DIANA

astra

Редовен Потребител
колко трябва да порасна след като сега съм на 53 лазарника... Виж Дени пораснал - купил си...
Проста сметка! Джетро е на 61, а ти си на 53. Значи, остават ти някакви си 8 години да сбъднеш мечтата си ;)
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Astra-та изкара почерпка от 1 бира … подмладил ме е малко. На 18 ноември навърших 62. В този дух Сплитчето би казал възраст 14 годишен, така почерпката става 2 каси бира
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Diana 75 след пълна профилактика:
Разглобяване, премахване на мръсотия и стара смазка, преглед с нанасяне на нова смазка и освежаване на приклада.
Установихме, че механиката е в перфектно състояние. Скорост 180м/с с 0.52 в коридор под 1м/с.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Няма нищо налично,обаждаш му се той ти казва дали и кога може да ти я внесе,актуална цена,капарираш и чакаш.....!Ако не можеш от чужбина по-добре питай Заримек дали ще правят поръчка да ти я викнат,но пак ще чакаш.Гърка я има https://airgunshop.gr/1.-aerovola-tufekia/elatiriou/diana/diana-48-5-5-mm/
А ако вярваш,че клонингите на BAM имат нещо общо с оригиналите то в Сотис имат BAM 30,нещо към 350лв беше!
 

Божо

Потребител
Благодаря за линка! В темата за Вайх прочетох за някои не съвсем перфектни екземпляри от най-новото производство. Някой има ли преки впечатления от новите 48-ци как са?
Остана ми несбъдната мечта от както като дете я гледах в ловно-рибарския магазин в града и нещо съм си навил да си я подаря за рождения ден.
Основата на мушката, спусъковата скоба и поне върху тапата на цилиндъра има пластмаса, предполагам самата тапа е метална. Трябва да е със спусък Т06, нали?
 

Божо

Потребител
Все по-близо съм до поръчката на Д48.
Ще мога ли да ползвам без проблеми дампата, четох за Диани на които цевта сочела леко надолу и хората ползват някакви компенсиращи монтажи, за да коригират това.

Дампа ДМ60 и Липърс 4х32 мисля да накича, тези от обявата ми.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
4х 32 е малко за тази пушка,няма да можеш да и изстискаш потенциала,ти и на механични ще си буташ бурканчета на 50 м. като и свикнеш,нещо х 16,даже х24 ! Това е шината за"чупещи" се цеви,но мисля че е ок и за далечни дистанции,това е друга тема!
https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/Product/Преходен-монтаж-17мм-за-ВП-RWS-висок-5b4de772bff2c
 

6tangata

Редовен Потребител
При магнум пружинната пневматика има много вторични неща/дефекти, които не се виждат на пръв поглед. Колкото е по-голяма и тежка оптиката, толкова повече ще разбива, посредством монтажа, отвора в шината на пушката, където влиза стоперния болт, а без стоперен болт преместването на монтажа с оптиката ще е постоянна величина, колкото и да си стегнал монтажа. Разбиването на отвора, колкото и да е малко, води до смяна на попаденията, оттам и нова настройка на оптиката след "Х" време. Ако не те притеснява това слагай тежка оптика с голямо увеличение и стреляй.
 

Божо

Потребител
Ще ползвам фиксирана оптика, за сега нямам мераци за много далечна стрелба, пушката ще ми е за забавление. Тази повдигаща релса я дават, че компенсира 25 см по вертикала на 30 ярда, без нея ще ми свършат ли кликовете на вертикалата? Нямам против да сложа такъв, но той е с Пикатини и Дампата отпада ако той се ползва.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Мисля,че ще е полезно по принцип!
Screenshot_20220206-105031.png с тези параметри е така:Screenshot_20220206-105053.png
Примерно на 50 м с увеличение 4:Screenshot_20220206-104935.png и сх10:
 

Attachments

  • Screenshot_20220206-105014.png
    Screenshot_20220206-105014.png
    594.6 KB · Прегледи: 36

Божо

Потребител
Благодаря за графиките.
Сега видях, че ДМ80 е дампа за Пикатини, значи всичко има при налични мерак и пари :D
Дидка ще си я подаря за рождения ден в началото на април.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не се вторачвай в тази шина,практически ти е непотребна,имам предвид,че ако вдигнеш много оптиката няма да можеш да прикладваш правилно( 48 няма раздвижен набузник) а и съчетано с мощността на пушката ще има много грешки от страничното усукване при изстрел!Дампа + фиксирана оптика си е ок,според мен.
 

Божо

Потребител
Значи с оптика и монтаж съм готов, остана най-важното да взема :rambo:

Ако някой колега скоро е имал вземане-даване с гърка, ще съм благодарен ако драсне едно ЛС :cheers:
 
Последна промяна:

Божо

Потребител
Колеги, това ли е уплътнението на затвора на Диана 48?

https://airgunshop.gr/27.-antallaktika-parelkomena/diana/tsimouha-upokulindrou-diana-48-52-54/

С пушката ще поръчам две пружини, два маншета и се оглеждам за още някоя дреболия.

Видях и този О пръстен, но ми се струва за чупеща цев, не съм наясно какво е уплътнението на затвора при този модел.

https://airgunshop.gr/27.-antallaktika-parelkomena/diana/diana-o-ring-lastihaki-thalamis/
 

6tangata

Редовен Потребител
Diana 46, 4.5 mm Т05, 16 джаула (не съм я мерил точно) Изработка от старата школа. След тестове, смяна на монтажи и др. за общо 3-4 часа се оказа, поне за момента, че най-харесва JSB 0.510, другите бяха JSB 0.547 0.52 и 0.53 и Baracuda 0.67. Дистанцията е 25 метра. Добрите групи (само 2-3) бяха от този сорт на снимката, като показаните са 6 изстрела.Стрелба от упора, маса с възглавници. Пружините и са 2, с лява и дясна намотка като на FWB 300.
 

Attachments

  • IMG-7063307f634723d3912793d5afcd080b-V.jpg
    IMG-7063307f634723d3912793d5afcd080b-V.jpg
    153.6 KB · Прегледи: 80
  • IMG-00712b1dbb15aeb435eb6241b599d916-V.jpg
    IMG-00712b1dbb15aeb435eb6241b599d916-V.jpg
    239.9 KB · Прегледи: 80
Нагоре