Effecto

ToHKa

Редовен Потребител
Гайс, някой би ли ми измерил Ф-то на щуцера на Зеона ,моля ? :)
 

LogiBG

Редовен Потребител
ПХ-5 на 50 и 85м. на открито, от опорни торби, без вятър. Жсб 1.03(15.89) лети с 292-294м/с и пушката ги обича повече от 18грейновите чашки.
 

Attachments

  • IMG_0431.jpeg
    IMG_0431.jpeg
    448.5 KB · Прегледи: 112
  • IMG_0430.jpeg
    IMG_0430.jpeg
    396.5 KB · Прегледи: 115
  • IMG_0429.jpeg
    IMG_0429.jpeg
    397.9 KB · Прегледи: 112
Последна промяна:

ToHKa

Редовен Потребител
Групите са страхотни стрелба на открито и пушка от кашона ?
 
Последна промяна:

LogiBG

Редовен Потребител
Да от кашона е и с до 21 грейна чашки/слъгове прави много добри групи. Като имам възможност ще пусна групи с 21 грейна слъг и ще видя дали може леко да се натегне пружината, че не съм разглобявал още отзад пушката a ми е много интересно може ли леко да се засили, купих си и жсб слъгове за проба ще видим.
 

Krasikam4o

Потребител
Да от кашона е и с до 21 грейна чашки/слъгове прави много добри групи. Като имам възможност ще пусна групи с 21 грейна слъг и ще видя дали може леко да се натегне пружината, че не съм разглобявал още отзад пушката a ми е много интересно може ли леко да се засили, купих си и жсб слъгове за проба ще видим.
Имат винт на самия ударник , който се регулира. На моята пушка навих няколко оборота и се вдигна мощността от 42 на 55 J, без да се налага да пипам регулатора. Под навиване на няколко оборота имам предвид да се скъси , не да го удължаваш, предполагам по-голямата инерционна сила , отваря бойния клапан малко повече. Като свалиш приклада , ще видиш винта на ударника, има малък стопорен винт , след отвиването му , се регулира лесно. Предполагам от регулатора ще може да вдигнеш още някой J, но по--голямата мощност ще е за сметка на броя изстрели.
 
Последна промяна:

LogiBG

Редовен Потребител
Накратко как се регулира, оказа се че е по-различно от пх-4 или аз поне разбрах че при теб е по-различно. Пред спусъка е оставен отвор и регулатор с много дупки в него за малак шестограм(има го в комплекта). След лека заигравка стигнах 280м/с с 23грейна слъг. Като може още малко но нещо ми идва рискува работа и го върнах в начално положение за сега. Ще пусна задължително някаква мишена през уикенда на малко по натегната пружина, но в края на деня няма да я насилвам и ще я оставя както си беше. Прикачвам снимки, за бъдещ сблъсък на някого с пх5. Въпросния е елемент номер 18 на третата снимка и си е описан в ръководството като болт за регулаж на пружината.
 

Attachments

  • IMG_0499.jpeg
    IMG_0499.jpeg
    176.8 KB · Прегледи: 71
  • IMG_0500.jpeg
    IMG_0500.jpeg
    269.7 KB · Прегледи: 71
  • IMG_0502.jpg
    IMG_0502.jpg
    121.9 KB · Прегледи: 71
Последна промяна:

Krasikam4o

Потребител
Същото е , това имах предвид. Само , че не натягам , а го отхлабвам и се вдига мощността, явно заради по-големия ход на ударника и инерционните сили.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Да ъпна темата малко. За собствениците на пх5, ако пушката започне да издава лек тътен при изстрел и го усещате на бузата от пружината на ударника е. Нямаше особено промяна на скороста, но след натягане все още го имаше звука. Новата влиза по добре във водача и май от там е идвал проблема. Други проблеми за сега няма, точноста е на ниво а цевта почти не се зацапва което ми харесва защото поне при крала почиствах често. До тук много добре се справя ефектото.
 

llcoolj

Редовен Потребител

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Обещаващо,да видим кога ще го пуснат и в какви калибри!
Немогат да преценя на снимките ,приклада пластмаса ли е?
 

shaman

Редовен Потребител
Обещаващо,да видим кога ще го пуснат и в какви калибри!
Немогат да преценя на снимките ,приклада пластмаса ли е?
Миналогодишния хлопаше малко. но предполагам са го оправили.. Не се сещам от какъв материал беше..IMG_1510.JPG
 
Нагоре