EDGUN

lynx

Редовен Потребител
Да, това с изчакването между изстрелите също е фактор.
На някои редуктори им е нужно повече време за да затворят напълно.
 

andi

Редовен Потребител
Расход в см^3/Дж = 5,5
много добър разход , чак нереален . Това с въздух ли ?
 

anibis

Редовен Потребител
andi написа:
Расход в см^3/Дж = 5,5
много добър разход , чак нереален . Това с въздух ли ?
Да Анди с въздух е, при нас няма метанаджии ;)
Грешка на колегата С/Е подведохме се по неговите думи че резервоара е бил 200сс. Ето какви са резервоарите на всички Едгън-ни неговия/малкия/ е 247сс. средния Едгън е с резервоар 289сс а най големия Едгън е с резервоар 388сс :cheers: Така трябва друго да излезе на таблицата.
Введите значения :
Po= 200 Начальное давление, атм
P1= 93 Конечное давление,атм
V= 247 Объем резервуара, см^3
E= 45 Энергия пули, Дж
n= 85 кол-во выстрелов

Ответ:
Расход в см^3/Дж = 6,5
6,9 (рез-тат по классической формуле для "идеального воздуха")
 

stelibg

Потребител
Ха, тъкмо си мислех, че пушката няма редуктор, а то се оказа обратното. МНОГО странно плато за редукторна пушка. Трябва си спокойно топло местенце за хронографиране.
 

go_panch

Потребител
Тоз юнак пуска клипчета на различни прототипи има няма през 3-4 месеца. Оня ден му писах писмо с горе-долу следния текст "Искам да си купя Матадор но няма да дам толкова пари за single-shot пушка. Мислите ли да пускате multi-shot версия в следващите 6 месеца, за да изчакам или да си купя пушка от друга марка"
Отговорът: "Нямаме планове да пускаме multi-shot в следващите 6 месеца"
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Mon, Jun 3, 2013 at 12:44 PM

FROM EDgun.ru - Пневматические винтовки и пистолеты PCP TO You

Обновление R3 до R3M

From EDgun.ru - Пневматические винтовки и пистолеты PCP
To ivodoc

ivodoc,
Уважаемые поклонники продукции компании ЭДган. Уведомляю вас о том, что ООО "ЭДган" запустило многозарядную версию Матадора R3M в производство. Подробности можно прочесть по этой ссылке: http://edgun.ru/forum/index.php?showtopic=17841
Надеюсь, что вам всё понравится.
С уважением,
Эдуард.
 

andi

Редовен Потребител
Едуард освен добър производител е и мн добър търговец . :bravo: :bravo: :bravo:
За да не загуби пазар зарязва самозарядния вариант и пуска по спешност многозаряден с възможно най-малко преработки .
Много ми хареса фиксиращата съчма на барабана(магазина) - хитро решение да няма фиксиращ щтифт . А това със щтракването на резервния барабан(магазин) под монтажната релса е гениално решение - не се налага да прави нищо по приклада !
И друго ми направи впечетление - пушката пристига направо с калъф-раница !
И отново е прикладиста и много тиха и точна !

пп. Обаче продължавам да мисля, че задния болт не е най-удачния вариант за булпап . И в 12мм барабан (магазин) Predator Polimag ще влезе, но няма да стигне и за ББ топче в полата :pardon:


DSCN3583
 

boceto84

Потребител
Много хора са получили email-и.Не можах обаче да намеря цена за многозарядния модел
 

FreeMan

Редовен Потребител
Поиграх си малко да направя стравнителна таблица.
Все още няма многозаряден вариант в сайта.

Укороченния (късия) вариант е много съблазнителен, макар че само за 6,5см отгоре Стандартния има повечко плюсове.
Всичко зависи дали ще се навива отпред модератор.
Тези които имат ЕдГъни могат ли да споделят дали на около 45j са "достатъчно" тихи със облечената цев или е нужен допълнителен мод.
 

Attachments

  • EdGun.4in1.jpg
    EdGun.4in1.jpg
    188 KB · Прегледи: 99

andi

Редовен Потребител
Руснаците се оплакват от късия , че е много по шумен от стандартния и затова вземат основно стандарта . А лонга бил най-тих .
 

FreeMan

Редовен Потребител
andi написа:
Руснаците се оплакват от късия , че е много по шумен от стандартния и затова вземат основно стандарта . А лонга бил най-тих .

Сигурно е така - поради по-дългата цев и по-малкия преразход...
Едва ли облечените цеви са различни отвътре.
Дори гледам че разликите в общата дължина не съответства на разликите на дължините на цевта.
Разлики Къс - Стандартен в обща дължина -65мм
Разлика в дължината на цевта -50мм
Може дори да е опитал да заглуши още малко късия вариант.

Между другото не гледайте снимките за сравнение - сниман е стандартния вариант и другото е скъсявано и удължавано със слаби фотофопски умения.
 

andi

Редовен Потребител
-поради по-дългата цев и по-малкия преразход-

Може да има значение и по-дългия в "интегрираната част" модер .
 

FreeMan

Редовен Потребител
andi написа:
-поради по-дългата цев и по-малкия преразход-

Може да има значение и по-дългия в "интегрираната част" модер .

Обратното - Модера би трябвало да е по-дълъг при късия вариант - виж цифрите...
Разликата в тишината идва от дължината на цевта и от там по-малък преразход.
 

andi

Редовен Потребител
Сравнявам стандарта и лонга . а по-дългата цев има и повече " облечен" обем на модера .
 

dberov

Редовен Потребител
Каквото и да е качеството ако не се пази и смазва когато не се използва става това.

ilyi.jpg



uvnw.jpg
 

Беселин

Потребител
Едгън имаше във форума(на колегата Mangusta от Добрич) обаче като я купи и писа тук всички се впуснаха да му обясняват как се е прее...ал с тази пушка понеже не била нищо особено и се правеха сравнения с доработен Хатсан.
 

lynx

Редовен Потребител
Цената не е най-определящия фактор, напук на кризата, хората отделят все по-сериозни суми за хубави въздухарки.
Не случайно всяка втора пушка във форума стана Дейстейт Уолф, както е тръгнало скоро ще задминат по брой АТ-44 ;)
Ако ЕдГън присъстваше в нашите магазини, щеше да е доста разпространен, въпреки отровната цена.
Особено след появата на многозарядния вариянт, ще има модели за всеки вкус.
За мен лично булпапа задължително трябва да е многозаряден, но това си е лично мое мнение.
 

go_panch

Потребител
dberov написа:
.... Ами аз не съм видял една мишена с тази пушка, никакви замервания как работи редуктора или даже една снимка да се е похвалил тоя който си я купил освен Mangusta който е отворил темата.
Групи има в пост 198 в настоящата тема а замервания - в пост 220 (които са доста впечатляващи)

dberov написа:
Аз от както съм вземал Крикета, (началото на Юни) имам изстреляни над 15 000 чашки и нищо не се е повредило по пушката ми!
Ха сега обясни защо, след като си пуснал над 15 000 чашки и една камара снимки на групи, и аз и Миро и онзи дребосък те бихме като прасе в турски двор на бенча в Пазарджик?
 

azzaro

Потребител
Били сте го не защото пушката му е лоша ,а защото така се е случило и сте имали повече късмет с вятъра .Щуреца и вълка стрелят далеч над нашите възможности,виновни са си задприкладните устройства ! Надявам се да сте ме разбрали а да не се чувства някой засегнат!
 
Нагоре