се прави. Ще го направя сам. Имам еърсофт реплики. Сам си ги подържам. Та мисля, че се справя. Сега имам друг въпрос. Забравих да питам в магазина дали ще ми пуснат някаква бележка за КОС. Принципно предполагам, че тази е слаба и не е нужно да се уведомява КОС. Но искам да го направя. На времето ме накараха да уведомя КОС за пистолет Blow h1 /ако не бъркам модела/.
Та за по сигурно ще отскоча и до тях. Но каква бележка трябваше да изискам от магазина ? Фактура или само касов бон ? Или нещо друго ?
При всеки КОС е различно. Най- добре питай във вашият какво точно искат
В Монтана искат:
1 фактура/касова бележка (самия магазин издава някаква бележка с №, марка и модел на пушката и данни на магазина - това се носи).
2 преснимана лична карта, двустранно
и
3 пушката.
Щом ще я купуваш от ВИП-а (гънс.бг) може да искаш да ти я замерят и да ти дадат бележка с мощноста. Ако е под 24 J няма нужда да я уведомяваш в районното.
 

hr_ivanov

Потребител
Същия колега, който предлага Метеора на всеки , който е решил да си купи Хатсан, в една друга тема преди два месеца е споменал, че въпросния Метеор е под 24 дж. и няма нужда от уведомяване на КОС.
Колкото до въпроса кое е по-добрия избор - преди няколко месеца аз се колебаех долу горе между същите варианти, както и ти. Четох доста, гледах клипове и без да питам взех Хатсана. Добавих му някаква бюджетна оптика 6х40 и в крайна сметка смятам, че постигнах целта която търсех. Стреляме за забавление с децата през уикендите от време на време - по мишени, кенчета. бутилки и други подобни. Пушката се държи прилично, на 15-20 м рядко пропуска целта, а всеки удар в десетката е повод за радост :) То е ясно, че с пушки за под 200 лв. няма как да се мерим с шампионите, така че пуцай си и се забавлявай. Както всяко друго хоби, това също може да е ужасно скъпо.. но всъщност не е задължително.
Добре че не видях вчера темата ти, иначе щях да ти препоръчам своя избор и после да ме застрелят снайперистите тука :)
Пожелавам много десетки с Метеора и много забавни истории около десетката. Пък ако се счупи, вземи си после и един Хатсан, така ще можеш сам да прецениш дали сега си сбъркал или не :)
 

Павката

Редовен Потребител
Ами на 15метра и прашка ще свърши работа,а с Хасан явно голям късмет си изкарал щом го имаш от няколко месеца и още стреля,че и оптиката е здрава!
 

hr_ivanov

Потребител
Ето, почна се :) Да, колега, сигурно е на късмет. Прашката е добра идея, ще се пробва :) Жив и здрав бъди! :)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колега здравей,ето къде да споделиш мнение: https://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-всички-модели-пружинни-пушки-на-фирмата.37/
Дори мисля е по-добре да се отвори самостоятелна тема за пушки,като Хасан Airtact защото е евтина пушка с атрактивна визия и е полезно да има инфо за този сегмент пушки...за който не държи на качество и т.н
 
Последна промяна:

hr_ivanov

Потребител
Колега здравей,ето къде да споделиш мнение: https://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-всички-модели-пружинни-пушки-на-фирмата.37/
Дори мисля е по-добре да се отвори самостоятелна тема за пушки,като Хасан Airtact защото е евтина пушка с атрактивна визия и е полезно да има инфо за този сегмент пушки...за който не държи на качество и т.н
П.с
Благодаря колега, Тук си позволих да споделя мнение, понеже човека питаше точно за Хасан Airtact. А тази тема я преглеждам от време на време, но не ми е хрумвало да споделя нещо конкретно. Като цяло, наблягам на четенето в този фоум - за писането си има достатъчно експерти. Дано не съм подразнил някого от тях, че като гледам с какви пушки са повечето, по добре е да си трая :)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
....за всяка пушка си има тема,ако искаш да бъдеш полезен за някой човек в твоята ситуация споделяш инфо.
 
Нагоре